Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By dimik
#716235
skous έγραψε:Ντιμικ στο γκαραζ της deloitte?


< >
Ναι, είμαι ο παρκαδορος...

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#716256
Serf έγραψε:
panos2171 έγραψε:Περί φιλικότητας των ηλεκτρικών, φαντάζομαι αν είναι γίνουν πλειονότητα θα χρειαστεί υπερπολλαπλασιο ρεύμα για τους φορτιστές.
Αυτό το ρεύμα από που ακριβώς θα έρθει και πως μια τόσο μεγάλη παραγωγή ρεύματος δε θα έχει επίδραση στο περιβάλλον;

Στα των τακακιων...

https://traction.gr/tesla-model-s-dieny ... a-takakia/

< Note >


Το ρεύμα αυτό θα προέλθει από αντίστοιχη πηγή με αυτή που παράγει το ρεύμα στα διυλιστήρια για να γίνει η επεξεργασία της πρωτογενούς ύλης (βλ. αντληθέν πετρέλαιο) ώστε να παραχθεί πετρέλαιο κίνησης, βενζίνη, κτλ.


Aπο Φυσικο αεριο εισαγωγης γινεται το ρευμα νομιζω ειναι ποιο καθαρο καυσιμο απο λιγνιτη και ντηζελ βεβαια και αυτο καυσιμο ειναι.

Το ρευμα στα διυλιστηρια οπως και στην βιομηχανια μεταλλου νομιζω απο το συστημα το παιρνουν παλαιοτερα δηλαδη απο λιγνιτη.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#716430 Σε μεταφορά/In transit είναι.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#716431 Αυτό βλέπω κι εγώ. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί τα εμφανίζουν ως διαθέσιμα και δεν τα "δένουν" με τις υπάρχουσες παραγγελίες. Π.χ., στη δική μας περίπτωση μας είπαν ότι θα παραλάβουμε μετά το Σεπτέμβριο. Και έχουμε παραγγείλει μπλε Long Range, όπου στη λίστα βλέπω 50 (!!!) τέτοια.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#716432 Και δίνει όμως δυνατότητα αγοράς στα in transit; :hmmm:

Εκτός κι αν αφορά περιπτώσεις που έδωσαν το 100ρικο και όταν έφτασε η στιγμή της εξόφλησης/παραλαβής θυμήθηκαν ότι δεν τους βγαίνουν τα κουκιά ή έφαγαν πόρτα από την τράπεζα :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By GTS
#716434
Scotch έγραψε:Και δίνει όμως δυνατότητα αγοράς στα in transit; :hmmm:

Εκτός κι αν αφορά περιπτώσεις που έδωσαν το 100ρικο και όταν έφτασε η στιγμή της εξόφλησης/παραλαβής θυμήθηκαν ότι δεν τους βγαίνουν τα κουκιά ή έφαγαν πόρτα από την τράπεζα :s_crazy


Μαλλον αυτο γιατι θα θεωρουν οτι εχει πωληθει μονο οταν εξοφληθει.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#716437 By the way, καταλαβαίνω ότι ο Scotch όλη μέρα τριγυρνάει στο site της Tesla και με δυσκολία κρατιέται από το να πατήσει "Αγορά τώρα" :lol:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#716440 :lol: Όχι, εντάξει, μια φορά την εβδομάδα μπαίνω να δω τι παίζει.
Η αλήθεια είναι ότι αν μου είχαν δώσει το td, η απόφαση θα ήταν πιο εύκολη. Αλλά δεν βλέπω να τους νοιάζει και πολύ :(
Άβαταρ μέλους
By Chris
#716441 Μηπως ειναι ενα pool για ολη την Ευρωπη? Κι οποιος προλαβει?
Άβαταρ μέλους
By Serf
#716447 Σε κάθε περίπτωση, δεν μπορώ να καταλάβω πως έχουμε In Transit 50 μπλε Long Range και στο λογαριασμό μας στο site αναφέρει "Εκτιμώμενη παράδοση: Νοέμβριος"
Άβαταρ μέλους
By Serf
#716453
Anonymous Founder έγραψε:Έχω παραγγείλει εγώ άλλα 49. :s_shout :s_gamer


Είσ' ωραίος!!! Με ένα κατοστάευρω ανά αυτοκίνητο δημιουργείς τεχνητή έλλειψη στην αγορά. Και στη συνέχεια μεταβιβάζεις το δικαίωμα με "καπέλο"!!!