Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

2
29%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
14%
0
N/A
1
14%
0
N/A
1
14%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
2
29%
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#860241 Τι λαμογιά έκανε ο Αλόνσο στον Ράσελ? Σχεδόν brake check. Όποιος έχει F1TV, ας δει onboard τους τελευταίους 3 γύρους από τον Αλόνσο για να καταλάβει που τσιμπούσε φρένο κανονικά και πως κυριολεκτικά άφησε γκάζι στον τελευταίο γύρο για να κόψει τη φόρα του Ράσελ
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#860244 Επιτέλους!!!

Μετά 100 φεγγάρια πάλι νίκη!!!

Ίσως και να μην εγκατέλειπε ο Μαξ να είχε κάποιο ενδιαφέρον ο αγώνας σήμερα.

Σάινθ :s_howdy, επιστροφή από επέμβαση και πραγματικά ένα καταπληκτικό τριήμερο, ειδικά αν συνυπολογιστεί και η καταπόνηση της επέμβασης.
Το 2022 στην ίδια πίστα δεν ήξερε πού πατούσε και που βρισκόταν και 2 χρόνια μετά κάνει δοκιμές και αγώνα αλφαδιά.
Έχει πάρει από το πείσμα και την περηφάνια του πατέρα του, το προσπαθεί και βελτιώνεται πάρα πολύ.
Δείχνει να αποκτά το τσαγανό που χρειάζεται σταδιακά.
Θα ήθελα να πάει σε κορυφαίο μονοθέσιο τα επόμενα χρόνια, να μας δείξει που μπορεί να το φτάσει.
Δεν περιμένω να γίνει κορυφαίος, κίλερ, αλλά ότι θα συνεχίσει μια σοβαρή πορεία με βελτίωση και άνοδο.
Είναι πολύ συμπαθής, με χιούμορ, γενικά κύριος όλα αυτά τα χρόνια και του αξίζει αυτή η άνοδος.

Ο Λεκλέρκ πλήρωσε τις κακές δοκιμές του, ας πρόσεχε.
Στον 1ο γύρο ήταν 3" πίσω από το Σάινθ και στον προτελευταίο στα 3.7", πριν ο Φονέας φονέψει τον εαυτό του και βγει VSC.
Αν αξιολογηθεί υπό το πρίσμα της μη ιδανικής στρατηγικής του, λογικά είχε το ρυθμό για νίκη αν ήταν εξαρχής μπροστά ή ακριβώς πίσω από το Σάινθ.
Μη ιδανική στρατηγική γιατί μπήκε 5-6 γύρους πριν το Σάινθ και στα 2 στοπ ώστε να κάνει undercut στο Νόρρις στο 1ο στοπ, σε μια πίστα με αρκετό degradation.
Επίσης, ειδικά μετά το 1ο πιτ στοπ έπρεπε να πιέσει πάρα πολύ για να καταφέρει το undercut, οπότε δεν είχε περιθώριο να διαχειριστεί ήπια τους πρώτους γύρους του νέου σετ, πράγμα που έδειξε ότι δίνει καλό γυρολόγιο αργότερα στο στιντ.

Σε κάθε περίπτωση δεν πιστεύω ότι θα είχε μεγάλη διαφορά από το Σάινθ ακόμα και με ιδανική στρατηγική.
Ίσως μπορούσε να είναι 3"-5" μπροστά.
Οπότε θα ήταν πολύ κοντά και πάλι οι δύο τους.

Ρικιάρντο αρχίζει να καταρρέει ψυχολογικά πάλι.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#860263 Α οκ. Έχω κάτι δεκαετίες να στοιχηματίσω, μου φάνηκε περίεργο, υπέθεσα φορολογία, είχα έτοιμη την απάντηση για Μητσοτάκη
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#860266
uncle_nontas έγραψε:Μεγάλε Κάρλος, λίγε!Εικόνα

< >

Φαντάσου πόσα έβγαλε ο Χόρνερ :shifty:

Όσο για τον Sainθ , κύριο μέσα στην πίστα δεν θα τον χαρακτήριζα. χώνεται άσχημα πολλές φορές .
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#860269 Εγώ θα πω μόνο επιτέλους! Και μάλιστα 1-2!
Επίσης θα πω ότι θα φύγει ο Κάρλος. Για τον Λιούις.


.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#860282
BARHonda έγραψε:Τι λαμογιά έκανε ο Αλόνσο στον Ράσελ? Σχεδόν brake check. Όποιος έχει F1TV, ας δει onboard τους τελευταίους 3 γύρους από τον Αλόνσο για να καταλάβει που τσιμπούσε φρένο κανονικά και πως κυριολεκτικά άφησε γκάζι στον τελευταίο γύρο για να κόψει τη φόρα του Ράσελ


https://imgur.com/a/zHbgoHO

20 δεύτερα ποινή, μάλλον δεν είχε μονάδες σήμερα ο Μπένι μπόι :(
Άβαταρ μέλους
By g8777
#860284 Το αντιθετο θα ελεγα Μικερφουλη. :shifty:


( Τι ειχες Ναντο, τι ειχα παντα.)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#860290
Yugo_para_siempre έγραψε:Ίσως και να μην εγκατέλειπε ο Μαξ να είχε κάποιο ενδιαφέρον ο αγώνας σήμερα.


Αυτο. Κριμα που εγκατελειψε ο Μαξ. Και στα @@ μου για τους ποντους που εχασε. Απλα εχω την αισθηση οτι σημερα θα βλεπαμε αγωνα. Τουλαχιστον αυτο φανηκε κρινοντας απο το ρυθμο αγωνα του Τσεκο. Ακομα και ταχυτερος να ηταν ο Μαξ, παλι οριακα θα επαιζε με τις Φερραρι σημερα...

Κατα τα αλλα Γιουγκο δεν ειναι αναγκη να διυλιζεις τον κωνωπα για τα δεκατα/δευτερολεπτα που εχασε ο Λεκλερ απο το Σαινθ. Ειδικα σημερα ηταν φανερα ταχυτερος ο Ισπανος και κερδισε αξια.

Ναντο ΑΝ εκανες τετοια χοντραδα, εισαι και μεγαλη ρομπα :x