Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#441166
REALZEUS έγραψε:Όταν με 28κ αγοράζεις Cupra 300 ίππων δεν βλέπω τίποτα φοβερό στα Χιουνται...

< >


Οταν ο χοντρουλης -αλλα αναφιμβολος χερας- Steve το γουσταρει και χαμογελαει συγκριτικα περισσοτερο απ' οταν οδηγουσε το Leon Cupra (τουλαχιστον αυτη την εντυπωση θυμαμαι να εχω...)
αυτο και μονο κατι λεει.

Επιπροσθετα, οταν το στησιμο εχει επιμεληθει ο πρωην mr "M-cars" των Bmw, ε κατι λεει και αυτο νομιζω...

Εφοσον μιλαμε για πολυ κοντινη τιμολογηση, με το Leon Cupra, που ετσι φαινεται να ισχυει τουλαχιστον στην Αγγλικη αγορα.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#441191 Γιατί είναι καλύτερο το Seat από ένα Hyundai είπαμε;
Προφανώς και μεταξύ των δύο, δεν θα αγόραζα ποτέ το Seat.
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#441207 Αρχικά το i30 ΝP μου αρέσει πολύ περισσότερο εμφανισιακά μέσα-εξω απο το Leon.Aν είναι και τόσο καλό στο δρόμο και αξιόπιστο όσο λένε, μαζί με το μηχανικό μπλοκέ, χαλαρά το προτιμούσα απο το Leon. :)
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#441213 όσο κι αν αντιπαθώ το group , όσο κι αν δεν με εξιτάρει η εμφάνιση , η τιμή στην Ελλάδα είναι εξωπραγματικά χαμηλή για την προσπεράσει κανείς έτσι αδιάφορα , 34κ κάνει στην ίδια την Ισπανία. :dizzy:
Επίσης μιλάμε για στήσιμο με την υπογραφή μιας εταιρείας με κάποια ιστορία στο χώρο ( seat sport) ΚΑΙ 300 άλογα όταν το 308gti κοστίζει πάνω από 40κ.
95euro τον ίππο :eat: :lipsealed: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#441230 Ναι σαν όνομα η Hyundai δεν εμπνέει αλλά ο παράγοντας αξιοπιστία μετράει κι εκεί τους πατάει κάτω και τους Ισπανούς και τους Γάλλους.
Εξωτερικά δείχνει μια χαρά, δεν έχει να ζηλέψει κάτι αισθητικά οπότε μπορεί να αρχίσει να ανεβαίνει στα μάτια μας συνολικά σαν κατασκευαστής. Και αυτός νομίζω είναι και ο στόχος της εταιρείας, όχι να γεμίσει τον κόσμο σπορ-χάτς αλλά να δείξει ότι υπάρχει και ότι μπορεί.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#441231
Anonymous Founder έγραψε:Γιατί είναι καλύτερο το Seat από ένα Hyundai είπαμε;
Προφανώς και μεταξύ των δύο, δεν θα αγόραζα ποτέ το Seat.



Μαλιστα. :shifty:

ΗταΦι φτανει στην εκκλησια με το Χιουνται:

Εικόνα



ΗταΦι φτανει στη εκκλησια με το Leon:

Εικόνα



Θες και Χιουνται.Youdie.
Άβαταρ μέλους
By Κίκιζας Γρηγόρης
#441233
mousatos έγραψε:όσο κι αν αντιπαθώ το group , όσο κι αν δεν με εξιτάρει η εμφάνιση , η τιμή στην Ελλάδα είναι εξωπραγματικά χαμηλή για την προσπεράσει κανείς έτσι αδιάφορα , 34κ κάνει στην ίδια την Ισπανία. :dizzy:
Επίσης μιλάμε για στήσιμο με την υπογραφή μιας εταιρείας με κάποια ιστορία στο χώρο ( seat sport) ΚΑΙ 300 άλογα όταν το 308gti κοστίζει πάνω από 40κ.
95euro τον ίππο :eat: :lipsealed: :metalo:


Στο δια ταυτα...Εαν, λεμε εαν η τιμολογηση του i30 N με το αντιστοιχο πακετο με το μπλοκε, στην μπανανια, προκυψει πολυ κοντινη εως ιδια με του Leon Cupra (το πολυ +/- 1κ ευρω) , εσυ ποιο θα προτιμουσες και γιατι?

