Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#669655 Δεν υπήρχε ποτέ 2.0, τον 2.3 φοράει κι υπάρχει κανονικά. Μπορεί στην Γερμανία να μην το εισάγουν.
Αγγλία:
https://www.ford.co.uk/shop/price-and-l ... CMRE_VS-AB
Άβαταρ μέλους
By GTS
#669658 Το ειχαν το 2.3 και στην Ελλαδα πιστευω. Για καποιο λογο δεν τον δινουν πια στην Ευρωπη. Αγγλια ναι το ειδα οτι το εχουν αλλα το δεξιοτιμονο νομιζω ειναι λιγο διαφορετικη εκδοση.

Οντως 2.0 δεν υπηρχε, εκανα λαθος σε αυτο. Υπεθεσα επηδη ηταν πολλα στην Ελλαδα οτι ηταν 2.0.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#669667 Ισπανία κι Ιταλία υπάρχει κανονικά, δεν είναι Ευρώπης γενικότερα (κι η Αγγλία Ευρώπη θεωρείται) αλλά τοπικής αγοράς. Περίεργο για την Ελλάδα πάντως που δεν υπάρχει στο site, η Αριάδνη Γερασιμίδου που είχε πάρει μια Mustang τις προάλλες από αντιπροσωπεία ήταν 2.3.
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#669672 Ψες βράδυ είδα μια κόκκινη στη Γρηγορίου Λαμπράκη στη Νίκαια. Όμορφη
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#669680 dridino εχεις οδηγήσει το 2.3? Εχω οδηγήσει το 3λιτρο V6 (το έχει ο κουμπάρος μου στο μουρικα) και γι αυτό το αμάξι το θεωρούσα την πιο VFM επιλογή.

ΕΕΠ, έκανε την πατέντα και έβαλε το καλό infotainment γιατί οι μαλάκες της φορδ για να σπρώξουν τον εκοπουστ, τα V6 τα δίναν με λειψά πακέτα :superman:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#669682 To 2.3 στην Mustang όχι, μόνο την 5λιτρη GT και την Stage 3 Roush και τα 750 άλογα. :lol: Toν 2.3 μόνο στο Focus RS τον έχω οδηγήσει.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#669685 Ο κινητήρας γαμάει.
Αυτό που δεν παλεύεται είναι το αυτόματο κιβώτιο (μόλις 10 σχέσεων) που θέλει ντεπόν και νομίζω είναι τελείως άκυρο για ζμπορτς οδήγηση.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#669686 Υπάρχει κανονικά και στην Ελλάδα πάντως, έχω δει αρκετές, μία εξ αυτών την έχει και γείτονας.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#669708 Τις προάλλες στην Γλυφάδα, έξω απ το Amigοs είχαν μάζωξη.. Μέτρησα 6-7..

.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#669750 Σε πιο γήινα οχήματα, μόλις 8 μήνες άντεξε η ντιζα της κατεύθυνσης του αέρα. Πάλι δεν αλλάζει η ροή.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#669777 Έχεις κλίμα ή απλό a/c?
Άβαταρ μέλους
By drdino
#669799 Απλό για να έχει ντίζα στο φιέστα.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#669802
Focusman91 έγραψε:Σε πιο γήινα οχήματα, μόλις 8 μήνες άντεξε η ντιζα της κατεύθυνσης του αέρα. Πάλι δεν αλλάζει η ροή.

< Note 8 >


Εμένα για κάποιο λόγο ξεκόλλησε και τώρα δουλεύει κανονικά :metalo:

Σε ηλεκτρολόγο το είχες πάει για επισκευή ?
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#669823 Απλό αιρκοντίσιον και το είχα φτιάξει το Γενάρη.... Είναι γνωστό ότι είναι φουλ αναλώσιμο αυτό...

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By nascar1
#671429 Καλημέρα σε όλους



Είμαι σε φάση αλλαγής του hyundai i30 1.4 του 2008 και έχω βρει σε μαντα ένα focus 1.5 95 άλογα diesel. Ποια είναι η άποψή σας; Είναι ρίσκο η αγορά diesel; αυτό είναι euro 6 προφανώς από leasing και 75000 χιλιόμετρα. Εγώ κάνω καθημερινά 100 χιλιόμετρα οπότε θεωρώ η λύση πετρελαίο είναι μονόδρομος. Με 1500 παραπάνω βρίσκω auris ή corolla με παρόμοια χιλιόμετρα. Το 1.4 diesel με τα 90 άλογα.



Ακούω τις γνώμες σας.

Υ. Γ. Βρίσκομαι Πάτρα οπότε οι επιλογές εδώ είναι σχετικά περιορισμένες. Πχ υβριδικό δεν υπάρχει ούτε για δείγμα...

< Note >