Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#579192
g8777 έγραψε:Εσείς πού παρακολουθήσατε Σένα δλδ τι συμπέρασμα βγάλατε; :hmmm:


Θα μπορουσα να σου γραψω μερικα σεντονια για το Senna. Αλλα το θεωρω χασιμο χρονου γιατι δε σε απασχολει καν να διαβασεις τη γνωμη μου. Οπως παντα σε απασχολει μονο να τρολλαρεις και για αυτο ποτε οι "συζητησεις" μας δεν εχουν καλη καταληξη. Απλα κουραζουμε και οι δυο μας ολους τους υπολοιπους!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#579193 Οχι σοβαρα, επειδη τυγχανει να γουσταρω πολυ περισσοτερο Τζιμ Κλαρκ απο τον Σεννα, ποιο ειναι το αντεπιχειρημα εσου και του ιδιου ;

Οτι δεν τον προλαβαμε live;

Ωραια λοιπον.

Εσεις δλδ που προλαβατε , ποιο ειναι το συμπερασμα που αποκομισατε ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ απο την παρακολουθηση του;
Προσοχη, τα δικα σας συμπερασματα θελω,βασισμενα στις γνωσεις σας για την Φορμουλα.

Ο Σεννα ηταν ο καλυτερος ολων των εποχων γιατι.....;;;;
Τελευταία επεξεργασία από g8777 και 01 Μάιος 2019, 22:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By DAP
#579196 Νομιζω οτι κριτικη για ικανοτητες μεταξυ οδηγων που ποτε δεν ετρεξαν ταυτοχρονα στην ιδια πιστα και με "ιδιο" αυτοκινητο ειναι αδυνατον να γινει.Οι λογοι προφανεις......Αλλη τεχνολογια,αλλη κατασταση πιστας,αλλες περιστασεις κλπ.

Οποτε και ο χαρακτηρισμος "ο καλυτερος ολων των εποχων" ειναι ανευ αντικειμενου....Καθε πιλοτος φορμουλα 1 ειναι πρωτος η κινουμενο εμποδιο αναμεσα σε οσους τρεχουν διπλα του.....
Γνωμη μου βεβαια,δεν ειναι θεσφατον.....
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#579199 Γιατί ήταν καλύτερος από τους άλλους γιαυτό...
Και σαν άνθρωπος και σαν οδηγός.

Όσο για τον Μοχάμεντ Άλι που πόσταρες παραπάνω, ήταν προκλητικός και αλαζόνας ενώ ο Σέννα ήταν χαρισματικός

Για τον Τζόρνταν το συζητάμε, αλλά προσωπικά θεωρώ τον Σέννα μεγαλύτερη προσωπικότητα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#579202 Αγαπητε DAP οπως καταλαβαινεις στο παρον τοπικο (και σε πολλα αλλα της Φ1) εχουμε την χαρα να συνομιλουμε με 2 αυθεντιες του αθληματος, γιατι ενω εμεις απλα βλεπουμε καποιον αγωνα εκεινοι συντονιζουν τα τσακρα τους με αυτα των πιλοτων. Οποτε ειναι χαρα μας να μας αποκαλυψουν αγνωστες λεπτομερειες , αθεατες στο κοινο ματι. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#579204 Κακώς μπαίνετε στη διαδικασία συγκρίσεων.

Ο καθένας ήταν καλός/καλύτερος στην εποχή του. Το ίδιο ο Λούης τώρα, ο Σουμι στο παρελθόν κλπ.

Η συζήτηση "καλύτερος όλων των εποχωνε" είναι επιπέδου καφενείου.

Είναι τόσο διαφορετικά τα μονοθέσια από το 1990 μέχρι τώρα και διαφορετικοί κανονισμοί που κάθε σύγκριση είναι αστεία.

Ο Σένα ήταν ένας πολύ καλός και ταλαντούχος οδηγός και ως κορυφαίος τότε είχε πάρα πολλούς οπαδούς όπως είναι φυσιολογικό και επειδή ο θάνατος του ήταν τόσο τραγικός σε μια εποχή με πλήρη έλλειψη βασικών κανόνων ασφαλείας (αν και πιο τραγικό θεωρώ τον θάνατο του Μπιανσι) συμβαίνει το ίδιο κάθε χρόνο.

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#579207
Andreasdik έγραψε:Γιατί ήταν καλύτερος από τους άλλους γιαυτό...
Και σαν άνθρωπος και σαν οδηγός.

