Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#423582
REALZEUS έγραψε:
Τα greek statistics μου λένε ότι περίπου ένας στους 10 άντρες ενδιαφέρεται για αυτοκίνητα και οδήγηση. Στις γυναίκες πέφτει αρκετά το ποσοστό προφανώς.


Τα δικά μου λένε λιγότερο, αλλά αυτό που λέω είναι πως και από αυτούς που ενδιαφέρονται για την οδήγηση, η συντριπτική πλειοψηφία ενδιαφέρεται για κόντρες και όχι στρίψιμο...

Τεσπα, και οι γυναίκες οδηγοί είναι και καταναλωτές, οπότε είναι δεδομένο προς τα που πάει το πράγμα...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#423586 Tesla ιδανικο κοντραμαξο.

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#423647 Αυτα να τα πεις στον Χανς με την τουμπανιασμενη Μ4 που δεν ηξερε απο που του ηρθε....

< >
Άβαταρ μέλους
By MONMAN
#423694 Μακάρι να υπήρχε tesla στην Ελλάδα να έβαζα την παραγγελία μου!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#423706
markvag έγραψε:Τα δικά μου λένε λιγότερο, αλλά αυτό που λέω είναι πως και από αυτούς που ενδιαφέρονται για την οδήγηση, η συντριπτική πλειοψηφία ενδιαφέρεται για κόντρες και όχι στρίψιμο...


Γιατί τόσος ρατσισμός κατά της ευθείας; Μια χαρά γούστο έχει και η αίσθηση της επιτάχυνσης!!! :iconcool:


mirage έγραψε:Tesla ιδανικο κοντραμαξο.


Μέχρι κάποια χ.α.ω. όμως, μετά "ξεφουσκώνει". Πάλι όμως χρειάζεσαι κάτι πολύ δυνατό για να το περάσεις.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#423727 ποσο αντεχουν οι μπαταριες του για να κανει ας πουμε συνεχομενα 0-250 χλμ/ωρα?
Άβαταρ μέλους
By dstou
#423728 Δεν υπάρχει σωστή απάντηση έτσι όπως έχει τεθεί το ερώτημα.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#423733 το ερωτημα είναι σωστο.Βρισκει ο Ντιμης ένα τεσλα.
Κουμπωνουν στο φαναρι και εστω πανε μαζι μεχρι τα 250.Στο δευτερο /τριτο/τεταρτο φαναρι το τεσλα θα επαναλαβει την ιδια επιδοση?
Κυνηγιομαστε εθνικη,μετα από 50-80 χλμ αποσταση,θα είναι τ ιδιο δυνατο?
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#423742
dimviii έγραψε:το ερωτημα είναι σωστο.Βρισκει ο Ντιμης ένα τεσλα.
Κουμπωνουν στο φαναρι και εστω πανε μαζι μεχρι τα 250.Στο δευτερο /τριτο/τεταρτο φαναρι το τεσλα θα επαναλαβει την ιδια επιδοση?
Κυνηγιομαστε εθνικη,μετα από 50-80 χλμ αποσταση,θα είναι τ ιδιο δυνατο?


Αυτή είναι μια καλή ερώτηση για τον αυτόν τον κύριο που είναι ο πλέον αρμόδιος να απαντήση σωστά και εμπεριστατωμένα.

http://www.caranddriver.gr/kosmos/arthr ... a-7420620/
Άβαταρ μέλους
By dstou
#423753 Οι επιδόσεις εξαρτώνται από κάποιους κρίσιμους παράγοντες όπως : πόσο φορτισμένη είναι η μπαταρία, πόσο καινούργια ή παλιά είναι, τι θερμοκρασία επικρατεί, αν φρενάρει μετά το γκάζωμα ή είναι ευθεία και απλώς ρολάρει, ποιο σετ μπαταριών έχει (αν και νομίζω ότι αυτές οι επιδόσεις έρχονται με το μεγάλο), τι φορτίο έχει, ακόμη και αν δουλεύει τη θέρμανση ή τον κλιματισμό (για μεγάλες αποστάσεις φυσικά αυτό).
Η μόνη σωστή απάντηση με την απουσία αυτών των δεδομένων είναι το δεν γνωρίζω.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#423844 εστω ότι είναι φορτισμενο πλήρως,με καινούριες μπαταριες,χωρις κλιματισμο κλπ
Ποσες φορες θα μπορει να επαναλαβει με ιδιο χρονο το 0-250χλμ/ωρα?
το εχει επιχειρησει κανεις?
Είναι κατι αρκετα σημαντικο imho.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#423864 Νομίζω ότι πρώτα θα τελειώσει από βενζίνη ο Μήτσος και μετά θα μείνει αυτό.

Αλλά κι οικονομικά να τα πας, πάλι δε χτυπάς την αυτονομία του:
https://www.digitallife.gr/rekor-gia-il ... tisi-65167