Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#660577 Αν έχεις αποκλείσει φθορά κιβωτίου, μήπως να έβλεπες αναρτήσεις και παρελκόμενα (ακρομπαρα, φουσκες κλπα)?

Διάβασα ότι το έκανες να παίξει σωστά το ice. Δηλαδή, με το ένα χέρι στη καρδιά κ το αλλο στη τσέπη (χρηματικά εννοώ :rtfm: :shifty: ), αξίζει?
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#660607
georgetz έγραψε:Αν έχεις αποκλείσει φθορά κιβωτίου, μήπως να έβλεπες αναρτήσεις και παρελκόμενα (ακρομπαρα, φουσκες κλπα)?

Διάβασα ότι το έκανες να παίξει σωστά το ice. Δηλαδή, με το ένα χέρι στη καρδιά κ το αλλο στη τσέπη (χρηματικά εννοώ :rtfm: :shifty: ), αξίζει?
Τα ακρομπαρα τα άλλαξα τον Ιούνιο. Δεν ξέρω, είμαι και στο χωριό ακόμα και δεν θέλω να το πάω στον μαστρομητσο της Αιγείρας.

Λοιπόν κοίταξε να δεις....

Τα χειριστήρια στο τιμόνι και τα φυσικά κουμπια βοηθάνε πάρα πολύ. Η θέση της οθόνης είναι αντιεργονομικη και αποσπά την προσοχή. Ίσως να φταίει ότι ακομα την μαθαίνω.
Υπάρχει ένα λαγκαρισμα. Όχι τόσο στη μετακίνηση μεταξύ των εφαρμογών, όσο στην εναρξη. Με εσωτερική μνήμη 16gb, ram 2gb και ελεύθερο χώρο 4 gb θεωρώ ότι εν καιρώ θα υπάρξει θέμα.
Μου μένει να βάλω τον ενισχυτή του σήματος μόλις γυρίσω Αθήνα γιατί δεν παλευεται να μην ακούω ράδιο. Ε και πόσο spotify να ακούσω πια.
Ίσως βάλω και την κάμερα οπισθοπορειας. Όχι ότι χρειάζεται, καθ'οτι μικρό αυτοκίνητο με αισθητήρες είναι, απλώς για να υπάρχει.

Μέχρι στιγμής έχω δώσει σχεδόν 420€. Όσο θα έδινα εδώ αν μου έκαναν την εγκατάσταση σε κατάστημα.

Θεωρώ ότι αξίζει γιατί γίνεται ένα χρήσιμο update στο infotainment και αισθάνεσαι ότι είσαι στο 2020 και όχι στο 2009.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By skous
#660680 Τα κουμπία του παλιου ice δουλευουν;

Δηλαδη τα νουμερακια για σταθμους/τηλεφωνο, τα αλλα στα αριστερα κλπ;

Επισης τις αλλες πληροφοριες που έδειχνε η πνω οθονουλα τις δειχνει και η νέα;(πχ αισθητηρες ηπ κλιματισμό)


< >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#660710 Ναι όλα τα κουμπιά λειτουργούν.
Πλέον όμως κάποια έχουν διαφορετικές λειτουργίες.
Πχ. Επειδή πλέον οι μνήμες έχουν χώρο για έξι σταθμούς. Συνεπώς τα κουμπιά 7-0 δεν λειτουργούν.
Το phone σε έβαζε απευθείας στο μενού του τηλεφώνου. Πλέον σου κάνει σιγαση. Για να πάρεις τηλ πρέπει να πατήσεις το εικονίδιο Bluetooth στην οθόνη. Ωστόσο μπορείς να πληκτρολογήσεις νούμερο με τα φυσικά κουμπιά.

Οι 4 παύλες που βρίσκονται κάτω απ' τα κουμπιά λειτουργούν η καθεμία με διαφορετική λειτουργία. Δεν θυμάμαι ακόμα τι κάνει το καθένα!

Βγάζει και τα ενημερωτικά μηνύματα. Επειδή δεν έχω αυτομ. κλιματισμό ή εργοστασιακούς αισθητήρες, δεν ξέρω αν τα βγάζει σε αντίστοιχα μοντέλα. Αυτό όμως που με νευριάζει περισσοτερο και δεν ξέρω αν λύνεται είναι ότι από κει που χε προεπιλεγμένη τη λειτουργία του φλας των 3 φορών, πλέον το όχημα ξεκινά by default, με τη μία φορά και ας είναι προεπιλεγμένο να φλασαρει 3 φορες. Πρέπει να μπαίνω να το φτιάχνω κάθε φορά. Σπαστικο.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#660804
georgetz έγραψε:άμα έχει και καμιά κρυφή λειτουργία για να μην ισιώνουμε ζάντες μια φορά το χρόνο , i ' m sold που λένε και στη Τσαριτσάνη
Αχ αστα....

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#662930
Focusman91 έγραψε:Δεν θα μείνουμε ήσυχοι ποτέ.

Από το μπροστά μέρος του οχηματος, όταν βάζω όπισθεν, και γενικά όταν βρίσκομαι εν κινήσει, ακούγεται ένα στριγκλισμα σαν να ανοίγει ξύλινη πόρτα σε ταινία τρόμου.
Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι. Τακάκια δεν είναι σίγουρα, θα ακούγονταν στο φρενάρισμα.
Καμία διαρροη δεν είναι γιατί θα φαινόταν στο πάτωμα του γκαράζ...

< Note 8 >
Αυτή η σιγουριά θα με φάει εμένα.
Τακάκια ήταν ευτυχώς. Με 40€ ξεμπερδεψα.
62.000 χλμ. έβγαλαν τα προηγούμενα. Όχι κι άσχημα.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#662939 Όχι απλά καλά. Πολύ καλά. Από δίσκους όμως; πως είσαι;
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#662955 Δίσκους είχα αλλάξει το 2016 μαζί με τα προηγούμενα τακάκια. Ο μηχανικός δεν είδε κάτι άξιο αναφοράς. Φαντάζομαι θα μου το έλεγε.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#662986
Giuseppe Busso έγραψε:Σε 4 χρόνια έκανες 62 χιλιάρικα;
Ναι αλλά είναι άνισα κατανεμημένα.

16-18 δούλευα στο κέντρο άρα μετακινήσεις σχεδόν μόνο τα σουκου.
18 ήμουν στρατό και με εξαίρεση τις μετακινήσεις στη Χίο, ουσιαστικά κινήθηκε μόνο για 4 μήνες όλο το χρόνο.
19-σημερα, κάθε μέρα Περιστέρι-Μαρουσι ή όπου αλλού απαιτήσει η εταιρια.

Generally είμαι στα 163.000.


< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#665381 Πολύ ωραίο χρώμα!!Εικόνα

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#665765 Συν ένα. Χρωματάρα το άνωθεν.


Μια συμπαθητική έκδοση που αναμένετε να κυκλοφορήσει, είναι η παρακάτω.