Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#672312
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#702084
Άβαταρ μέλους
By glf
#702126 Χθες το είδα και γω. Ο τύπος δε μου γεμίζει το μάτι για παρουσίαση αλλά οκ..
Μετά πήγα είδα πόσο κρατάει τιμή ακόμα η Elise στην Ελλάδα..
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#733727
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#735255
Άβαταρ μέλους
By popolaros
#741070
Άβαταρ μέλους
By 224v
#741139 τον καταλαβαίνω, έχω κάνει διαδρομή συνολικά 1500 χλμ σε αυτοκινητόδρομο έτσι για να νοιώσω την οδήγηση χωρίς ηλεκτρονικές παπαριές με το biturbo που δεν έχει τίποτα το βοηθητικό εκτός από υδραυλικό τιμόνι και υποβοήθηση στα φρένα. Μηχανικό μπλοκέ γύρω στο 85 με ,90%,!!! που δεν φθείρεται με τίποτα και βάρος 1350 κιλά... ο,τι είπε στην αρχή ο τύπος... για αυτό δεν χάνουν αξία!!!!!!

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#741143
224v έγραψε:τ Μηχανικό μπλοκέ γύρω στο 85 με ,90%,!!! που δεν φθείρεται με τίποτα


χλωμο εως χλωμοτατο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#741188
dimviii έγραψε:
224v έγραψε:τ Μηχανικό μπλοκέ γύρω στο 85 με ,90%,!!! που δεν φθείρεται με τίποτα


χλωμο εως χλωμοτατο.
Και όμως έτσι είναι, τέτοιο διαφορικό δεν κυκλοφορεί σε άλλα οχηματα έχει ελικοειδή συνεχούς εμπλοκής γρανάζια .δεςτην τομή του στις φωτογραφίες και το κείμενο....πατέντα Ranger τό ονομάζει.
στη δεύτερη φωτογραφία αναφέρει το 92%!!!
πρακτικά θα σου πω ότι όταν είναι σηκωμένο σε συνεργείο με τους τροχούς ελεύθερους, και πας να περιστρέψεις τον ένα, ο απέναντι του στρέφεται σε ίδιες περίπου μοίρες, για αυτό είπα το περίπου 90%. θα το έλεγες και κάρο, ΕικόναΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#741195 αν και δεν φαινονται σωστα οι φωτο,αυτο ειναι τυπου τορσεν.
Η εμπλοκη μπορει να φτασει εως ενα σημειο.Οχι μονιμα 80 η 90%.
Κατι τετοιο θα ειχε τοσες φθορες που πιο συχνα θα αλλαζες διαφορικο παρα λαδια.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#741215 είδες τι γράφει το μανουάλι!!! ίσως επειδή είναι ελικοειδή τα γρανάζια να πηγαίνει με τις εκεί. όμως γεγονός είναι ότι και οι δύο τροχοί γυρίζουν συγχρόνως όταν είναι ανεβασμένο... εσύ δώσε ο,τι εξήγηση θέλεις, ο Καναδάς έλεγε ότι ο 30% μπλοκε σημαίνει περίπου η μία να γυρίζει τρεις στροφές και η άλλη απέναντι μία...μόνο.

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#741217 δεν δινω εξηγηση ''οτι θελω εγω''.
Εγω σου λεω τι ειναι εφικτο και τι οχι,και αυτο που μας δειχνεις δεν εχει μονιμη εμπλοκη 90%
Με ελικοειδη ειναι και τα τορσεν.
Εσυ εαν νομιζεις οτι εχεις μπλοκε με μονιμη εμπλοκη 90% μπορεις να το πιστευεις. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By glf
#741256 Κάπως έτσι πάω τα παιδιά στο σχολείο :) Πάντως ναι, θα ήθελα το Elise για.. επόμενο fun car και να άφηνα επιτέλους το 106. Αλλά κρατάει τρελή τιμή, σε σημείο που δεν το πολυκαταλαβαίνω για τόσο.. απλό αυτοκίνητο.
Άβαταρ μέλους
By 224v
#741261
dimviii έγραψε:δεν δινω εξηγηση ''οτι θελω εγω''.
Εγω σου λεω τι ειναι εφικτο και τι οχι,και αυτο που μας δειχνεις δεν εχει μονιμη εμπλοκη 90%
Με ελικοειδη ειναι και τα τορσεν.
Εσυ εαν νομιζεις οτι εχεις μπλοκε με μονιμη εμπλοκη 90% μπορεις να το πιστευεις. :s_howdy
όταν βρεις ευκαιρία με αυτοκίνητο με τορσεν δες αυτό που σου λέω, γύρισε τον ένα τροχό μια ολόκληρη στροφή και δες πόσο γυρίζει ο άλλος.
επάνω αντί για Καναδά, διάβασε Καββαθά!!!

< Note >