Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#727780
Scotch έγραψε:2-0 το μπλε λοιπόν. Ή μάλλον 3-0, κι ο Serf μπλε πήρε.
Κόκκινο
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727786 Το κόκκινο δεν παίζει :lol: (μόνο αν μου έκοβαν καμιά 10ριά χιλιάδες)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#727797 Ενα κουκι στο κοκκινο κι απο μενα. Πολυ παππουδιστικο χρωμα το μπλε για τοσο γκαζι που εχει το αμαξι :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#727803 Το γκρι σε μια απ' τις παραπάνω φωτό, δεν Μ αρέσει.
Ούτε και το μπλε.
Είμαι #teamwhite.

< Note 8 >
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#727816 Μπλε με άσπρο εσωτερικό.

Μάρκο, ούτε θα με πείσεις, ούτε θα σε πείσω. Ας συμφωνήσουμε ότι θα διαφωνούμε.

Πριν λίγο πέτυχα Χ σε ένα ιδιαίτερο καφέ. Εν τω μεταξύ, γίνεται χαμός από τα παρκαρισμένα των εργατών στη Μαρίνα τής Βουλιαγμένης. Ο άλλος το έβαλε κάθετα, πάει άνετα και στα Ζώα.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#727823
Scotch έγραψε:Μερικές φρέσκες φωτογραφίες από Golden Hall.

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα


Ωραίο το κόκκινο, πάρε το μπλε!

Το 3 που είχα οδηγήσει ήταν μπλε και ήταν μακράν πιο ενδιαφέρον από άσπρο/γκρι που αγοράζουν όλοι.
Επίσης κάπου διάβασα ότι στο Υ έβαλαν ηχομονωτικά τζάμια...στο εύχομαι! :iconcool:

Κατα τα αλλά more fake news για καποιους...
Beware: Older Tesla Model S Motor Might Fail If Driven In Rain
This Tesla Plaid Owner Calls The Build Quality Trash, Do You Agree?
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727826 Το μπλε είναι το επικρατέστερο και στην οικογένεια. Αλλά μας αρέσει και το λευκό (και σ' εμένα το γκρι). Μάλλον για μπλε μας βλέπω.

Τα μπροστινά τζάμια είναι "διπλά", απ' ό,τι λένε. Και για αεροδυναμικούς θορύβους δεν έχω ακούσει κάτι, που έλεγες τις προάλλες. Την Τρίτη έχω test drive. Αν καταφέρω σε μια ώρα που θα το έχω να βρω ελεύθερο δρόμο να το καταλάβω αυτό, θα είναι θαύμα

< >
Άβαταρ μέλους
By Zeus
#727837
Scotch έγραψε:Το μπλε είναι το επικρατέστερο και στην οικογένεια. Αλλά μας αρέσει και το λευκό (και σ' εμένα το γκρι). Μάλλον για μπλε μας βλέπω.

Τα μπροστινά τζάμια είναι "διπλά", απ' ό,τι λένε. Και για αεροδυναμικούς θορύβους δεν έχω ακούσει κάτι, που έλεγες τις προάλλες. Την Τρίτη έχω test drive. Αν καταφέρω σε μια ώρα που θα το έχω να βρω ελεύθερο δρόμο να το καταλάβω αυτό, θα είναι θαύμα

< >

Στο Υ δεν ξερω...στο 3 γινοταν χαμος παντως απο..Οταν λες δεν εχεις ακουσει κατι τι εννοεις?

Θα τσιγκλισω απο βδομαδα να περασω να κανω μια βολτα και το Υ καποια στιγμη...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727839 Δεν έχω ακούσει κάποιο παράπονο από τους διάφορους reviewers στο YouTube.
Εδώ λ.χ., αν θυμάμαι καλά https://youtu.be/6-fIKDLQ7wc

Εγώ στο 3p που είχα δοκιμάσει τον Ιούλη δεν κατάλαβα κάτι, αλλά μέχρι 120 το πήγα και στιγμιαία. Τώρα μάλλον θα βγω Αττική Οδό κατευθείαν.

