Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By markvag
#745806
g8777 έγραψε:Ναι.
Κοίτα.

Στην περίπτωση που χρησιμοποίησες την λέξη "μπεμπεκα" στον μάστορα να είσαι σίγουρος ότι δεν αναρωτιέται.

Ετοιμάσου να μην αναρωτηθείς και εσύ.


Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ σε ακατάλληλο περιβάλλον.

Ακόμα.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#745807 CEL? Κοιτάει για αμαξι 3ετιας χοντρικά, οποτε δεν εχει και πολύ εγγυηση :ninja:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#745814 Γιατί θέλει την hybrid; Μια απλή δεν θα είναι φθηνότερη και με λιγότερα πράγματα να χαλάσουν;
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#745817 Επειδή ολλανδια, δεν παίρνεις τωρα εδώ κάτι που να μην ειναι τουλάχιστον τετοιο. Ηλεκτρικό δε θέλει οποτε ειναι η μόνη σοβαρή λύση
Άβαταρ μέλους
By GTS
#745831 Ας βρει μαστορα πρωτα πριν προχωρησει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#745840
rx8_drifter έγραψε:Επειδή ολλανδια, δεν παίρνεις τωρα εδώ κάτι που να μην ειναι τουλάχιστον τετοιο. Ηλεκτρικό δε θέλει οποτε ειναι η μόνη σοβαρή λύση

Θεωρώ πως σε βάθος χρόνου είναι καλή επιλογή. Σε λίγο καιρό δεν θα υπάρχει καν αγορά για τα plug-in hybrid, λόγω των ηλεκτρικών. Αφού και οι περισσότερες εταιρίες σε leasing θα πάνε κατευθείαν σε ηλεκτρικά πλέον.
Άρα προσωπικά δεν το θεωρώ κακή επιλογή, γιατί σίγουρα είναι και ακριβό.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#745841 Άρα σε βάθος χρόνου το θεωρείς κακή τελικά...

< >
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#745844 Σε βάθος χρόνου ο,τιδήποτε μη ηλεκτρικό θα ειναι για πέταμα, αλλά σε ενα μικρό χρονικό διάστημα στην ολλανδια ειναι σίγουρο οτι με τα συμβατικά θα έχεις πολλούς περιορισμούς.

Οπότε εάν δε θες ηλεκτρικό (για διάφορους επίσης εύλογους λόγους) ειναι η μόνη λύση η οποια συνδιάζει απρόσκοπτη κίνηση εντός περιορισμών και όλα τα θετικά των ΜΕΚ
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#745851
bibendum έγραψε:Άρα σε βάθος χρόνου το θεωρείς κακή τελικά...

Κακή, όχι καλή, σωστά! Το διόρθωσα! Πρέπει να πάω να κοιτάξω τα μάτια μου, η πρεσβυωπία έχει αυξηθεί μου φαίνεται!
:help:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#746193 Έτσι για να μπει καλά ο χρόνος

Bonus ο μηχανικός και όλο το συνεργείο με covid. Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#746204 Ελπίζω να μην είναι ένας ακριβός αισθητήρας πίεσης λαδιού. Και ναι, τον έχω αλλάξει κι αυτόν!
Αν θυμάμαι καλά 170€.
Σήμερα, αλλαγή φίλτρο καμπίνας και 2 πολλαπλασιαστές, 170€ φιλική τιμή.
Όσο άντεχει έστω έτσι, την κρατάω, κι ελπίζω σε 5 χρόνια να έχω λεφτά για αλλαγή.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#746208 Μωρέ ας είναι ότι θέλει αρκεί να φτιάξει με λογικό κόστος.

Δεν είναι καιρός για αλλαγή συμφωνώ, όσο διαβάζω ότι εγκαταλειπονται από τους κατασκευαστές οι ΜΕΚ τόσο φοβάμαι να πάρω κάτι και να μου μείνει στο χέρι μετά.

Άσε που δεν υπάρχει κάποιο μοντέλο μέχρι τις 30Κ να πω stfu and take my money, όλα σαν λύση ανάγκης η μεταβατική κατάσταση μου φαίνονται.

< >
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#746232 Καλά Κύπρο ειδικά, δεν έχει νόημα να μην πάρεις ηλεκτρικό με τις αποστάσεις εκεί. Βάζεις και ένα φωτοβολταϊκό και στο σπίτι και είσαι και άνετος και οικονομικός.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#746252 O μονος λόγος για να μην παρεις ηλεκτρικό στην Κύπρο εκτος απ το οικονομικό προφανως, ειναι καθαρά θεμα καβλας να οδηγείς κατι συγκεκριμένο. Ειδικά με μονοκατοικία, μαλλον δε παιζει να υπαρχει πιο textbook ιδανικη λυση