Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#727440 Το ότι βλέπουμε περισσότερα Μ3 από 3άρες BMW δεν λέει κάτι; Κι ακόμη είμαστε στην αρχή. Μια χαρά τα πάει η εταιρεία, τι ακριβώς περιμένατε δηλαδή; Ειδικά αν σκεφτείς πως είναι ένα δύσκολο προϊόν που απαιτεί πολλά (δίκτυο φορτιστών, δίκτυο υποστήριξης, κλπ) τα οποία δεν γίνονται από την μία μέρα στην άλλη.
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#727441 Συν ότι μιλάμε για μία άγνωστη εταιρεία, με σέρβις μόνο στην Αθήνα, που η παραγγελία γίνεται μόνο από το σάιτ.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#727442 Περιμενουμε να την αγκαλιασει πιο σφιχτα το αγοραστικο κοινο.

Τοσο σφιχτα οσο και την αλφα ρομεο. :shifty:

Μεγγενόσφιχτα. :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#727444 Ε οχι δα. Για να το αγορασει ολο το αγοραστικο κοινο; Για αγκαλιτσες και φιλακια ΟΚ, ως εκει ομως. :rtfm:

Τι ειμαστε, ισια και ομοια ολοι για να πεσει στο κρεβατι μας η υπερτατη Θεα της αυτοκινησης; :lol:

Συνοψις.

Αγκαλια απο αγοραστικο κοινο= αθηναϊκες πινακιδες. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#727445
Dimsabas έγραψε:Στην κατηγορία τιμής τους και με δεδομένο το ηλεκτρικό τού θέματος με τους περιορισμούς του, πουλάει περισσότερο του αναμενόμενου.
Στη δε κατηγορία D segment, είναι μακράν πρώτο. Έχει πουλήσει τα διπλάσια από το δεύτερο Octavia, που κοστίζει τα μισά. Δε συζητάμε για Τριάρα και Α4, εκεί υπάρχει χάος.
Όλοι λένε ότι βλέπουν συνεχώς Μ3 αλλά έπρεπε να ξεπεράσει τα Yaris για να είστε ικανοποιημένοι. Που και πάλι κάτι θα βρίσκατε, αλίμονο.

Ναι, εμεις ειμαστε οι παραξενοι , οχι εσυ fanboy :svivhaha:

Dimsabas έγραψε:Συν ότι μιλάμε για μία άγνωστη εταιρεία, με σέρβις μόνο στην Αθήνα, που η παραγγελία γίνεται μόνο από το σάιτ.


Αυτο που το βαζεις; Κατσε να βγαλει κανενα σφαλμα η βλαβη και να θες 3-4 βδομαδες για ραντεβου. Οσοι εχουν ληζινγκ θα ζητησουν αντικατασταση, οι υπολοιποι;
Α, ξεχασα, οι περισσοτεροι lease τα κανουν. Γι' αυτο κι οι πωλησεις :s_wink
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727446
Νίκος Παππάς έγραψε:Οσοι εχουν ληζινγκ θα ζητησουν αντικατασταση, οι υπολοιποι;

Αν δεν κάνω λάθος, όλοι παίρνουν όχημα αντικατάστασης σε περίπτωση που πρέπει να μπει για κάποια επισκευή που καλύπτεται από την εγγύηση.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#727447
Scotch έγραψε:
Νίκος Παππάς έγραψε:Οσοι εχουν ληζινγκ θα ζητησουν αντικατασταση, οι υπολοιποι;

Αν δεν κάνω λάθος, όλοι παίρνουν όχημα αντικατάστασης σε περίπτωση που πρέπει να μπει για κάποια επισκευή που καλύπτεται από την εγγύηση.

Για να γινει αυτο δεν πρεπει να παει συνεργειο πρωτα;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727465
Νίκος Παππάς έγραψε:Για να γινει αυτο δεν πρεπει να παει συνεργειο πρωτα;

Όχι απαραίτητα, φαντάζομαι εξαρτάται από το είδος της επισκευής. Πάντως για το συνεργείο έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια. Θα δείξει.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#727472
Scotch έγραψε:
ή μπλε
Εικόνα

Το ξέρω είναι υποκειμενικό και θέμα γούστου, αλλά νομίζω το γκρι του πάει. :hmmm:



Μπλε, για να είναι έτοιμο, δια τα περαιτέρω

:shifty: :shifty: :s_biggrin :s_biggrin




Αστειεύομαι προφανώς, έτσι;; Μην με φάτε! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#727483 Ναι Νίκο, δεν είστε απλώς παράξενοι, μάλλον κολλημένους θα σας αποκαλούσα. Το 3-4 εβδομάδες στηρίζεται κάπου αλλού εκτός από το εγγενές μένος; Γιατί εγώ διαβάζω από τους κατόχους (που είχαν ακριβά αμάξια, όχι Κορόλες σαν εσένα κι εμένα) ότι ποτέ στο παρελθόν δεν είχαν τόσο σωστή αντιμετώπιση στο συνεργείο.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#727489
Dimsabas έγραψε:Ναι Νίκο, δεν είστε απλώς παράξενοι, μάλλον κολλημένους θα σας αποκαλούσα. Το 3-4 εβδομάδες στηρίζεται κάπου αλλού εκτός από το εγγενές μένος; Γιατί εγώ διαβάζω από τους κατόχους (που είχαν ακριβά αμάξια, όχι Κορόλες σαν εσένα κι εμένα) ότι ποτέ στο παρελθόν δεν είχαν τόσο σωστή αντιμετώπιση στο συνεργείο.
Ξέρω γω; Μήπως το μοναδικό θα έχει πολλη δουλειά;

Ένα μόνο συνεργείο σε ολόκληρη την Αττική για ποσα αυτοκίνητα;

Στο οποίο θα πρεπει να τρέχεις, αφού κλείσεις ραντεβού από την άλλη άκρη της πολης.

Δεν λέω πολυ βολικό για κάποιον που για να δίνει τόσα χρήματα δουλευει φουλ ωράριο, μην πω 12ωρα.

Το οποίο συνεργείο είναι στον Ρέντη από όσο είδα και κλείνει στις 5 το απόγευμα, ενώ ανοίγει 9 το πρωί.
Σημειώνεται ότι τα συνεργεία της Toyota αφού το θες, ανοίγουν 7:30-8:00, κλείνουν 8:30 το βράδυ και είναι πολλα. Όλο και κάποιο είναι κοντά σχετικά.


Ρε φίλε σοβαρά τώρα, εσύ αρνητικά δεν βλέπεις;
Όλα τέλεια στο μαγαζί του Έλον;

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#727492 Εκεί είναι η διαφορά μας: τα μειονεκτήματα που αναγνωρίζω εγώ προέρχονται από ενημέρωση και μελέτη των δεδομένων. Των κολλημένων από "νομίζω" ή "θέλω, γιατί μου χαλάει το αφήγημα". Όπως τώρα, καλή ώρα, που αποφάσισες ότι το συνεργείο θέλει 3-4 εβδομάδες, τη στιγμή που όλοι λένε τα καλύτερα λόγια.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#727543 Στη Θεσσαλονίκη έχει ανοίξει σέρβις?
Ή πρέπει να κατέβουν στον Ρέντη???

< Note 8 >