Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By NiTse
#818854 Βγήκε και η καινούργια 5αρα. Τι κουκλάκι είναι πάλι αυτό not.
Άβαταρ μέλους
By AlexJ.
#818858 Καλησπέρα στην παρέα, έχετε πλάκα και είπα να γίνω μέλος από onlyreading profile.
Κουρασμένος κάτοχος Ε92 320 με πολλές περιπέτειες συνεργείων, και ικανοποιημένος κάτοχος ενός X3 F25 2.0
Άβαταρ μέλους
By AlexJ.
#818879 Έχω ξεκινήσει για χωριό 2 φορές και γύρισα πριν την Αθηνών Κορίνθου πίσω και πήρα το note της γυναίκας επειδή σκάσανε οι πολλαπλασιαστες
Έχω γυρίσει με χίλια ζόρια από Γύθειο μέχρι Τρίπολη (όπου με πήρε η οδική εντέλει) επειδή το 3ο μπεκ δεν τα κατάφερε...
Αλλά έχω νιώσει και υπέροχα μλκς με τη τιμή της αντλίας νερού...
Μιλησε μου θα σε καταλάβω
Άβαταρ μέλους
By dimik
#818880 Α όλα κι όλα στον δρόμο δεν έμεινα ποτέ.

Παραλίγο να τα καταφέρω προχθές για πρώτη φορά αλλά γύρισα σπίτι έστω και με μόνο 2α ταχύτητα γιατί τα έφτυσε το κιβώτιο.

Δευτέρα το φόρτωσε πλατφόρμα από το σπίτι.

< >
Άβαταρ μέλους
By bill33
#818881 The ‘Sheer Driving Pleasure’ slogan delivers positive emotions and does exactly what a claim should.

[https://www]

Joachim Blickhäuser

Head of Corporate and Brand Identity at the BMW
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#818882 Δεν παρουσίασε προειδοποιητικά συμπτώματα; :hmmm: όπως σφύριγμα και δυσκολία στην εμπλοκή;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#818884
AlexJ. έγραψε:Καλησπέρα στην παρέα, έχετε πλάκα και είπα να γίνω μέλος από onlyreading profile.
Κουρασμένος κάτοχος Ε92 320 με πολλές περιπέτειες συνεργείων, και ικανοποιημένος κάτοχος ενός X3 F25 2.0

Καλωσηλθες! Η 320 έχει το Ν43 μοτέρ σωστά;
Άβαταρ μέλους
By AlexJ.
#818891 Ευχαριστώ!
Ακριβώς Ν43!
Έχω κάψει πολλαπλασιαστες (πάντα με την ίδια σειρά δεν μπορώ να πω, πρώτα ο νο3 μετά ο νο2 και μετά νο4),.
Αισθητήρα Nox ευτυχώς πρόλαβα εγγύηση, κάτι που δυστυχώς δεν ίσχυσε με τα μπεκ και ειδικά με αυτό του 3ου κυλινδρου.Περσυ Μάρτη που υπήρχε και θέμα με τις διαθεσιμότητες, βρήκα έναν χριστιανό με 120i από Σαλονικα και εξυπηρετηθηκα.
Με το διαφορικό ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη τι ισχύει...
Αυτό το μοτέρ όταν δούλευε συνδύαζε υπέροχα γραμμικοτητα, οικονομία και σεβαστές επιδόσεις σε ανοιχτό δρόμο. Τις μισές φορές δεν δουλεύει όμως και το check engine είναι σύντροφος πιστός με ή χωρίς λόγο.
Τέλος απο τα οχήματα εξυπηρέτησης που ήταν πολλά, έχω να πω ότι ο n46 ήταν τέρας αξιοπιστίας και θα τον προτιμούσα εντέλει στο 92αρι
Άβαταρ μέλους
By drdino
#818905 Εικόνα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#818913
AlexJ. έγραψε:έχω να πω ότι ο n46 ήταν τέρας αξιοπιστίας και θα τον προτιμούσα εντέλει στο 92αρι


Οι λέξεις "τέρας αξιοπιστίας" και BMW δεν πάνε μαζί.

Υπάρχει νόμος που το απαγορεύει! :lol: :lol:


Όταν δουλεύει σωστά όμως το ρημάδι είναι πολύ καλό! :inlove: Αυτές τις λίγες φορές... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#818924
AlexJ. έγραψε:Ευχαριστώ!
Ακριβώς Ν43!
Έχω κάψει πολλαπλασιαστες (πάντα με την ίδια σειρά δεν μπορώ να πω, πρώτα ο νο3 μετά ο νο2 και μετά νο4),.
Αισθητήρα Nox ευτυχώς πρόλαβα εγγύηση, κάτι που δυστυχώς δεν ίσχυσε με τα μπεκ και ειδικά με αυτό του 3ου κυλινδρου.Περσυ Μάρτη που υπήρχε και θέμα με τις διαθεσιμότητες, βρήκα έναν χριστιανό με 120i από Σαλονικα και εξυπηρετηθηκα.
Με το διαφορικό ακόμα δεν έχω βγάλει άκρη τι ισχύει...
Αυτό το μοτέρ όταν δούλευε συνδύαζε υπέροχα γραμμικοτητα, οικονομία και σεβαστές επιδόσεις σε ανοιχτό δρόμο. Τις μισές φορές δεν δουλεύει όμως και το check engine είναι σύντροφος πιστός με ή χωρίς λόγο.
Τέλος απο τα οχήματα εξυπηρέτησης που ήταν πολλά, έχω να πω ότι ο n46 ήταν τέρας αξιοπιστίας και θα τον προτιμούσα εντέλει στο 92αρι

Ο Ν43 είναι από τα χειρότερα μοτέρ, όχι μόνον της BMW αλλά γενικώς. Δεν πρέπει να υπάρχει πιο προβληματικό και μάλιστα με προβλήματα που ποτέ δεν λύθηκαν και δεν πρόκειται να λυθούν.
Θ'αλλάζουμε μια ζωή πολλαπλασιαστές και μπεκ. Μέχρι πρότινος δεν ήταν τόσο θέμα τα δεύτερα, γιατί δεν χαλούσαν τόσο συχνά και έκαναν 200€, τώρα που κάνουν 500€ και δεν μπορείς να τα βρεις κι εύκολα, είναι τεράστιο θέμα!
Το διαφορικό, απ' όσο έψαξα, αν αρχίσει ν'ακούγεται, θέλει αλλαγή. Με κάποιο μεταχειρισμένο λογικά, γιατί το καινούριο είναι πανάκριβο. Εγώ μεταχειρισμένο έβαλα.
Αυτό με την 120i δεν το κατάλαβα, αγόρασες μεταχειρισμένο μπεκ;

Κάποιος στην Θεσσαλονικη έλεγε πως τα επισκεύαζε, προσωπικά δεν εμπιστεύομαι εύκολα κάτι τέτοιο, μπεκ υψηλής πίεσης θέλουν εντελώς ειδικό μηχάνημα.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#818926
drdino έγραψε:Εικόνα
Εικόνα

Εικόνα


Φλασμπακ
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#818927 όλα επισκευάζονται. σιγά μη δίνει ο μέσος βαλκάνιος αγοραστής bmw , 500ε για 1 μπεκ.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#818931
mousatos έγραψε:όλα επισκευάζονται. σιγά μη δίνει ο μέσος βαλκάνιος αγοραστής bmw , 500ε για 1 μπεκ.

Δεν θα το κάνει. Θα βάλει ένα μεταχειρισμένο.