Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#752092 CR2450 ναι

Από 1.5 ευρώ στο σκορυτζ. 3 ευρώ στον Γερμανο .

Με εντυπωσίασε το μήνυμα στο καντράν ότι πρέπει ν αλλαχθεί η μπαταρια.

< >
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#752093
bibendum έγραψε:.
Με εντυπωσίασε το μήνυμα στο καντράν ότι πρέπει ν αλλαχθεί η μπαταρια.

Το εχει και το 13 ετων Peugeot μου , δεν ειναι κατι σπουδαιο
Άβαταρ μέλους
By GTS
#752096
drdino έγραψε:Και σου είπε κάποιος ότι φορτίζει εκεί; Απλό ραφακι είναι από όσο ξέρω κι εξάλλου cr2450 δεν παίρνει το κλειδί;
Βασικά αυτό μου είπε. Τώρα που το αναφέρεις μπορεί να είναι και μούφα τι σημασία έχεις όμως; Δεν μου κατάστρεψε την ζωή.


< >
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#752100 Στο manual δε λέει τι πρέπει να γίνεται με τα κλειδιά;
Άβαταρ μέλους
By socratesn
#752124 Εγώ τις άλλαξα και τις 2 μόνος μου, πανεύκολο είναι, δε νομίζω ότι αξίζει ο κόπος να ασχοληθεί κανείς με σενάρια φόρτισης κλπ. (που αμφιβάλλω και κατά πόσο ισχύουν, αφού σκέτο πλαστικό ειναι αυτο το "θηκάκι"
Άβαταρ μέλους
By mirage
#752125 Οι παλιότερες BMW που δεν είχαν comfort access κλειδιά είχαν επαναφορτιζόμενα κλειδιά τα οποια φορτιζαν όταν έμπαιναν στη μίζα. Για παράδειγμα το κλειδί της Ε90 σου λογικά είναι επαναφορτιζόμενο.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#752128 Σωστά. Έτσι είναι και στην E39.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#752158
mirage έγραψε:Οι παλιότερες BMW που δεν είχαν comfort access κλειδιά είχαν επαναφορτιζόμενα κλειδιά τα οποια φορτιζαν όταν έμπαιναν στη μίζα. Για παράδειγμα το κλειδί της Ε90 σου λογικά είναι επαναφορτιζόμενο.


Έτσι είναι και η δικιά μου. Πρόσφατα, που ήταν συνεργείο (θα πω τι σκ@τ@ έγινε μόλις τελειώσουμε με τη κωλο-ιστορία :rant: ), όταν την παρέλαβα, με το που έβαλα μπρος μου έβγαλε μήνυμα ότι θέλει φόρτιση το κλειδί, αλλά το έκανα μια βόλτα 15-20 λεπτά και φόρτισε...

Για να μην έχω θέματα, εγώ έχω και τα δύο κλειδιά στο ίδιο μέρος και τη μία μέρα παίρνω το ένα και την άλλη το άλλο...
Άβαταρ μέλους
By Tetix
#752165 Καλησπέρα αγαπητοί φίλοι της BMW.
Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση αφού κάνω μια εισαγωγή.
Από πιτσιρικάς ο πατερας μου είχε πάντα BMW, θυμάμαι όταν ήθελε να αλλάξει αυτοκίνητο πάντα αγόραζε την σειρά 3.
Εγώ μεγάλωσα με BMW και να πω την αλήθεια δεν με αγγίζε η ιδέα στο να αγοράσω κάποτε ένα μοντέλο της,ισως επειδη στο μυαλο μου να πηγαινα "κοντρα" σαν παιδι στο πατερα μου, βέβαια οι άνθρωποι μεγαλώνουν και οι απόψεις αλλάζουν.
Πλέον είμαι σίγουρος ότι το επόμενο μου αυτοκίνητο θα είναι πάλι Γερμανικό και ίσως αυτή τη φορά BMW.
Η ερωτηση είναι η εξής,γνωρίζω ότι η Ελλάδα σαν χώρα δεν προτιμάει το touring, νομίζω έτσι λέγονται στην Ελλάδα.
Είστε "φαν" του touring αυτοκίνητου;
Αξίζει μια τέτοια επιλογη;


< >
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#752167 Έχει σημασία αν είναι κάποιος άλλος fan? Για σένα θα το πάρεις, όχι για τους άλλους...
Άβαταρ μέλους
By Tetix
#752168
REALZEUS έγραψε:Έχει σημασία αν είναι κάποιος άλλος fan? Για σένα θα το πάρεις, όχι για τους άλλους...
Σίγουρα για εμένα θα το αγορασω,απλα ήθελα να ρωτήσω γνώμες.
Ένα touring δεν είναι ένα "καθημερινο" αυτοκίνητο για τους Έλληνες.

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#752169 Για ποιό ακριβώς πράγμα ζητάς γνώμες;
Άβαταρ μέλους
By Tetix
#752170
mirage έγραψε:Για ποιό ακριβώς πράγμα ζητάς γνώμες;
Έχεις δίκιο,δεν το διευκρίνησα,για ένα 320 ή 520,απλα ρωτάω αν γενικα καποιος από το φόρουμ είχε touring και αν είχε μείνει ευχαριστημένος,δεν πρέπει να είναι bmw,απλα αν είναι θα ήταν καλύτερα...

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#752172 Και πάλι δεν καταλαβαίνω ευχαριστημένος απο τί και σε σχέση με τι παρομοιώς και για το καλύτερα. Δεν υπάρχουν κολοσσιαίες διαφορές απο μια σεντάν 3αρα, βασικά το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ίσως ελαφρά παραπάνω θόρυβος λόγω του ανοιχτού χώρου αποσκεύων.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#752178 To touring θα το αγορασεις αν εχεις σκυλια η θελεις να βαλεις ποδηλατα. Η αν θελεις να μεταφερεις λαστιχα και αλλα ογκωδη αντικειμενο. Αλλοιως τι να το κανεις;