Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#680581 edit mod. Δεν επιτρέπονται τέτοια σχόλια.[Admin]
Corto Maltese έγραψε:Εμένα θα μου απαντήσεις για το πόσο έτοιμοι είναι οι οδηγοί; Που ακόμα λέτε τον Μαξ μικρό και ενώ σας λέω ότι έχει 120 αγώνες. Μεγαλύτερη καριέρα από τον Κλαρκ, τον Στιούαρτ, τον Μπραμπαμ.

Λεμε? Εγω ποτε δεν ειπα μικρος. Περσι ειπα οτι "ΟΤΑΝ ηταν νεος εκανε καποια λαθακια, τα οποια εχει κοψει εδω και ενα χρονο". Καντα 2 τα χρονια πλεον και μη μου προσαπτεις πραγματα που δεν εχω πει.

Corto Maltese έγραψε:Με τρεις πολ. Το απόλυτο κριτήριο ταχύτητας και ψυχραιμίας. Τρεις. Θρη. Πήρε μηδέν (0) με το ίδιο αμάξι που ο Ρικ πήρε τρεις. Που και να μην τον κέρδιζε δηλαδή.

Κατσε μετρα εσυ να δουμε τι θα καταλαβεις. Και μονο που πηρε τη μεζουρα ο Δοκτορας ο Μαρκος και μετρησε τις τηλεμετριες και ειπε "εσυ μενεις κι εσυ αντε στο καλο" το μετρημα το δικο σου και το δικο μου ειναι περιττα.
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 14 Δεκ 2020, 19:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#680585 Αφου το ειπε ο υπαλληλος της Μπενετον τοτε, ετσι θα ναι...Οχι θα ελεγε κλεβαμε μωρε...
option 13 λεμε :lol:
Διαβαστε και ο βιβλιο του Νιουι..Μορφωση... :)
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#680589
Geo f1 έγραψε:Αφου το ειπε ο υπαλληλος της Μπενετον τοτε, ετσι θα ναι...Οχι θα ελεγε κλεβαμε μωρε...
option 13 λεμε :lol:
Διαβαστε και ο βιβλιο του Νιουι..Μορφωση... :)


Να ακούσουμε τότε τι λέει ο Γιώργος από τα πατήσια. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#680594
Dutchman Jos Verstappen claims that while the Benetton he raced almost two decades ago conformed to the rules, the sister car driven to the title by Schumacher was fitted with secret systems.

"I know what happened when we were together at Benetton," Verstappen is quoted by the Dutch-language Nusport.

"People think I'm looking for excuses but I know that his car was different from mine.

"I always thought it was impossible; I braked at the limit and took the corners as hard as possible, so how could Schumacher do it? There was something wrong.
There were electronic driver aids. It was never mentioned, but I'm convinced and when I later asked Flavio Briatore he replied 'Let's not talk about it'. So I know enough now.

"Like everyone else, Michael is also dependent on his car. For most people he was a god but he is not superman -- in a go-kart he never beat me," added Verstappen.

Να τι ειπε ο Verstappen απο την Ολλανδια :s_crazy
Εξαλλου βρεθηκε το παρανομο λογισμικο (option 13) απλα ειπαν οτι το ειχαν μονο για δοκιμες...
Οταν ο Σουμαχερ το μακρινο 1994 δεν ετρεξε λογω ποινων να που τερματισαν οι αλλοι οδηγοι της ομαδας
1 0 United Kingdom Damon Hill Williams-Renault 53 1:18:02.754 3 10
2 28 Austria Gerhard Berger Ferrari 53 + 4.930 2 6
3 7 Finland Mika Häkkinen McLaren-Peugeot 53 + 25.640 7 4
4 14 Brazil Rubens Barrichello Jordan-Hart 53 + 50.634 16 3
5 8 United Kingdom Martin Brundle McLaren-Peugeot 53 + 1:25.575 15 2
6 2 United Kingdom David Coulthard Williams-Renault 52 Out of Fuel 5 1
7 25 France Éric Bernard Ligier-Renault 52 + 1 Lap 12
8 20 France Érik Comas Larrousse-Ford 52 + 1 Lap 24
9 5 Finland JJ Lehto Benetton-Ford 52 + 1 Lap 20
10 26 France Olivier Panis Ligier-Renault 51 + 2 Laps 6


