Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Dimsabas
#713923 Δεν έχω μπει σε Υ, πώς θα μπορούσα άλλωστε; Το 3 ήταν πολύ καλό, σφιχτό αλλά σωστό. Μιλάω για το Long Range, το Performance είναι σαφώς πιο σκληρό.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#713955 Σήμερα πέρασα μετά τον εμβολιασμό μια βόλτα από golden, να πάρω μάτι κανένα χρώμα. Ένα άσπρο m3 LR μόνο ήταν εκεί, με μαύρο εσωτερικό, που ψαχνόταν πώς να φορτίσει, μιας και μόλις είχε παραλάβει (με παραγγελία τον Μάιο... από ακύρωση). Έτρεξε λίγο σαλάκι, αλλά όχι απ' όλους μας. Ειπώθηκε κι ένα "εγώ το Lexus δεν το δίνω για αυτό". Για να δούμε αν θα αλλάξουμε γνώμη με το TD.
Ο κάτοχος ήταν ενθουσιασμένος πάντως, τις λίγες ώρες που το είχε (και είχε πολλά γρήγορα στο παρελθόν).

< >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#713958
Ναι, το Y και αν, όπως το βλέπω.

< >
Άβαταρ μέλους
By Serf
#713994
Scotch έγραψε:Σήμερα πέρασα μετά τον εμβολιασμό μια βόλτα από golden, να πάρω μάτι κανένα χρώμα. Ένα άσπρο m3 LR μόνο ήταν εκεί, με μαύρο εσωτερικό, που ψαχνόταν πώς να φορτίσει, μιας και μόλις είχε παραλάβει (με παραγγελία τον Μάιο... από ακύρωση). Έτρεξε λίγο σαλάκι, αλλά όχι απ' όλους μας. Ειπώθηκε κι ένα "εγώ το Lexus δεν το δίνω για αυτό". Για να δούμε αν θα αλλάξουμε γνώμη με το TD.
Ο κάτοχος ήταν ενθουσιασμένος πάντως, τις λίγες ώρες που το είχε (και είχε πολλά γρήγορα στο παρελθόν).

< >
Μέσα στο golden δεν πήγες; Λογικά υπάρχει ακόμα εκθεσιακό Tesla Model 3. Τι ώρα πήγες και δεν πέτυχες σύναξη;

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#713997 Πήγα στους φορτιστές εδώ, μέσα δεν μπήκα καθόλου. Κι αυτό επειδή ρώτησα 2-3 σεκιουριτάδες και μου είπαν πως κατάστημα δεν υπάρχει, παρά μόνο ένα stand στους φορτιστές ( :hmmm: ). Η ώρα ήταν 21:00+, οπότε κάναμε μια βόλτα στον προαύλιο χώρο που είναι στην πλευρά της Κηφισίας και φεύγοντας (22:00) κάναμε μία στάση στους φορτιστές.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#714011
Serf έγραψε:Δεν υπάρχει κατάστημα. Μέχρι πριν 3-4 εβδομάδες υπήρχε ένα εκθεσιακό κόκκινο.
Εικόνα

< Note >
Υπήρχε μέχρι πριν μία βδομάδα.
Εντυπωσιακό σε κόκκινο και με 20ρες ζάντες..

Είδα το πρωτο στον δρόμο σήμερα. Λευκό. Στην Καλαμάτα.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#714015 Πάντως είναι παρωχημένο το σχέδιο για τέτοιο αυτοκίνητο.
Της προπερασμενης δεκαετίας.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#714016 Θα συμφωνήσω. Τίποτα ιδιαίτερο.
Αλλά who cares (ακόμα καλύτερα, να μη δίνει στόχο).

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#714019 Το βρίσκω μια χαρά το σχέδιο. Μόνον το άνοιγμα του χώρου αποσκευών με χαλάει.για μένα το πιο όμορφο Tesla, αν και το αγαπημένο μου σχέδιο είναι το Cybertruck.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#714021
Scotch έγραψε:...Είναι τόσο τραγικά τα πράγματα με την άνεση της ανάρτησης (23:01); Και στο model 3 έτσι είναι; :hmmm:
Δεν ξέρω πως πάει από ανάρτηση αλλά μια κάμερα που κουνιέται δεν δείχνει απολύτως τίποτα. Το ίδιο κούνημα μπορείς να πετύχεις σε όλα τα αυτοκίνητα. Και καθόλου κούνημα μπορείς να πετύχεις, έχει να κάνει με το πόσο σταθερή είναι η βάση.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#714023 Ναι, υπέθεσα κι εγώ πως είναι τραβηγμένο τόσο κούνημα. Μαλλον για να κάνει πιο ρεαλιστικό αυτό που έλεγε το έκανε, που είναι και το πιο ανησυχητικό. Βέβαια, πρόκειται για το performance, οπότε μπορεί να μην είναι τόσο τραγικά τα πράγματα στο LR.

< >
Άβαταρ μέλους
By GTS
#714041
Serf έγραψε:Δεν υπάρχει κατάστημα. Μέχρι πριν 3-4 εβδομάδες υπήρχε ένα εκθεσιακό κόκκινο.
Εικόνα

< Note >


Υπαρχει ακομα. Εχει καποια θεματα στα πανελ γκαπς αλλα οχι πολυ σοβαρα. Ξερεις καποιος αν ειναι κινεζικο? Ωραιο χρωμα. Επισης ξερει καποιος τιμη για αυτη την εκδοση με το κλειδι στο χερι και ποση ειναι η επιδοτηση; Νομιζω το performance ειναι.