Όσο για τον Μοχάμεντ Άλι που πόσταρες παραπάνω, ήταν προκλητικός και αλαζόνας ενώ ο Σέννα ήταν χαρισματικός

Για τον Τζόρνταν το συζητάμε, αλλά προσωπικά θεωρώ τον Σέννα μεγαλύτερη προσωπικότητα.



Μαλλον εχουμε πολυ διαφορρετικη αντιληψη για το τι εστι "αθλητικη προσωπικοτητα" :iconcool:

Καλος ανθρωπος ο Σεννα; Ποθεν προκυπτει αυτο;

:hmmm:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#579291
g8777 έγραψε:Οχι σοβαρα, επειδη τυγχανει να γουσταρω πολυ περισσοτερο Τζιμ Κλαρκ απο τον Σεννα, ποιο ειναι το αντεπιχειρημα εσου και του ιδιου ;
Οτι δεν τον προλαβαμε live;


Φυσικα οτι δεν τον προλαβαμε live. Δε σου ειναι αρκετο το επιχειρημα?

Εχει πολυ γελιο να διαβαζω μερικους που αρχισαν να βλεπουν F1 μετα τον 4ο τιτλο του Schumi να λατρευουν το Gilles Villeneuve, τον Clark και τον Fangio. Και φυσικα δε λεω οτι δεν ηταν καλοι οδηγοι... Απλα λεω οτι ΕΜΕΙΣ δεν ειμαστε ικανοι να τους κρινουμε γιατι δεν τους εχουμε δει ποτε!

Προσωπικα βγαζω τα συμπερασματα μου για εναν οδηγο μονος μου. Το αν τα συμπερασματα μου ειναι σωστα ή λαθος, ας το κρινουν οι υπολοιποι. Αν σχηματιζα γνωμη απο οσα διαβαζω θα επρεπε να θεωρω το Vettel κορυφαιο. Αλλα προτιμησα να τον κραζω εδω και σχεδον 10 χρονια οταν ολοι εγραφαν υμνους για το Γερμανο. Το καλο για το Φεττελακο ειναι ομως οτι οι περισσοτεροι διαβαζουν απλα το βιβλιο της ιστοριας με τους τιτλους που πηρε ο καθενας, οποτε οι επομενες γενιες θα τον θεωρουν ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!

g8777 έγραψε:Εσεις δλδ που προλαβατε , ποιο ειναι το συμπερασμα που αποκομισατε ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ απο την παρακολουθηση του;
Προσοχη, τα δικα σας συμπερασματα θελω,βασισμενα στις γνωσεις σας για την Φορμουλα.

Ο Σεννα ηταν ο καλυτερος ολων των εποχων γιατι.....;;;;


Παραλιγο να κανω το λαθος και να τσιμπησω. Για μια στιγμη πιστεψα οτι μπορω να πω τη γνωμη μου για το Senna και να απαντησεις σαν κανονικος ανθρωπος.

Τελικα σκεφτηκα "αστο μωρε το τρολλακι" και μετα απο λιγη ωρα εβγαλες τα κομπλεξ σου παλι και ειπες:
g8777 έγραψε:Αγαπητε DAP οπως καταλαβαινεις στο παρον τοπικο (και σε πολλα αλλα της Φ1) εχουμε την χαρα να συνομιλουμε με 2 αυθεντιες του αθληματος, γιατι ενω εμεις απλα βλεπουμε καποιον αγωνα εκεινοι συντονιζουν τα τσακρα τους με αυτα των πιλοτων. Οποτε ειναι χαρα μας να μας αποκαλυψουν αγνωστες λεπτομερειες , αθεατες στο κοινο ματι. :inlove:


Απλα με εβαλες αληθινο νωριτερα που ειπα:
Θα μπορουσα να σου γραψω μερικα σεντονια για το Senna. Αλλα το θεωρω χασιμο χρονου γιατι δε σε απασχολει καν να διαβασεις τη γνωμη μου. Οπως παντα σε απασχολει μονο να τρολλαρεις και για αυτο ποτε οι "συζητησεις" μας δεν εχουν καλη καταληξη. Απλα κουραζουμε και οι δυο μας ολους τους υπολοιπους!


