Ενότητα για τους κατασκευαστές γενικά
Άβαταρ μέλους
By leonp
#4962 Μου άρεσε η εισαγωγή κρύου αέρα που δεν υπάρχει περίπτωση να στείλει νερά στον κινητήρα. :s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By drdino
#4987 Ευχαριστώ Pitt!

Ναι Λεωνίδα, μένει να βάλω και μια σωλήνα για απορροή προς έξω των ομβρίων :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By TakisB
#5465 Ας βάλω κι εγώ τη γριά μου που πήρε τα βουνά...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By mirage
#5480 :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By sakis_m
#5481
Το 308 GT παρουσιάζει σήμερα η Peugeot, μερικές ημέρες προτού παρουσιαστεί επίσημα στην έκθεση του Παρισιού. Διαθέσιμο σε hatchback και wagon έκδοση, το γρήγορο 308 εξοπλίζεται με δύο κινητήρες, τον 1.600αρη THP απόδοσης 204 ίππων με 285 Nm ροπής, ο οποίος συνδυάζεται με ένα εξατάχυτο μηχανικό κιβώτιο, και με ένα 2,0-λιτρο diesel BlueHDI με 180 άλογα με 400 Nm ροπής, που συνδυάζεται με ένα αυτόματο κιβώτιο ταχυτήτων.

Η απόσταση από το έδαφος έχει μειωθεί κατά 10mm μπροστά και 7mm πίσω, με το 308 GT να εφοδιάζεται με ζάντες 18″ και μεγάλα φρένα. Οπτικά διαθέτει νέα LED φώτα, μαύρο πίσω διαχύτη και διπλές απολήξεις εξατμίσεων, με την Peugeot να υπόσχεται βελτιωμένη απόκριση στο πεντάλ του γκαζιού χάρη στο σύστημα Driver Sport Pack. Οι παραγγελίες του 308 GT θα ξεκινήσουν από τα τέλη του Οκτώβρη.

http://www.autoblog.gr/2014/09/08/peugeot-308-gt-2015/



Image
Image
Άβαταρ μέλους
By Lippi
#5582 Βιάστηκα να πάρω το 308 μου φαίνεται.... :s_smile
Άβαταρ μέλους
By drdino
#5612 Για να δούμε τι θα λέει.



Image
Άβαταρ μέλους
By markvag
#5758 Ντίνο... σε φώναξε για να τον ρυμουλκήσεις;;; :s_biggrin :shifty:









Με γειες παίδες! Καλά μίλια! :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By drdino
#6351 Όχι εντάξει, μην το χέσουμε κιόλας... Να του φορτίσω την μπαταρία μόνο :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By Lippi
#7819 To 308 GT 180 (diesel) θα έχει αυτόματο κιβώτιο με αυτάκια στο τιμόνι και στο γαλλικό site το αναφέρει ως ΕΑΤ6.
Είναι τύπου dsg;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#7922 Ευτυχώς όχι, με μετατροπέα είναι, της aisin.
Άβαταρ μέλους
By Obelix
#8608 Μέτα από το γυαλιστερό του προέδρου, το κομμενο μπλέ του ραλύ (ή λαλύ που λέει ο γιος μου :inlove: )
Εικόνα Εικόνα