Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#846762 Αν έπρεπε να διαλέξω αμάξι για το ταξίδι αυτό και μόνον, θα επέλεγα με κλειστά μάτια το πετρέλαιο. Αλλά αν έπρεπε ν'αγοράσω ΕΝΑ αμάξι για όλο το χρόνο, θα επέλεγα ένα... Tesla. Όχι οποιοδήποτε ηλεκτρικό.
Τέτοια ταξίδια προσωπικά δεν κάνω ποτέ, άρα το πετρέλαιο μου λύνει ένα πρόβλημα που... δεν έχω. :lol:
Άβαταρ μέλους
By GTS
#846776 An ειχα 40κ για αμαξι και εγω μονο Τεσλα. δεν βλεπω αλλη λυση αυτη την στιγμη.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#846780 Εγώ αν είχα 1 εκατομμύριο για αμάξι θα αγόραζα την Chiron . Μονόδρομος αυτή τη στιγμή αν θες να μαρσαρεις έξω απ του Διάκου.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#846785 Αυτή την στιγμή ένα Fiat Panda κάνει 16Κ πάντως. 40Κ είναι πολλά λεφτά, αλλά αρκετοί τα έχουν και μπορούν να τα δώσουν. Έχουμε κι εδώ μέσα κάποιους που το έχουν κάνει, και δεν είναι βαθύπλουτοι απ' όσο έχω καταλάβει.

Οπότε, ανακεφαλαιώνω, για τις προτάσεις:
16Κ --> Panda
40K --> Tesla
0--1 εκατομμύριο --> diesel
1 εκατομμύριο + --> Chiron.

Τα λέω καλά;
Άβαταρ μέλους
By g8777
#846787 Ε τι να κάνουμε τώρα, δεν είναι για όλους η bugatti. :s_dunno

Και εδώ που τα λέμε, είναι πάρα πολλά λεφτά το ένα εκατομμύριο, αλλά όχι και βαθύπλουτος αυτός που το έχει.

Σε ένα forum που είμαι μέλος γράφουν αρκετοί κάτοχοι bugatti chiron και δεν τους λες και πλούσιους , τουναντίον. Κανονικοί άνθρωποι είναι και αυτοι, με τις δουλειές τους, τους λογαριασμούς τους και τα δάνειά τους.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#846798 :lol:

:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#846799 Δεν ξέρω γιατί σου φαίνεται αστείο. 16Κ δεν τα έχουν όλοι να τα δώσουν. Σίγουρα περισσότεροι από τα 40Κ ή 50Κ που ζητάει η Tesla, αλλά και πάλι, κάποιοι δεν μπορούν. Η λογική είναι ακριβώς η ίδια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#846800 Ξεκίνα μέτρα και πες μας σε ποιο νούμερο θα φτάσεις πρώτα. Στο 16 ή το 40;

Δεν πιάνω τα μεταχειρισμένα γιατί εκεί κλέβω εκκλησίες.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
g8777 έγραψε:Ξεκίνα μέτρα και πες μας σε ποιο νούμερο θα φτάσεις πρώτα. Στο 16 ή το 40;

Δεν πιάνω τα μεταχειρισμένα γιατί εκεί κλέβω εκκλησίες.
Εξαρτάται αν μετράς από το 1 ή το 1.000.000

.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#846802 Στο 0 (μηδέν). Αυτή είναι και η μεγαλύτερη κατηγορία συμπολιτών μας. Οι πιο πολλοί, αδυνατούν ν'αγοράσουν ένα καινούριο αυτοκίνητο, πάρα πολλοί, δυσκολεύονται και για ένα αξιοπρεπές μεταχειρισμένο, γιατί και για δαύτα κοντεύεις να πρέπει να ξεκινήσεις από 10Κ για κάτι κάπως καινούριο και αξιοπρεπές.
Η Volvo μιας και είμαστε στο θέμα της, δεν έχει κανένα αυτοκίνητο κάτω από 30Κ (για την ακρίβεια, κάτω από 40Κ έχει μόνον ένα και είναι... ηλεκτρικό, το ΕΧ30!).
https://www.volvocars.com/images/v/-/me ... 623_v2.pdf

Άρα, πού καταλήγουμε; :s_dance :s_gamer
Άβαταρ μέλους
By g8777
#846803 Νικοπαππα δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει. Ανήκεις στην ελίτ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#846805 Σε σχέση με αυτόν που πάει με τα ΜΜΜ γιατί δεν του φτάνουν τα λεφτά γι'αμάξι, είναι σίγουρα πολύ καλύτερα. Έχει δύο από δαύτα. Την έκπληξη δεν καταλαβαίνω. :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#846806 Πότε θα έρθει άραγε το EX30 για test drive;
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
g8777 έγραψε:Νικοπαππα δεν ξέρω αν το έχεις καταλάβει. Ανήκεις στην ελίτ.
...των ωραίων τυπακιων;

.