Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Serf
#746807
Anonymous Founder έγραψε:
Serf έγραψε:Και τα στατιστικά επιστροφής από την Ορεινή Ναυπακτία στο Παλαιό Φάληρο. Από Ψαθόπυργο σε Παλαιό Φάληρο μέση ταχύτητα 117km/h με κατανάλωση 17,3KWh/100km.

Η μέση ταχύτητα είναι μια χαρά προς το υψηλή κιόλας πάντως. Με πομποδέκτη στα διόδια;
Πάντα με πομποδέκτη εδώ και 10+ χρόνια!!! Μου φαίνεται "παράλογο" να μην έχει κάποιος πομποδέκτη! Πόσο μάλλον όταν αυτός της Αττικής Οδού, π.χ., επέτρεπε εδώ και χρόνια τη διέλευση σχεδόν από όλα τα διόδια (νομίζω μόνο η Νέα Οδός αποτελούσε εξαίρεση).

< Note >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#746811
Serf έγραψε:Στην Άνω Χώρα τριγυρνούσαμε για φαγητό


Πλατάνι <3 <3
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#746813
Serf έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
Serf έγραψε:Και τα στατιστικά επιστροφής από την Ορεινή Ναυπακτία στο Παλαιό Φάληρο. Από Ψαθόπυργο σε Παλαιό Φάληρο μέση ταχύτητα 117km/h με κατανάλωση 17,3KWh/100km.

Η μέση ταχύτητα είναι μια χαρά προς το υψηλή κιόλας πάντως. Με πομποδέκτη στα διόδια;
Πάντα με πομποδέκτη εδώ και 10+ χρόνια!!! Μου φαίνεται "παράλογο" να μην έχει κάποιος πομποδέκτη! Πόσο μάλλον όταν αυτός της Αττικής Οδού, π.χ., επέτρεπε εδώ και χρόνια τη διέλευση σχεδόν από όλα τα διόδια (νομίζω μόνο η Νέα Οδός αποτελούσε εξαίρεση).

Παλιά, δεν περνούσες από Νέα Οδό, Ιόνια Οδό, Κεντρική Οδό και Εγνατία Οδό. Πλέον περνάς από παντού. Και για μένα, είναι εντελώς παράλογο που δεν έχουν όλοι έναν (ή και περισσότερους) πομποδέκτες: είναι εντελώς δωρεάν μιας και δεν υπάρχουν συνδρομές, και σε πολλές περιπτώσεις πληρώνεις λιγότερο με τον πομποδέκτη!
Το μόνο που παίζει σαν δικαιολογία είναι πως όλοι ζητάνε ένα σκασμό δικαιολογητικά για να στο δώσουν, ενώ θα μπορούσε να είναι κάτι ακόμη πιο απλό. Αλλά οι νομικοί δεν συμφωνούν μαζί μου...
:lol:
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#746858
Anonymous Founder έγραψε:
Serf έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:
Serf έγραψε:Και τα στατιστικά επιστροφής από την Ορεινή Ναυπακτία στο Παλαιό Φάληρο. Από Ψαθόπυργο σε Παλαιό Φάληρο μέση ταχύτητα 117km/h με κατανάλωση 17,3KWh/100km.

Η μέση ταχύτητα είναι μια χαρά προς το υψηλή κιόλας πάντως. Με πομποδέκτη στα διόδια;
Πάντα με πομποδέκτη εδώ και 10+ χρόνια!!! Μου φαίνεται "παράλογο" να μην έχει κάποιος πομποδέκτη! Πόσο μάλλον όταν αυτός της Αττικής Οδού, π.χ., επέτρεπε εδώ και χρόνια τη διέλευση σχεδόν από όλα τα διόδια (νομίζω μόνο η Νέα Οδός αποτελούσε εξαίρεση).

Παλιά, δεν περνούσες από Νέα Οδό, Ιόνια Οδό, Κεντρική Οδό και Εγνατία Οδό. Πλέον περνάς από παντού. Και για μένα, είναι εντελώς παράλογο που δεν έχουν όλοι έναν (ή και περισσότερους) πομποδέκτες: είναι εντελώς δωρεάν μιας και δεν υπάρχουν συνδρομές, και σε πολλές περιπτώσεις πληρώνεις λιγότερο με τον πομποδέκτη!
Το μόνο που παίζει σαν δικαιολογία είναι πως όλοι ζητάνε ένα σκασμό δικαιολογητικά για να στο δώσουν, ενώ θα μπορούσε να είναι κάτι ακόμη πιο απλό. Αλλά οι νομικοί δεν συμφωνούν μαζί μου...
:lol:


Δεν υπάρχει ούτε για δείγμα από τον Σεπτέμβριο που προσπαθώ να προμηθευτώ. :rant:
Άβαταρ μέλους
By Serf
#746984 0-278χαώ με αυτοκίνητα να κινούνται αντίθετα δίπλα του σε 16" :dizzy: :dizzy: :dizzy:

Άβαταρ μέλους
By georgetz
#747022
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#747684 Διαδρομή Παλλήνη - Νέα Σμύρνη - Λαύριο και πίσω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Serf
#747699 Μέρα εξορμήσεων;

Νέα Σμύρνη - Θεματικό πάρκο Σινεβρού - Νέα Σμύρνη. Τέσσερις ενήλικες και ένα παιδί με cruise control στα 115χαώ στην εθνική.

27,25KWh το πήγαινε για 172km, 15,9KWh/100km

24,34KWh το έλα για 172km, 14,2KWh/100kmΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#747710 Εντυπωσιακές οι καταναλώσεις του Tesla.
Γιατί ανέβηκε στις 18.5 KWh στην τρίτη διαδρομή; Ήταν το κομμάτι της ανάβασης;
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#747716 Έχει υψομετρικά στοιχεία σε μια στήλη αν δεις. Το τρίτο έχει +480m περίπου.

< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#747718 Σωστά. Το πρώτο κομμάτι ήταν Νέα Σμύρνη - Ασπρόπυργος, το δεύτερο Ασπρόπυργος - ΣΕΑ Βέλου και το τρίτο από ΣΕΑ Βέλου περιελάμβανε όλη την άνοδο στο Βουνό.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#747727 Δώσε και μια τιμή για την kWh να εχουμε μια εικονα :superman:

Νυχτερινό, κανονικό, ταχυφορτιστή και κανονικό τυχαίο φορτιστή στο δρόμο (αν παιζει τετοιο)
Άβαταρ μέλους
By Serf
#747730 Ειδικά σήμερα δωρεάν ταχυφορτιση στο Golden Hall.

Γενικοτερα, φόρτιση με οικιακό ρεύμα. Χρέωση δεν ξέρω ακόμα. Η ΔΕΗ αρνείται να απαντήσει στο ερώτημα μου κατά πόσο μας έχει εντάξει στο myHome Online. Έθεσα το ερώτημα μέσω ΡΑΕ για να πάρω απάντηση.

Από 17/11 έχω αλλάξει σε ΔΕΗ αλλά δεν έχω λαβει λογαριασμό.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#747733 Έχει γραφτεί στο e bill και τα λοιπά ιντερνετικα? Εκεί λέει ποιο πακέτο έχεις ενεργοποιησει και μέχρι πότε.


< >