Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#179439 http://www.auto-internet.gr/?auto7/3036 ... biza-cupra

Από 17.969 ευρώ το νέο Seat Ibiza Cupra
Η αντιπροσωπεία της Seat ανακοίνωσε επίσης τη διάθεση του αναβαθμισμένου Leon Cupra, με τον 2λιτρο κινητήρα TSI να αποδίδει πλέον 290 ίππους. Η τιμή της ξεκινάει από 27.950 ευρώ με απόσυρση (30.750 χωρίς απόσυρση) για την 3θυρη έκδοση SC.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179447 Πολύ χαμηλές οι τιμές των seat, μου έκανε εντύπωση τι παίρνεις με αυτά τα χρήματα.

Νομίζω καλό VFM.

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#179452 Δεν μπορω να πειστω που ακριβως θα χρειαστουν οι 290 ιπποι...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179453
GTS έγραψε:Δεν μπορω να πειστω που ακριβως θα χρειαστουν οι 290 ιπποι...


Έχεις ένα point.

Καποιος μικρότερος σε ηλικία όμως, πειθεται.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#179457 Θα χρησιμεύσουν όταν θα χρειαστεί να προσπεράσεις κομβόϊ με νταλίκες ταξιδεύοντας στην παλιά εθνική για να μη πληρώσεις διόδια στην καινούργια και για να πας όσο το δυνατόν γρηγορότερα από Αθήνα-Λισσαβώνα. Ακόμα καλύτερα , θα σε βοηθήσουν να είσαι ΣαββατοΚύριακο Σικελία προσκυνώντας τα άγια χώματά της , ακολουθώντας τα χνάρια του targa florio.
Δηλ. να κάνεις όνειρα..
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#179497 Θα ήθελα πολύ να είχα 290 ίππους στους πίσω τροχούς.
Μου είναι αδιάφορο να τους έχω στους εμπρός, για να μην πω πως είναι μάλλον άχρηστοι: θα τους χρησιμοποιήσεις κυρίως σε ευθείες, με μεγάλη πιθανότητα κάποια στιγμή να σου πάρουν το δίπλωμα αν σε πιάσουν.
Στην Ελλάδα σήμερα, ακόμη και οι λίγοι 170 που έχω εγώ, μου επιτρέπουν να κινούμαι πιο γρήγορα από το 99% των υπολοίπων αυτοκινήτων στο δρόμο και να είμαι εύκολα παντού σχεδόν με διπλάσια χιλιόμετρα από το όριο ταχύτητας.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#179512 τα αλογα παντα χρειαζονται.Ποτε δεν ξερεις τι θα σε βρει στο δρομο. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179517
Anonymous Founder έγραψε:Θα ήθελα πολύ να είχα 290 ίππους στους πίσω τροχούς.
Μου είναι αδιάφορο να τους έχω στους εμπρός, για να μην πω πως είναι μάλλον άχρηστοι: θα τους χρησιμοποιήσεις κυρίως σε ευθείες, με μεγάλη πιθανότητα κάποια στιγμή να σου πάρουν το δίπλωμα αν σε πιάσουν.
Στην Ελλάδα σήμερα, ακόμη και οι λίγοι 170 που έχω εγώ, μου επιτρέπουν να κινούμαι πιο γρήγορα από το 99% των υπολοίπων αυτοκινήτων στο δρόμο και να είμαι εύκολα παντού σχεδόν με διπλάσια χιλιόμετρα από το όριο ταχύτητας.


Κι εγώ θα τους ήθελα πίσω, ίσως για αλλαγή θα δοκίμαζα στους 4 (πχ ένα evo X) αλλα ένα καλοστημενο προσθιοκινητο με μπλοκε θα ήταν ενδιαφέρον.

Το λεον έχει μηχανικό, οπότε ανυπομονώ να το πιεσω.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#179521 Προφανώς και θα κάνει διαφορά ένα μηχανικο μπλοκέ, εδώ έκανε τεράστια διαφορά το ηλεκτρομπλοκέ Q2 της MiTo QV που οδήγησα κάποια στιγμή.
Ό,τι και να κάνει όμως, την χαρά να πας έστω λίγο διπλωμένος σε υπερστροφή ισχύος, δεν θα την φτάσει ποτέ. Βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν μπορείς να απενεργοποιήσεις τα ηλεκτρονικα και έχεις πολύ θάρρος, με ένα μηχανικο καλό μπλοκέ και κίνηση εμπρός, μπορείς να βρεθείς σε τρελες γωνίες με full lock, αλλά δύσκολο να πετύχεις κάτι τέτοιο σε δημόσιο δρόμο.
:s_wacko
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179522
Anonymous Founder έγραψε:Προφανώς και θα κάνει διαφορά ένα μηχανικο μπλοκέ, εδώ έκανε τεράστια διαφορά το ηλεκτρομπλοκέ Q2 της MiTo QV που οδήγησα κάποια στιγμή.
Ό,τι και να κάνει όμως, την χαρά να πας έστω λίγο διπλωμένος σε υπερστροφή ισχύος, δεν θα την φτάσει ποτέ. Βέβαια, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, αν μπορείς να απενεργοποιήσεις τα ηλεκτρονικα και έχεις πολύ θάρρος, με ένα μηχανικο καλό μπλοκέ και κίνηση εμπρός, μπορείς να βρεθείς σε τρελες γωνίες με full lock, αλλά δύσκολο να πετύχεις κάτι τέτοιο σε δημόσιο δρόμο.
:s_wacko


Εντάξει γενικώς τα RWD είναι πιο παιχνιδιάρικα. :eat:

Ακόμα και με λίγους ίππους μπορείς να χαμογελάσεις...απλά με περισσότερους το χαμόγελο διαρκεί. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#179539 και με σωστα/δυνατα προσθιοκινητα μπορεις να χαρεις το ιδιο.Ευχαριστηση στη γρηγορη οδηγηση δεν ειναι μονο η υπερστροφη ισχυος.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179545
dimviii έγραψε:και με σωστα/δυνατα προσθιοκινητα μπορεις να χαρεις το ιδιο.Ευχαριστηση στη γρηγορη οδηγηση δεν ειναι μονο η υπερστροφη ισχυος.


Η πρώτη φορά που συμφωνούμε.



< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#179584 Το performance pack το εβαλε;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179598
GTS έγραψε:Το performance pack το εβαλε;


Θύμισε μου τι περιλαμβάνει. :hmmm:

< >