Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Serf
#747866
axel12p έγραψε:
Serf έγραψε:Ειδικά σήμερα δωρεάν ταχυφορτιση στο Golden Hall.

Γενικοτερα, φόρτιση με οικιακό ρεύμα. Χρέωση δεν ξέρω ακόμα. Η ΔΕΗ αρνείται να απαντήσει στο ερώτημα μου κατά πόσο μας έχει εντάξει στο myHome Online. Έθεσα το ερώτημα μέσω ΡΑΕ για να πάρω απάντηση.

Από 17/11 έχω αλλάξει σε ΔΕΗ αλλά δεν έχω λαβει λογαριασμό.

Εντωμεταξύ με 15KWh/100Km κατανάλωση, ακόμη και στο Golden Hall να μην φόρτιζες, μιλάμε για μια κατανάλωση της τάξης των 2 με 3€/100Km! :lipsealed:
Καλή φάση!


Νομίζω 16,5-17KWh/100km είναι πιο αντιπροσωπευτικό για ταξίδια. Οι καταναλώσεις που ανέβασα χθες ήταν με cc στα 115χαώ, τόσο για να μην χρειαστούμε φόρτιση όσο και γιατί είχα μαζί τους γονείς μου (4 ενήλικες και ένα παιδί). Εκ του αποτελέσματος και με 120-125χαώ θα επιστρέφαμε χωρίς πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#747869 Με την ευκαιρία, στο θέμα της αυτονομίας και των ταξιδιών, η Tesla στο site της αναφέρει "Coming Soon" για Λαμία και Θεσσαλονίκη.

Όμως, από εργαζόμενο στην Tesla Ελλάδας στο Forum των ιδιοκτητών αναφέρθηκε τα εξής:
3 νεα locations προβλεπονται μεσα στo 2022...Η Λαμια ΔΕ θα γινει!!!
Στη θεση της θα υπαξουν αλλα locations

Aταλαντη μεχρι 2ο τριμηνο 22 ειναι το πρωτο βαση προγράμματος.
Ακολουθουν αλλα δυο στην ιδια εθνικη συμπεριλαμβανομενης της Θεσσαλονίκης


Μακάρι και άλλες εταιρείες (πάροχοι ενέργειας, κτλ) να εγκαταστήσουν σχετικά σύντομα φορτιστές με δυνατότητα φόρτισης 100KWh+.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#747875 Γιατί όχι Λαμία; Δεν φτάνουν μέχρι εκεί; :shifty: :shifty: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#747885
mirage έγραψε:Επίσης
https://twitter.com/aprildawn78/status/ ... Xaj4g&s=19

< >


Σοβαρά τώρα;;; Δεν είχε τακάκι πίσω;;; :dizzy: :omg:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#747887 Είναι λίγο για γέλια κάτι τέτοια βέβαια, γιατί δεν έχει προφανώς την αποκλειστικότητα η Tesla.
Πχ από την BMW:
How can my BMW burst into flames despite regular servicing?’
Carmaker refuses to take responsibility after an NHS doctor’s car spontaneously ignites

Εικόνα
https://t.co/9Gnd2FW0rK
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#748046
Άβαταρ μέλους
By g8777
#748186 :s_shout

Ανακαλώ την άποψη μου για τους Τεσλιστι.

:shifty:

Δείτε το Crash εσείς. :roll:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#748192 Τίτλος της τσόντας: Έτσι σας γ@μ@ει ο Έλον :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#748193 Θα μπορούσε να το κάνει ο οποιοσδήποτε με ένα κινητό και ένα αμάξι με ACC. Αλλά δεν θα βόλευε να βγει φωτογραφία. Ούτε για να δικαιολογηθεί το hype ασφαλώς...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#748200 Τεχνικά εφικτό είναι να δεις και μέσα σε Ρενο Κλειώ. :shifty:
Δεν θα το κάνει κανείς όμως. Ούτε η Ρεναουλτ σου κλείνει το μάτι όπωςη άλλη για αυτόνομη οδήγηση και κάτσε ξυσταρχιδγιash, ούτε οι Ρενες κάθονται να βλέπουν πορν, είναι γνωστές ξινιολες.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#748321 Πολεμανε την Τεσλα μας.

ΚΟΥΛΗ ΣΗΚΩΣΕ ΤΑ ΡΑΦΑΛ.