Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By JBT
#660298 Οι ζάντες είναι ίδιες με του duster

Πού πάτε ρε ζαγάρια :adminpower:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#685461

Ένα διαφορετικό review.
Scirocco 12 χρόνια μετά.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#685480 12 χρόνια μετά όποιος και να έκανε rewiew σωστά θα τα έλεγε. το έχει ζήσει τ'αμάξι.
Το ζόρι και η μαγκιά είναι όταν πρωτοβγεί και ΠΡΕΠΕΙ να πουλήσει για να μπεί ζεστό χρήμα στο ταμείο της εταιρείας. εκεί αν βγάλεις τα στραβά στη φόρα ξεχνάς τη διαφήμιση , το λιγότερο.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#685483 Σωστά τα λέει γιατί έτσι τα έζησα κι εγω 11 χρόνια.

< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#685499 Εκανα πολυ μεγαλο λαθος που δεν το εψαξα περισσοτερο το 2010 και να το αγοραζα. Ακομα και τα 122 αλογα. Δε με ενοιαζε. Εξαλλου εχουν βγει τοσα πολλα προιοντα tuning που σιγουρα δεν θα εμενε εκει.
Κριμα, πολυ κριμα.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#685505
Giuseppe Busso έγραψε:

Ένα διαφορετικό review.
Scirocco 12 χρόνια μετά.


Λέει και ξαναλέει τα 12 χρόνια ως πολλά και εγώ σκέφτομαι αν θα μπορέσω ποτέ να αγοράσω καινούριο αμάξι και ας το κρατήσω και 15 χρόνια. :s_hang
Δεν θα σχολιάσω τα προσιτά 23+ χιλιάρικα μιας και δεν είναι ο μόνος που δεν έχει επαφή με τους "μισθούς" σήμερα. :svivhaha:
Εν τω μεταξύ ευτυχώς ανέφερε και κάπου τη λεπτομέρεια για τα 75000 χιλιόμετρα. Τι λάδι να κάψει και τι βλάβες να βγάλει? Τόσα είχαμε στο Daihatsu το 2012 και το πήραμε και εμείς το 2008.
Στο οποίο Daihatsu αν είχε χαλάσει έτσι ο ουρανός θα του είχα βάλει φωτιά μπροστά στα κεντρικά της Ιαπωνίας. :s_crazy

Κατά τα άλλα το προτιμώ από τα λοιπά βαρετά VW και το χρώμα είναι πετυχημένο,
Ένα R που είχα πάει μια μικρή βόλτα πήγαινε ωραία. Πολύ σταθερό στο δρόμο και ωραίος κινητήρας. Δεν θυμάμαι βέβαια να είχε ιδιαίτερη αίσθηση και πληροφόρηση αλλά έχουν περάσει και χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#685506
NickTG έγραψε:Εν τω μεταξύ ευτυχώς ανέφερε και κάπου τη λεπτομέρεια για τα 75000 χιλιόμετρα. Τι λάδι να κάψει και τι βλάβες να βγάλει

κάπου εκεί καταλαβαίνει κανείς πως έβγαλε όνομα αξιοπιστίας η VW , από ανθρώπους που θεωρούν τα 75k km αρκετά για βραβείο κι έχουν την εντύπωση οτι τόσα κάνει και ο μέσος όρος - Japan.
Θυμάμαι τον nikos να ψάχνει για μεταχειρισμένο και να λέει " βρήκα ένα με 40K km αλλά είναι πολλά" . :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#685523 μου είχε αρέσει εκείνο το Σιρόκο με τα 160 , όμορφο εσωτερικό κτλ

αν μπορεί κάποιος να αντέξει τις όποιες χαζοβλάβες που και που (και μετά τα 75Κ) , γιατί όχι ?
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#685526 εμένα στο πλαϊ μου φαινόταν (και μου φαίνεται) σαν πατημένος βάτραχος , οπότε όχι , δε θα το αγόραζα ποτέ. Αισθητικά δε μου κάνει .
Άβαταρ μέλους
By rafi
#685535 Μα απο εποχες 4τ φορουμ με τους πρωτους tsi ολα τα πειραματοζωα με 15κ πανηγυριζαν για την αξιοπιστια του tsi και του vag. Ο κολλητος μου πρεπει να εκαψε πρωτος τουρμπινα στην Ελλαδα εχοντας 60κ χλμ το 2008 μεσα σε 1.5 χρονο. Τα ειχα γραψει τοτε, αλλα 60κ χλμ ειναι πολλα για κατοχους vag τουλαχιστον εκεινη την εποχη. Πλεον κατι εμαθε ο υπερομιλος μετα απο 80 χρονια στην κατασκευη αυτοκινητων και δεν ανατιναζονται πια.

.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#685536 Τουρμπίνα έχει σπάσει ενώ οδηγούσα ένα GT Αθήνα Θεσσαλονικη με πολύ λιγότερα χλμ. (Ευτυχώς μόλις έμπαινα Θεσσαλονίκη)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#685542 Από την άλλη, στις ΗΠΑ δεν πουλάς αν δεν έχεις ικανοποιητικό επίπεδο αξιοπιστίας . κι εκεί τα πάνε αρκετά καλά.
Άβαταρ μέλους
By rafi
#685554 Δεν νομιζω οτι τα πανε τοσο καλα στις ΗΠΑ.

.