Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#104741 To εργαλειο δεν παιζεται...Ειχα κανει μια βολτα με το λευκο 5πορτο που εχουν για δημοσιαογραφικο, στην Πεντελη, αλλα ειχα διπλα μου -αναγκαστικα- ενα πωλητη που φοβοταν την σκια του, και δεν καταφερα να πιεσω οσο -αγρια- ηθελα, ψιλοσπαστικα :lol: , και δεν ειχα ορεξη να γραψω για αυτο.

Παντως παταει καταπληκτικα, η μουρη "ακουει" αμεσα, και στα πιο αγρια μπασιματα, η αναρτηση ειναι εξαιρετικη ακομα και με τις 19αρες, οσο σφιχτη πρεπει (στο comfort σχεδον ισοπεδωνει τα παντα χωρις ξερα χτυπηματα) το πισω μερος ξεκολλαει αν το προκαλεσεις, και το μοτερ του εχει τρελη ροπη απο χαμηλα, αλλα και μπολικη δυναμη σε μεγαλο ευρος στροφων. Κιβωτιο πολυ καλο (λιγο η 4η μερικες φορες σκαλωνε με κατεβασμα απο 5η, αλλα αυτο μαλλον πρεπει να οφειλεται στα πολλα διαφορετικα χερια που το εχουν...δουλεψει), και φρενα αντιστοιχα των υψηλων δυνατοτητων του κινητηρα.

Αξιζει και το τελευταιο ευρω, ειναι τρελο πακετο, αλλα ακομα και ετσι, μην γελιομαστε, αυτα τα αυτοκινητα
τα "παντρευεσαι". Ξερεις απο την αρχη περι τινως προκειται. Τωρα βεβαια, με τετοια τρομερη εκπτωση, σιγουρα γλυτωνεις κατι απο αναμενομενη μεγαλη χασουρα που συνηθως εχουν τετοια "ειδικα" αυτοκινητα, στην μεταπωληση.

Με το καλο να το παραλαβει, θα το ευχαριστηθει. :)
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#104747
Κίκιζας . έγραψε:To εργαλειο δεν παιζεται...Ειχα κανει μια βολτα με το λευκο 5πορτο που εχουν για δημοσιαογραφικο, στην Πεντελη, αλλα ειχα διπλα μου -αναγκαστικα- ενα πωλητη που φοβοταν την σκια του, και δεν καταφερα να πιεσω οσο -αγρια- ηθελα, ψιλοσπαστικα :lol: , και δεν ειχα ορεξη να γραψω για αυτο.


A εσύ ήσουν αυτός? :lol:

Γιατί μας έλεγε για κάποιον που πήγαινε δίχως αύριο μαζί του στη Πεντέλη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#104781
Nikos! έγραψε:
Κίκιζας . έγραψε:To εργαλειο δεν παιζεται...Ειχα κανει μια βολτα με το λευκο 5πορτο που εχουν για δημοσιαογραφικο, στην Πεντελη, αλλα ειχα διπλα μου -αναγκαστικα- ενα πωλητη που φοβοταν την σκια του, και δεν καταφερα να πιεσω οσο -αγρια- ηθελα, ψιλοσπαστικα :lol: , και δεν ειχα ορεξη να γραψω για αυτο.


A εσύ ήσουν αυτός? :lol:

Γιατί μας έλεγε για κάποιον που πήγαινε δίχως αύριο μαζί του στη Πεντέλη. :lol:


Νικο, στον λογο μου :lol: , ειχε ακομα περιθωρια το αμαξι... :s_biggrin

Παντως σοβαρα, προκειται για φονεα γιγαντων... :metalo:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#104787
Κίκιζας . έγραψε:
Παντως σοβαρα, προκειται για φονεα γιγαντων... :metalo:


:inlove:
Άβαταρ μέλους
By Orestis.D
#148456 To νεο Ibiza του 2017 θα μοιαζει στην αισθητικη του Leon ανακοινωνουν.
Βεβαια εφοσον το Leon βασιστικε στο Ibiza, ποιο μοιαζει σε ποιο δε ξερω! :lol:


http://www.autoexpress.co.uk/seat/ibiza ... ok-of-leon
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#150566 Ψάχνει συνάδελφος για συνεργείο να πηγαίνει το Leon του τώρα που λήγει η εγγύηση να μην πληρώνει αντιπροσωπεία.
Υπάρχει προτίμηση για Πειραιά αλλά και λίγο πιο πέρα δεν υπάρχει θέμα.
Καμιά ιδέα?
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#178929 Μετά από καιρό μπήκα ξανά σε Cupra (Ibiza) και θυμήθηκα όλα τα καλά του, αλλά και όλα τα κακά του.

Προτελευταίο μοντέλο, ελαφρώς πειραγμένο :lol: δηλαδή σφυρήλατα, τουρμπίνα, i/c, σωληνώσεις, ανάρτηση, ζαντολάστιχο. Όπως μου είπε ο ιδιοκτήτης, πάνω από 300 αλόγατα, και τον πιστεύω, όχι λόγω των βελτιώσεων, αλλά το πως άνοιγε, θύμιζε αρκετά καλοφτιαγμένο Evo. Δυστυχώς η ανάρτησή του ήταν εντελώς τραπεζοκούτσουρο, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να κυκλοφορήσει με normal ρυθμό και στυλ οδήγησης (κάθε λακούβα και ελιγμός, κάθε σαμαράκι και υδροροή φρενάρισμα και έλεγχος). Βέβαια μόλις είχα βγει από γαλλικό και έχω πλέον συνηθίσει στη C5, αλλά και πάλι μπορώ να πω ότι η συγκεκριμένη ανάρτηση ίσως ήταν και από τις σκληρότερες που θυμάμαι να έχω μπει σε normal αυτοκίνητο δρόμου.

Note to self: αν πάρω ποτέ Cupra -που παίζει σαν σενάριο- να μην αλλάξω ποτέ την μαμά ανάρτηση, την οποία θυμάμαι αρκετά πιο "λογική" και ενδοτική.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179041 Ήρθε επιτέλους το Leon cupra του αδερφού μου, παραγγελία από Απρίλιο.

Λογικά Παρασκευή παραλαμβάνει και μόλις το στρώσει, θα το τεστάρω. :shifty:

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#179061
Nikos! έγραψε:Ήρθε επιτέλους το Leon cupra του αδερφού μου, παραγγελία από Απρίλιο.

Λογικά Παρασκευή παραλαμβάνει και μόλις το στρώσει, θα το τεστάρω. :shifty:

< >

Η τελευταια εκδοση ειναι? χρωμα;
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179097
GTS έγραψε:
Nikos! έγραψε:Ήρθε επιτέλους το Leon cupra του αδερφού μου, παραγγελία από Απρίλιο.

Λογικά Παρασκευή παραλαμβάνει και μόλις το στρώσει, θα το τεστάρω. :shifty:

< >

Η τελευταια εκδοση ειναι? χρωμα;


Τι εννοείς τελευταία έκδοση? My16 αν εννοείς αυτό.

Μολύβι.

Φοβερό!

< >
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#179155 γιατι αργησε τοσο πολυ?
ποσο πηγε το μαλλι?
καλοτάξιδο :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#179158
alexandros.K έγραψε:γιατι αργησε τοσο πολυ?
ποσο πηγε το μαλλι?
καλοτάξιδο :inlove:


27600 πήγε, καλή τιμή νομίζω.

Ήταν να παραλάβει Σεπτέμβρη αλλά λόγω της κατάστασης τότε πιθανόν να τους ακύρωσαν τη παραγγελία και ήρθε τώρα.

< >