Για να καταλαβεις μερικα πραγματα...
Το παιζω οσο αυθεντια το παιζεις εσυ και ολοι οι υπολοιποι εδω μεσα. Λεω κατι και κολλαω στην αποψη μου γιατι πριν πω κατι το σκεφτομαι καλα (με τα δικα μου κριτηρια φυσικα). Αλλα δεν ειδα καποιον αλλον να λεει "τελικα εχεις δικιο και εγω αδικο". Ολοι λεμε τα ιδια πραγματα ξανα και ξανα για να πεισουμε τους αλλους για την ορθοτητα της αποψης μας. Και οπως ειπα και πριν ολοι κρινομαστε απο τους υπολοιπους. Και εγω εχω βγαλει τα συμπερασματα μου για μερικους χρηστες εδω μεσα, αλλα σε αντιθεση με σενα εκτος απο τις αλλες καμπουρες, βλεπω και τη δικια μου!
Άβαταρ μέλους
By g8777
#579294 Κατάλαβα.
Αυτό στου χουργιο το λέμε ξέρεις πώς;

Όλο κλο κλο και από αβγό τίποτα.
Θα μου πεις περίμενες κάτι διαφορετικό;;
Έλα ντε.
Λες και αν σε ρώταγε καοιος που δεν είναι τρολακι :lol: θα μέναμε ΕΚΘΑΜΒΟΙ με το βάθος των γνώσεων σου.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#579296
g8777 έγραψε:Κατάλαβα.
Αυτό στου χουργιο το λέμε ξέρεις πώς;

Όλο κλο κλο και από αβγό τίποτα.
Θα μου πεις περίμενες κάτι διαφορετικό;;
Έλα ντε.
Λες και αν σε ρώταγε καοιος που δεν είναι τρολακι :lol: θα μέναμε ΕΚΘΑΜΒΟΙ με το βάθος των γνώσεων σου.


Αφου δε σε νοιαζει να διαβασεις τη γνωμη μου ρε λεβεντη. ΟΤΙ και να γραψω (σωστο ή λαθος) θα τρολλαρεις παλι, νομιζοντας οτι κανεις κατι πολυ εξυπνο...

Ξεπερασε τα κομπλεξ σου, φερσου σαν ωριμος ανθρωπος που μπαινει εδω μεσα να μιλησει για το αγαπημενο του αθλημα και εδω θα ειμαι να συζητησουμε πολιτισμενα :s_smile
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#579297 Χτες, λόγω και της ημέρας, διάβασα πάλι κάμποσες σελίδες από τον τόμο του Τσακίρογλου - Ayrton Senna adeus. Αν δεν εντρυφήσεις, όπως ο συγγραφέας έκανε χρόνια γράφοντας αυτό το πολύ καλογραμμένο βιβλίο, έστω για λίγο, στον άνθρωπο και τον οδηγό Senna, δεν μπορείς να νιώσεις για τι μέγεθος μιλάμε...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#579377
g8777 έγραψε:
Andreasdik έγραψε:Γιατί ήταν καλύτερος από τους άλλους γιαυτό...
Και σαν άνθρωπος και σαν οδηγός.

Όσο για τον Μοχάμεντ Άλι που πόσταρες παραπάνω, ήταν προκλητικός και αλαζόνας ενώ ο Σέννα ήταν χαρισματικός

Για τον Τζόρνταν το συζητάμε, αλλά προσωπικά θεωρώ τον Σέννα μεγαλύτερη προσωπικότητα.



Μαλλον εχουμε πολυ διαφορρετικη αντιληψη για το τι εστι "αθλητικη προσωπικοτητα" :iconcool:

Καλος ανθρωπος ο Σεννα; Ποθεν προκυπτει αυτο;

:hmmm:


Τι δεν καταλαβαίνεις. Αφού στο λέει. "Γιατί έτσι". :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#579379
REALZEUS έγραψε:
g8777 έγραψε:
Andreasdik έγραψε:Γιατί ήταν καλύτερος από τους άλλους γιαυτό...
Και σαν άνθρωπος και σαν οδηγός.

Όσο για τον Μοχάμεντ Άλι που πόσταρες παραπάνω, ήταν προκλητικός και αλαζόνας ενώ ο Σέννα ήταν χαρισματικός

Για τον Τζόρνταν το συζητάμε, αλλά προσωπικά θεωρώ τον Σέννα μεγαλύτερη προσωπικότητα.



Μαλλον εχουμε πολυ διαφορρετικη αντιληψη για το τι εστι "αθλητικη προσωπικοτητα" :iconcool:

Καλος ανθρωπος ο Σεννα; Ποθεν προκυπτει αυτο;

:hmmm:


Τι δεν καταλαβαίνεις. Αφού στο λέει. "Γιατί έτσι". :s_sarcastic


Εσύ θεωρείς καλύτερο τον Προστ (γελάνε μέχρι και οι φαντάροι σου) τι επιχείρημα θέλεις;