P.S Ιστορια στο χωρο μπορει να εχει η Seat , αλλα η Hyundai πλεον ειναι μαχιμη και σε επιπεδο wrc, περα απο τον καταξιωμενο τυπο που εστησε το i30 N...
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#441234 Ο,τι καινούριο i30 έχω οδηγήσει πάντως προσφάτως το βρήκα βαρετό και άθλιο.

Προσωπικά με 30Κ εννοείται cupra. Δοκιμασμένο, 3ης γενιάς και παραδοσιακά πάρα, πάρα πολύ καλό.

< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#441242
Κίκιζας . έγραψε: εσυ ποιο θα προτιμουσες και γιατι?


α) Αυτό που θα πρότειναν οι συντάκτες του αγγλικού whatcar και
β) αυτό που έβγαζε τα άλογά του ευκολότερα σε κατσαρό οδόστρωμα ,
γ) αυτό που θα έστριβε στο όριο πιο διασκεδαστικά,
δ) όντως παράλληλα όσο το δυνατόν πιο άνετο ( για τα δεδομένα της κατηγορίας) .
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#441243
Nikos! έγραψε:Ο,τι καινούριο i30 έχω οδηγήσει πάντως προσφάτως το βρήκα βαρετό και άθλιο.

Προσωπικά με 30Κ εννοείται cupra. Δοκιμασμένο, 3ης γενιάς και παραδοσιακά πάρα, πάρα πολύ καλό.

< >


αθλιο το ι30? παραδοσιακα καλο το κουπρα?
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#441251
dimviii έγραψε:
Nikos! έγραψε:Ο,τι καινούριο i30 έχω οδηγήσει πάντως προσφάτως το βρήκα βαρετό και άθλιο.

Προσωπικά με 30Κ εννοείται cupra. Δοκιμασμένο, 3ης γενιάς και παραδοσιακά πάρα, πάρα πολύ καλό.

< >


αθλιο το ι30? παραδοσιακα καλο το κουπρα?

Ναι.

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#441252 Εγώ θα προτιμούσα όποιο μου άρεσε πιο πολύ σε βόλτα, όποιο με βολέψει, όποιο δεν με χαλάσει με κάτι.
Και τα 2 όμορφα είναι (στα μάτια μου). Η Seat έχει πιο σπορτίφ εικόνα και η Hyundai πλεονεκτεί σε αξιοπιστία. Επειδή όμως μόνο αυτόματο συζητάω αποκλείεται ό,τι φοράει το DSG της VAG.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#441254
Anonymous Founder έγραψε:Γιατί είναι καλύτερο το Seat από ένα Hyundai είπαμε;
Προφανώς και μεταξύ των δύο, δεν θα αγόραζα ποτέ το Seat.


Διότι είναι ένα από τα πιο καλοστημένα και γρήγορα hot hatch. Το αν θα είναι καλύτερο ή χειρότερο από το Hyundai θα φανεί μετά από σύγκριση.
Η αγάπη σου στην Seat και την Skoda είναι γνωστή. :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#441256
Nikos! έγραψε:
dimviii έγραψε:
Nikos! έγραψε:Ο,τι καινούριο i30 έχω οδηγήσει πάντως προσφάτως το βρήκα βαρετό και άθλιο.

Προσωπικά με 30Κ εννοείται cupra. Δοκιμασμένο, 3ης γενιάς και παραδοσιακά πάρα, πάρα πολύ καλό.

< >


αθλιο το ι30? παραδοσιακα καλο το κουπρα?

Ναι.

< >


ναι το ι30 αθλιο ,και το οκταβια ή το λεον με αντιστοιχο μοτερ πολύ ενδιαφερον και αυτοκινητάρες.
ασε που το κουπρα ηταν παραδοσιακα καλο απέναντι στο αντιστοιχο μεγκαν πχ.
ρε τι διαβαζουμε...