Forum για το Ράλι Ακρόπολις
Άβαταρ μέλους
By A 110 ALPINE
#7336 27ο Ραλλυ Ακροπολις-1980 Bjorn Waldegard!!....Ξηρονομη
Εικόνα

αυτη την εικονα δεν θα την ξαναδουμε ποτε,ημουνα τυχερος που τα εζησα και ποιο τυχερος που καταφερα να αποθανατισω αυτον τον μεγαλο οδηγο.
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#16358 Ενα επικο ντοκυμαντερ που ομως μου γ@μησε την ψυχολογια,αφου το ακροπολις το δωσαμε.

Άβαταρ μέλους
By DAP
#110008 :s_howdy
Στα σωτήρια έτη 1983-84 και 85 είχαν έρθει στην Ελλάδα κάποια Polski 126.Θέλοντας να φτιάξουμε ενα μοντελακι απο αυτά θα μας βοηθούσε αν κάποιος απο σας διαθέτει κάποιες φωτο για όποια χρονιά και για όποιο απο αυτά.Ευχαριστώ εκ των προτέρων..... :s_roses
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#226200 DAP σου εχω αποστολη μιας και ξερω οτι εχεις αρχειο καλο.
ψαχνω να βρω φωτο απο το 6αρι εβο που ετρεξε ο Λοιξ στο Ακροπολις του 2000 και εγκατελειψε στην 2η ειδικη απο πισω καταρευση τροχου. θελω να δω απο φωτο το νουμερο της πινακιδας του συγκεκριμενου αυτοκινητου.
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#226221
dimviii έγραψε:που ετρεξε ο Λοιξ στο Ακροπολις του 2000


του 2001 το βρήκα, 2000 οχι...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#226231 47th ACROPOLIS RALLY 9-11/6.2000

Αυτοκινητο νουμερο 2: W4MMR (GB)...Το ιδιο νουμερο ειχε και στη Κυπρο
Tου Μακινεν ηταν V4MMR ........

Πηγη: Pirelli World Rallying 2000-2001 no 23.....
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#226246
DAP έγραψε:47th ACROPOLIS RALLY 9-11/6.2000

Αυτοκινητο νουμερο 2: W4MMR (GB)...Το ιδιο νουμερο ειχε και στη Κυπρο
Tου Μακινεν ηταν V4MMR ........

Πηγη: Pirelli World Rallying 2000-2001 no 23.....


χρωσταω καφε.Ευχαριστω! εχω το πισω ψαλιδι απο αυτο αφου περπατησα χιλιομετρα πισω στην ειδικη για να βρω τον τροχο. :x που δεν το βρηκα.Απο μπροστα μου περασε με την 3 ροδες και την καροτσα να σερνεται.Με αδεια χερια δεν φυγαμε παντως. :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By DAP
#226283 Δεκτος ο καφες αλλα μετα απο τσιπουροκατασταση..... :s_drinks
Μερικοι ανθρωποι ειναι κ#%^&φαρδοι .....Αλλοι και 50 χρονια να παρακολουθουν τον αγωνα μονο χωμα εχουν φερει πισω στο σπιτι τους...... :innocent: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By mmarkom
#226290 Εγω υστερα απο 30 μια στεκα μαλλιων του κουλου Φιοριο, αν δεν ειχε τον μπαμπα του ουτε νοικιαρικο διαλυμμενο Παντα δεν θα του εδιναν
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#226317
DAP έγραψε:Δεκτος ο καφες αλλα μετα απο τσιπουροκατασταση..... :s_drinks
Μερικοι ανθρωποι ειναι κ#%^&φαρδοι .....Αλλοι και 50 χρονια να παρακολουθουν τον αγωνα μονο χωμα εχουν φερει πισω στο σπιτι τους...... :innocent: :lol: :lol:

δεν καθεσε στα σωστα σημεια :lol:

βρηκα και φωτο απο του Λοιξ που εχω το ψαλιδι

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By nafpaktos
#226377 Ωραια φωτο,παντως για οποιον ενδιαφερετε στον e bay εχει διαφορα πραγματα απο wrc.Ουτε σε μενα εχει τυχει να βρω πραγματα στο βουνο αν και εχει τυχει να ειμαι μπροστα σε ατυχηματα-εξοδους.Το 2005 παντως αγορασα απο το σερβις παρκ στη λαμια ενα προφυλακτηρα απο το φοκους που ειχε τρεξει ο Γκαρντεμαιστερ στην τουρκια με υπογραφη δικια του ,του συνοδηγου του και του Γουιλσον.Καθε φορα που ανεβαινω στην σκεπη γελανε και τα μουστακια μου!!
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#226465 Το 2001 ο Λόιξ με είχε κεράσει χαλικάκι, ευτυχώς στο στήθος.
Αν θυμάμαι σωστά στη Λιβαδειά.
:inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#565857 Θυμαστε ενα Ελληνικο πληρωμα "Ηρακλης" / Ιακωβακης;
Ερασιτεχνες και οι δυο και ο οδηγος (Αντωνης Πέρπερας κατα κοσμον) ερασιτεχνης και στο γραψιμο εβγαλε ενα βιβλιο οπου και κατεγραψε τις αναμνησεις του απο τα χρονια εκεινα....
Λεγεται:
ΡΑΛΛΥ ΑΚΡΟΠΟΛΙΣ
Ο αθλος του τερματισμου.
Εκδοσεις ΚΨΜ.

Το πηρα χθες και ξαναβρεθηκα στο τοτε......
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#617954 Πέθανε ο θρυλικός ντοκιμενταριστας
Νίκος Γραμματικοπουλος, βραβευμένος και γνωστός για τις ταινίες για τα ΡΑ της δεκαετίας του 80.




don't panic