1 0 United Kingdom Damon Hill Williams-Renault 71 1:45:10.146 2 10
2 2 United Kingdom David Coulthard Williams-Renault 71 + 0.603 3 6
3 7 Finland Mika Häkkinen McLaren-Peugeot 71 + 20.193 4 4
4 14 Brazil Rubens Barrichello Jordan-Hart 71 + 28.003 8 3
5 6 Netherlands Jos Verstappen Benetton-Ford 71 + 29.385 10 2
6 8 United Kingdom Martin Brundle McLaren-Peugeot 71 + 52.702 7


bonus
O Michael στην βαρκελωνη με κολλημενη 5η ταχυτητα απο τον 18ο γυρο, κανει το μαγικο....Ριχνει γυρο στην Μπενετον του Λετο που το κιβωτιο της δουλευε κανονικα :lol: :lol:
ΜΑΓΟΣ ΛΕΜΕ
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#680595
Geo f1 έγραψε:O Michael στην βαρκελωνη με κολλημενη 5η ταχυτητα απο τον 18ο γυρο, κανει το μαγικο....Ριχνει γυρο στην Μπενετον του Λετο που το κιβωτιο της δουλευε κανονικα :lol: :lol:
ΜΑΓΟΣ ΛΕΜΕ


Γιώργη από πατήσια, πόσες πολ είχε ο ΜΣ μετά από 120 αγώνες; Ρωτάω για έναν φίλο... :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#680597
Anonymous Founder έγραψε:Επειδή είδα τον αγώνα, ήταν κακός σε όλο τον αγώνα και έπαιρνε αχρείαστα ρίσκα.

Ειναι πασιφανες οτι δεν εχεις συναισθηση του τι σημαινει "On one side of the wing they were seven degrees of turn short, creating an aerodynamic imbalance." ΕΙΔΙΚΑ στη χειροτερη ασφαλτο που εχουν συναντησει στη ζωη τους οι οδηγοι και μαλιστα σε βρεγμενη πιστα.

Δεν πειραζει... Παμε παρακατω!!!

Anonymous Founder έγραψε:Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω και το όλο hype.

Φυσικα και δεν το καταλαβαινεις. Εσυ κρινεις αναλογα με τα αποτελεσματα και ο Μαξ δεν εχει σαρωσει σε νικες, ποουλς κτλ. Το τι αμαξι οδηγαει δε σε απασχολει φυσικα. Εξου και για τον ΙΔΙΟ Φεττελακο μας λες, φορμαρισμενος-ντεφορμε-φορμαρισμενος-ντεφορμε. Γιατι δεν συνυπολογιζεις το μονοθεσιο και τον ομοσταβλο του καθενος. Κοιτας μονο τα αποτελεσματα.

Anonymous Founder έγραψε:Πέρυσι το ίδιο έκανε και ο Leclerc βέβαια, αλλά δεν είδα να του το αναγνωρίζεις. Κοινώς, οι συμπαθειες δεν κρύβονται.
Επιλεκτικη αναγνωση βλεπω? Και περσι ειπα πολυ καλα λογια για το Λεκλερκ και ποτε δεν ειπα "μετριος" ή "κακος" οδηγος. Επισημανα μερικα λαθακια, τα οποια συνεχιστηκαν με αμειωτο ρυθμο και φετος. Ο οποιος Λεκλερκ εχει πλεον κλεισει καμποσες χρονιες στην F1 και καπου πρεπει να σταματησει αυτο το βιολι. Παρολα αυτα και παλι ειπα "τον περιμενω να μας δειξει αυτα που μπορει" και δε βιαστηκα να βγαλω συμπερασματα. Ποσο πιο βολικα να στα φερω τα πραγματα ωστε να μην εχεις να μου πεις τιποτα? Μηπως εχεις θεμα με μενα και παλι κατι βρηκες να προσαψεις (που δεν ισχυει φυσικα)? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#680604 Ο Μαξ συνεπεσε να κανει το ντεμπουτο του αλλα και να συνεχιει την καριερα του, στην απολυτη παντοκρατορια της Μερσεντες.
Το αμφισμβητει κανεις αυτο? Δεν νομιζω...
Πολλες φορες ειχε και το 3ο μονοθεσιο. Ε ποσες pole επρεπε να εχει για να ειστε καλυμενοι καποιοι? 30-40?

