Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#727016
Anonymous Founder έγραψε:Εντυπωσιακό πράγματι, αλλά δείχνει να μην παίρνει κλίσεις καθόλου, φοβάμαι δηλαδή πως θα είναι πολύ σκληρό στο δρόμο.
Αν και δεν έχω μπει σε Tesla θα απαντήσω, όχι απαραίτητα. Αν το κέντρο βάρους είναι πολύ χαμηλά δεν κάνει μοχλό οπότε δεν γέρνει κι ας έχει άνετη ανάρτηση.
Κάτι πισωκίνητα VW σκαθάρια και 911 λόγω μπόξερ επίπεδου κινητήρα έχουν χαμηλό κέντρο βάρους και τα πάνε πολύ καλά με τις κλίσεις.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#727064
Focusman91 έγραψε:https://vm.tiktok.com/ZMRXxtG7X/

Markvag κάνεις tiktok??

< Note 8 >



:s_rofl :s_rofl :s_rofl

Εντάξει, θα ξαναμάθουμε να οδηγάμε για την |λογοκρισία| του Έλον... :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727075 Tesla Model Y driving REVIEW with high speed Autobahn test


Δεν μας τα λέει καλά η ανάρτηση... (@ 17:30, 19:43 και 20:08)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#727092 Ακομα και με 19ρες παντως δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα στους δρομους μας. Θα κοπαναει πολυ.
Μπορει να παρει 18ρες;
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727093 Κι εγώ φοβάμαι πως θα κοπανάει πολύ. Ελπίζω μέσα στην εβδομάδα να προλάβω να πάω να το δοκιμάσω.
18άρες μόνο after market. Στην παραγγελία έχεις επιλογή για 19'' ή 20''.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#727113 το πρόβλημα δεν ειναι οι ζάντες (πάλι δε φταιει η Τεσλα), ειναι οι λακουβες :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#727118 Δεν μπορεί να κάνει τίποτα για αυτές όμως...
Δεν πας για ξύλα στο βουνό με laferrari...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#727120
KiloMeater έγραψε:το πρόβλημα δεν ειναι οι ζάντες (πάλι δε φταιει η Τεσλα), ειναι οι λακουβες :iconcool:



Kατά το δεν είναι πρόβλημα το τιμόνι, είναι οι χειριστές :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#727127 Θέμα έκθεσης: γιατί μου τη σπάει ο γείτονάς μου. Εναλλακτικά, Θρησκευτικά: ο έχων τρία Tesla, να δίνει το ένα.ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#727155
Dimsabas έγραψε:Θέμα έκθεσης: γιατί μου τη σπάει ο γείτονάς μου. Εναλλακτικά, Θρησκευτικά: ο έχων τρία Tesla, να δίνει το ένα.

Όλη η οικογένεια Tesla; Και διαφορετικά χρώματα για να μην τα μπερδεύουν;
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#727157 Το κόκκινο ήταν Ρώσου μεγιστάνα, που έλειπε και του έκανε εξουσιοδότηση να το παραλάβει. Είναι LR και με αυτό με πήγε βόλτα. Δε με έχει πάει ακόμα με το δικό του Performance.

Τώρα το ανθρακί, δεν έχω ιδέα τι 'ν' πάλι τούτο δω. Θα μάθω όμως.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#727167
Dimsabas έγραψε:Το κόκκινο ήταν Ρώσου μεγιστάνα, που έλειπε και του έκανε εξουσιοδότηση να το παραλάβει. Είναι LR και με αυτό με πήγε βόλτα. Δε με έχει πάει ακόμα με το δικό του Performance.

Τώρα το ανθρακί, δεν έχω ιδέα τι 'ν' πάλι τούτο δω. Θα μάθω όμως.
Εϊναι δικό του; Μήπως δεν είσαι ο μόνος στη γειτονιά που ζηλεύεεις;
Μήπως το πράμα στη γειτονιά πάει αντιστρέφοντας τα γενικώς αποδεκτά στο να είσαι ο μόνος εκκεντρικός επιλέγοντας συμβατικό κινητήρα. Και οι άλλοι, με τα Tesla είναι το συντηρητικό κατεστημένο. :iconcool: :lol:
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#727215 Μήπως τους ζητάς συνέχεια βόλτες και σου το πήραν για να ησυχάσουν; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#727216
Dimsabas έγραψε:Θέμα έκθεσης: γιατί μου τη σπάει ο γείτονάς μου. Εναλλακτικά, Θρησκευτικά: ο έχων τρία Tesla, να δίνει το ένα.Εικόνα

Δεν μπορώ να μην ρωτήσω: τα καλώδια πάνω στην κολώνα που δείχνουν τόσο χάλια, είναι η μπαλαντέζα που πάει απέναντι για να τα φορτίζει; Γιατί βλέπω 3 Tesla, παρκαρισμένα έξω και κάπως πρέπει να φορτίζουν.
Να πω εδώ πως αν γίνει καμιά στραβή, θα τρέχει ο γείτονας. Αφού θέλει Tesla, ας φροντίσει να το κάνει σωστά. Μπορεί να πάρει και άδεια από το δήμο και να φτιάξει και θέση με κανονικό φορτιστή.

Υποθέσεις κάνω, αλλά μου χτύπησε άσχημα κάτι τέτοιο, ειδικά όταν μιλάμε για το καλύτερο προάστιο της Αθήνας... :s_hang :s_blush