< >
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#727848 Δεν το λέω με κακία ούτε υποννοώ κάτι, μου αρέσει το βασικό σχέδιο της Tesla αλλά μπορείτε σας παρακαλώ στις φωτογραφίες, ιδίως όταν υπάρχει πάνω από ένα αυτοκίνητο (είτε Tesla και άλλο Tesla είτε Tesla και κάτι άλλο όπως το VW Golf πιο πριν) να λέτε ποιο μοντέλο Tesla βλέπουμε στη φωτογραφία για να αποκτάμε καλύτερη αίσθηση του μεγέθους. Ευχαριστώ.

Εκτός από το άσπρο που δεν θα το έπαιρνα, ακόμα και το κόκκινο που θα απέφευγα είναι συμπαθητικό για κόκκινο. Μεταξύ του μαύρου-γκρι-μπλε θα ήμουν μια χαρά. Αλλά περνάω φάση που μου αρέσουν τα μπλε οπότε υπέρ του μπλε. Καθίσματα μόνο άσπρα ή μαύρα παίζουν; Τα άσπρα δεν τα μπορώ ούτε αισθητικά ούτε από πρακτικής πλευράς αλλά τα μαύρα με το μπλε δεν μου πάνε... Δεν έχει μπεζάκι; Μπλε εξω με μπεζάκι μέσα! :inlove:

Κι από ζάντες μερικές δεν μου αρέσουν αλλά τελικά δεν ξέρω ποιες είναι ποιες. Οπότε εκτός από ποιο μοντέλο βλέπουμε να λέτε και τι ζάντες φοράει.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727850 Σε όλες τις φωτογραφίες βλέπουμε το Model Y Long Range (= LR).

Σ' αυτήν που ακολουθεί βλέπουμε, από αριστερά προς δεξιά, Model 3 (LR ή SR), Model Y LR, Model S, Model 3 (LR ή SR).
Εικόνα

Για το εσωτερικό υπάρχουν μόνο οι δύο πιο κάτω επιλογές (χωρίς συνδυασμούς):
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#727853
sknipper έγραψε:Καθίσματα μόνο άσπρα ή μαύρα παίζουν; Τα άσπρα δεν τα μπορώ ούτε αισθητικά ούτε από πρακτικής πλευράς αλλά τα μαύρα με το μπλε δεν μου πάνε... Δεν έχει μπεζάκι; Μπλε εξω με μπεζάκι μέσα! :inlove:

Συμφωνω απολυτα. Σε μπλε αμαξι μονο κανενα μπεζ θα εβαζα. Ασπρο δε μου αρεσει καθολου γενικα και μαυρο-μπλε δεν ταιριαζει σα συνδυασμος.

Scotch έγραψε:Για το εσωτερικό υπάρχουν μόνο οι δύο πιο κάτω επιλογές (χωρίς συνδυασμούς)...

Αυτο ουτε που το ηξερα. Απαραδεκτο για τοσο ακριβο αμαξι να μη μπορεις να το φερεις εντελως στα γουστα σου :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727856 Ναι, απαράδεκτο. Βέβαια, 2 συνδυασμούς έχουμε εδώ να επιλέξουμε και δεν μπορούμε. Φαντάσου να είχαμε και περισσότερους :lol:

Συμφωνώ για το μπλε-μαύρο. Ήταν ένας λόγος που επέλεξα αρχικά άσπρο έξω/μαύρο μέσα.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#727858 Απο τις φωτο, ξεκιναμε με το μονο που δεν επιδεχεται αμφισβητησης. Μαυρο εσωτερικο. Το διχρωμο ασπρο ειναι σαν κατι κωλοφτιαγμενα σαξο το 2003 στο max power. Με αυτο ως δεδομενο, ψαχνουμε εξωτερικο χρωμα. Μπλε οντως δεν παει, κοκκινο επισης, ασπρο μιεχ (παραειναι μεγαλη η αντιθεση), μαυρο στο μαυρο υπερβολη, ενα μενει