Δεν γινονται αυτα.
Δλδ αν ο Σουμαχερ το 1992 εκανε ντεμπουτο με την F92 και συνεχιζε με την Φερραρι ποσες poles θα ειχε εως το 1997 πχ που διεκδικησε τιτλο για πρωτη φορα με το κοκκινο μονοθεσιο???

Αν ο Χαμιλτον ηταν στην Ρεντ Μπουλ απο το 2014 εως σημερα ποσους τιτλους νικες και pole θα ειχε??
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#680605
Geo f1 έγραψε:Ο Μαξ συνεπεσε να κανει το ντεπουτο του αλλα και να συνεχιει την καριερα του, στην απολυτη παντοκρατορια της Μερσεντες.
Το αμφισμβητει κανεις αυτο? Δεν νομιζω...
Πολλες φορες ειχε και το 3ο μονοθεσιο. Ε ποσες pole επρεπε να εχει για να ειστε καλυμενοι καποιοι? 30-40?

Δεν γινονται αυτα.
Δλδ αν ο Σουμαχερ το 1992 εκανε ντεμπουτο με την F92 και συνεχιζε με την Φερραρι ποσες poles θα ειχε εως το 1997 πχ που διεκδικησε τιτλο για πρωτη φορα με το κοκκινο μονοθεσιο???

Αν ο Χαμιλτον ηταν στην Ρεντ Μπουλ απο το 2014 εως σημερα ποσους τιτλους νικες και pole θα ειχε??


Δικαιολογίες
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#680608
mirage έγραψε:Circle jerk λέγεται αυτό αλλα ΟΚ.

Ενώ υπάρχουν θέματα και για αυτό :rtfm:
Μήνιν άειδε θεά Αστουριάδεω Φερνανδέος. Αλονσιάδα
Max Verstappen-Ενας θρύλος γενήθηκε?

Εκτος αν παίζουν 0.60λεπτα οπότε πάσο.
Geo f1 έγραψε:Διαβαστε και ο βιβλιο του Νιουι..Μορφωση...

Αυτό? https://www.bookdepository.com/How-to-B ... OIQAvD_BwE
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#680620
Corto Maltese έγραψε:Τζώρτζη πριξ εσύ μιλάς για λαθάκια; Που στην Τοσκάνη και την Τουρκία έκανες ανάλυση για το χρηματιστήριο; Άσε μας κουκλίτσα μου.


Για Τοσκανη και Τουρκια τα ειπαμε κουκλε!

Οσον αφορα το ΧΑΑ, ειναι για να δειτε τι καλος ανθρωπος ειμαι που δεν ειμαι μονοφαγας θελω να πλουτισουν ολοι :s_tongue

Περα απο την πλακα, ουτε να περασει απο το μυαλο κανενος οτι κρυβομουνα "στα δυσκολα" ουτε οτι το σημερινο φιασκο-συζητηση (για το οποιο ειμαστε υπευθυνοι ΟΛΟΙ μας) προκειται να επαναληθφει με τη συχνοτητα του παρελθοντος. Απο τη μερια μου το εχω παρει αποφαση να μιλαω σπανια για την αγαπημενη μου F1, γιατι οποτε μιλαω καταληγω να τρωω πολυ χρονο ασκοπα. Καποιο θεωρουν αστεια αυτα που λεω εγω κι επισης εγω πιστευω το ιδιο για τα λεγομενα τους!. Τσαμπα χαλαμε τις καρδιες μας... :s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#680621 Συγγνωμη ρε παιδια αλλα στο Μουτζελο τι το μεμπτο εκανε ο Μαξ?
Εκανε φοβερη εκκινηση..Τον κρεμασε ο Χοντα και....

Άβαταρ μέλους
By g8777
#680624 Γκεακο φοβερά πράγματα απόψε. Υπάρχει δηλαδή μια παγκόσμια συνομωσία, ένα κονκλάβιο τών Πεφωτισμένων που έχει επιβάλει τον Σαγωνια στο τοπ 5 όλων τών εποχών σε όσους είχαν τουλάχιστον μια καντίνα έξω από το πέταλο στην Μόντσα; :omg:

Γκεακο η φια δλδ συνεδρίαζε έτσι;

Εικόνα

και έδωσε 7 κατσαρόλια στον Σαγωνια;
Γιώργο πότε βγαίνει το βιβλίο;
Γιώργη δεν φοβάσαι για την ζωή σου;
Γιώργη;
Μην γίνεσαι Γιώργης.