Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#729132 Δεν ξέρω εγώ από τέτοια,δεν είμαι σαν τους άλλους.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#729133 Το αμάξι τώρα έχει τα παρακάτω:

Εικόνα
https://www.seataccesoriescatalogue.com ... /2079/4241

Ο λόγος που θέλω να τα αλλάξω στα 4 χρόνια, δεν είναι διότι έχουν σκιστεί, αλλά ότι στο σημείο που έχει πλαστικές γρίλιες για τα τακούνια, γλιστράνε.

Κατανοώ την ευκολία και βολικότητα καθαρισμού που λέτε για τα λαστιχένια, αλλά δεν θέλω να βάλω τέτοια στο αμάξι. Δεν μου χρειάζονται. Το αμάξι δεν λερώνεται εύκολα μέσα από μέρους μου. Θα έβαζα όντως λαστιχένια αν μου χρειάζονταν, αν είχα παιδιά κλπ.

Η Μπούσαινα πάντως διάλεξε τα πατάκια με το κόκκινο ρέλι σαν πιο όμορφα. Οπότε λέω να κάνω δώρο αυτά. Έχουμε κόκκινες ραφές σε τιμόνι, λεβιέ, καθίσματα, κόκκινες λεντοταινίες στις πόρτες. Μπόμπα όλα, ασορτί.
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#729135 Δεν θα αλλαξεις αμαξι, θα αλλαξεις πατακια....Κατι ειναι κι αυτο :lol:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#729163
alexandros.K έγραψε:Δεν θα αλλαξεις αμαξι, θα αλλαξεις πατακια....Κατι ειναι κι αυτο :lol:


Σκέφτηκα να πάρω τα πατάκια από άλλο αμάξι :shifty:


thanasisr16 έγραψε:Τον τελευταίο καιρό σκέφτομαι να βάλω ανάρτηση στο Leon. Λίγο το ότι το πίσω αριστερό αμορτισέρ έχει βγάλει λίγα λάδια, λίγο τα 80.000km που έχει μειωθεί η απόδοση τους έχω μπει σε σκέψεις και τρώγομαι. Έχουν περάσει πολλές αναρτήσεις από το μυαλό μου και έχω καταλήξει ότι δεν θέλω να μπλέξω με ρύθμιση σκληρότητας γιατί δεν θα βρω ποτέ τι ιδανικό. Έχω καταλήξει στην Bilstein b14 pss, 55αρι καλάμι με δυνατότητα χαμηλώματος 3-5 χιλιοστά. Όποια και αν επιλέξω θα ρυθμίσω το ελάχιστο χαμήλωμα. Δεν ξέρω είμαι μπερδεμένος ακόμα.



Θέλω
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#729169
Giuseppe Busso έγραψε:
alexandros.K έγραψε:Δεν θα αλλαξεις αμαξι, θα αλλαξεις πατακια....Κατι ειναι κι αυτο :lol:


Σκέφτηκα να πάρω τα πατάκια από άλλο αμάξι :shifty:

Καλη ιδεα :lol:
Παρε και ενα μπρελοκ ομως , μην κανεις μισες δουλειες
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#729429
Giuseppe Busso έγραψε:Χάλια φωτό ρε. Σαν φουρνάκι μοιάζει ΓΤΧΤΜΣ :(

Είναι χρώμα για αρχοντους σαν και σένα γαύρε
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#729497 Τον τελευταίο καιρό παιδεύομαι με μια βλάβη που βγάζει σποραδικά το αμάξι. Είναι για το start/stop. Έχει ξεκινήσει από αρχές μαΐου μέχρι και σήμερα και άκρη δεν έχει βρεθεί παρά τις πολλές μου επισκέψεις στην αντιπροσωπεία μιας και το αμάξι βρισκόταν στην εγγύηση. Στην αρχή δεν έβρισκαν κάτι, μετά μου χάλασε η τροχαλία του δυναμό και έριξαν το φταίξιμο εκεί. Στην συνέχεια μετά την αλλαγή της τροχαλίας συνέχισε και έριξαν το φταίξιμο στο φίλτρο k&n που φοράω και δεν είχε κανένα θέμα 6 μήνες πριν. Το έβγαλα και αυτό και το πρόγραμμα και το πρόβλημα συνέχισε να υπάρχει :dizzy: Τελευταία επίσκεψη πριν μια εβδομάδα και η διάγνωση έδειξε βλάβη στο κύκλωμα χαμηλής πίεσης καυσίμου και η οδηγία από την σεατ είναι να καθαριστούν τα σωληνάκια χαμηλής πίεσης καυσίμου και η μπεκιέρα. Αν δεν στρώσει ούτε με αυτό τότε θα προβούν σε αλλαγή του αισθητήρα πίεσης καυσίμου g410. Το ραντεβού κανονίστηκε σε 45 μέρες μετά :dizzy: :dizzy:. Επίσης το βεντιλατερ δουλεύει συχνά στην μεγάλη σκάλα χωρίς λόγο και είπαν ότι οφείλετε η βλάβη στο καύσιμο και το κάνει για να προστατέψει τον κινητήρα. Έχω πελαγώσει γιατί από την μια δεν με αφήνει στην ησυχία να μην τρέχω συνέχεια στα συνεργεία από την άλλη και που πηγαίνω το θέμα δεν λύνεται. Σκέφτομαι να πάω έξω το αμάξι μπας και βγάλω κάποια άκρη. Είχε ποτέ του κάποιος θέμα με το Σταρτ στοπ?
Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#729560 Είχες πειράξει τίποτα με το καλώδιο; Για εκκίνηση ή όχι του start-stop ή για τα Volt; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By thanasisr16
#729617
Giuseppe Busso έγραψε:Είχες πειράξει τίποτα με το καλώδιο; Για εκκίνηση ή όχι του start-stop ή για τα Volt; :hmmm:

Ναι αλλά το ξανά έβαλα στην εργοστασιακή τιμή αμέσως
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#729633 Η μπαταρία έχει αλλαχτεί;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#729639 Τι σφάλμα ακριβώς καταγράφεται;