Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#654933
NiTse έγραψε:Όλα θέμα συνήθειας είναι αλλά η οθόνη στην τελευταία φωτογραφία είναι αστεία μεγάλη.

+1
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#657822 Busse το FR 1.8 με τα 180 έχεις καλά θυμάμαι?
Το 1.5 με τα 150 λέει τπτ?
Παιζουν κάτι προσφορές τώρα και το σκέφτομαι.
Καμια προσφορά το δικο σου δεν υπάρχει πια έτσι?
Έχω χασει λίγο τη μπάλα με τα μοδέλα...

< >
Άβαταρ μέλους
By sargus
#657861 Μια χαρά είναι κ αυτό. Λιγότερο γρήγορο αλλά και πιο οικονομικό. Φοράει πιο σύγχρονο κινητήρα. Νομίζω όμως ότι έχει ημιακαμπτο έναντι πολλαπλών του GB.
Μιλάμε για το απερχόμενο μοντέλο, έτσι;
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#657864 Ναι αυτό. Βγήκε το νεο λογικά κ παιζουν κάτι προσφορές.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#657865 Πόσο το δίνουν;

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#657866 19k αν θυμάμαι καλά

< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#657869 Χωρίς παρεξήγηση αλλά χωρίς full led και τον ψηφιακό πίνακα οργάνων δεν βλέπω κάποιο λόγο να επιλέξεις το απερχομενο μοντέλο.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By sargus
#657870 Δε νομίζω ότι είναι προσφορά. Κάπου τόσο το θυμάμαι και πριν 2 χρόνια. Και δεν είναι το fr plus (με λεντ ηλιοροφες κτλ.). Από την άλλη είναι black edition (το οποίο εμένα προσωπικά δε μου αρέσει) που δεν ξέρω αν έχει τίποτα έξτρα.
Η τιμή όμως είναι καλή ακόμη και αν δεν είναι καλύτερη σε σχέση με τι παίζει τα 2 τελευταία χρόνια.
Ας πει και ο Μπουσος που μάλλον θα ξέρει καλύτερα.
Άβαταρ μέλους
By sargus
#657871
Focusman91 έγραψε:Χωρίς παρεξήγηση αλλά χωρίς full led και τον ψηφιακό πίνακα οργάνων δεν βλέπω κάποιο λόγο να επιλέξεις το απερχομενο μοντέλο.

< Note 8 >


Ο λόγος λογικά είναι ο οικονομικός! Νομίζω ότι το καινούργιο είναι αρκετά ακριβότερο.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#657872
sargus έγραψε:Δε νομίζω ότι είναι προσφορά. Κάπου τόσο το θυμάμαι και πριν 2 χρόνια. Και δεν είναι το fr plus (με λεντ ηλιοροφες κτλ.). Από την άλλη είναι black edition (το οποίο εμένα προσωπικά δε μου αρέσει) που δεν ξέρω αν έχει τίποτα έξτρα.
Η τιμή όμως είναι καλή ακόμη και αν δεν είναι καλύτερη σε σχέση με τι παίζει τα 2 τελευταία χρόνια.
Ας πει και ο Μπουσος που μάλλον θα ξέρει καλύτερα.
Ακριβώς. Αν υπήρχε η FR plus εκεί να το συζητήσουμε. Η Fr plus με τον 1,5 στο car.gr έπαιζε στα 21.000€ με το κλειδί στο χέρι.
24/7 έδωσε η Autolux ένα λευκό. Ίσως να υπάρχει ακόμα στοκ.

< Note 8 >
Τελευταία επεξεργασία από Focusman91 και 03 Αύγ 2020, 19:02, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#657873 Α οκ, δεν το ήξερα.
Γι αυτό ρωταω παιδιά, δώστε info.
Παιζει αλλη έκδοση?
Αν δεν είναι ουσιαστικά προσφορά να μην το κοιταω καν.

< >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#657874 Μην το κοιτάς, να ήταν 2 χιλιάρικα κάτω να το συζητάγαμε

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#657875 Στα ίδια με το 1.8 έπαιζε. Δεν ξέρω γιατί αυτό.


Τι έχει και τι δεν έχει το 1.5 όμως:

Έχει απενεργοποίηση 2 εκ των 4 κυλίνδρων.
Έχει φρένα 288mm εμπρός και 252mm πίσω ένα 312mm και 270κατι πίσω δεν θυμάμαι το νούμερο ακριβώς έναντι του 1.8.
Έχει ημιάκαμπτο άξονα πίσω.


Κώστα στα λεφτά του είναι καλό. Μάλλον κάθε seat σε vfm είναι πρωταθλητής. Αν βάζεις αυτό σαν προτεραιότητα τότε προχωράς. Πήγαινε δες το
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#657876 Δεν είχε μια Giulietta ο σύγγαυρος; Ο Λέοντας προς αντικατάσταση της ιταλίδας προορίζεται;

To 18άρι ήταν/είναι στα €19,000; :lipsealed: