Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#728323 :lol: Σιγα μην απαντουσε....Τι να πει θα μου πεις...Για κανα κατουρομπουκαλο και πολυ ειναι...Εχουν πεσει οι απαιτησεις πχια :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By g8777
#728325 Ευχαριστώ για την άμεση παρέμβαση στο ριπορτ μου, ελπίζω να μπορέσουμε να μείνουμε καθαροί από τέτοιου ύφους και είδους ποστακια στα υπόλοιπα τοπικά.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#728326 Και διόρθωση του τίτλου! :yahoo:

Ο, τι καλύτερο έχει γίνει στο φόρουμ μετά την εγγραφή μου. :yahoo: :inlove:

:s_howdy :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#728362
g8777 έγραψε:Δεν κάναμε τοπικό γι αυτά; Γιατί εξαπλωνεσαι εδώ;


Τα παραπονα σου στο ΧαιΦαι :rtfm:

Μετα την ανταλλαγη ορισμενων ΠΜ εχθες και την καταληξη οτι για το κακο κλιμα φταιει η αναφορα της διαφορας Μαξ/Τσεκο που δεν ενδιαφερει κανεναν και τους εξωθει σε τρολλιες, αιτηθηκα ο ιδιος να "παιξουμε το στοιχημα" που ειχα προτεινει στον προηγουμενο αγωνα. Να ποσταρω μονος μου σαν τον τρελο σε ενα τοπικο και να μην ξαναποσταρω ποτε σε κανενα αλλο τοπικο αγωνα. Αλλα η οποιαδηποτε τρολλια θα ποσταριστει πανω σε αυτα που ειπα (ακομα και ανθυποτρολλια σε ΑΛΛΟ τοπικο απο κανεναν "εξυπνο"), θα τον στελνει για μπανακι ο ΧαιΦαι, χωρις δευτερη κουβεντα.

Ολο το βραδυ δεν κοιμηθηκα καθολου που λες Τζι μου. Ελεγα να τα ποσταρω τα χαλια του Λουη στο τοπικο του αγωνα (οπου ανηκουν) ή ειναι εκτος κανονισμου και θα εκνευρισω καποιους (οπως η διαφορα Μαξ/Τσεκο που ξεκιναει τους Καζαντζιδηδες)?

Μεχρι τωρα δεν εχω παρει επισημη απαντηση, οποτε συνεχισα να ειμαι οντοπικ και ποσταρισα της επιδοσεις του οδηγου Λουη στη Ρωσσια, στο τοπικο της Ρωσσιας.

Πες το ΝΑΙ ρε ΧαιΦαι στο στοιχημα να ηρεμησουμε ολοι :inlove:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#728406
Anonymous Founder έγραψε:Το ναι το έχω πει εδώ και καιρό και όπως βλέπεις έφτιαξα και τοπικό. Τι άλλο χρειάζεσαι;


Να σου πω την αληθεια, μετα απο αυτο που ειπες...
"Εδώ θα πετάμε τα γνώριμα ποστ κάποιων που δεν αφήνουν να μιλήσουμε για τίποτε άλλο από αυτό που έχουν στο κεφάλι τους."... και τη μεταφορα καμποσων "εμπολεμων" ποστς, θεωρησα οτι απλα εδω θα μεταφερονται ολες οι κοκορομαχιες κι οχι οτι θα ειναι το τοπικο που θα ποσταρω μονος μου σαν τον τρελο! Αφου ξεκαθαριστηκε αυτο, αυριο θα πω την αποψη μου και για τον αγωνα :s_smile

Συγνωμη απο μερικους χρηστες που ηθελαν πραγματικα να ανταλλαξουμε αποψεις, αλλα για το γενικο καλο, ας μιλαω μονος μου σαν τον τρελο. Τουλαχιστον θα λεω την αποψη μου, χωρις να τρελαινομαι μετα απο τις τρολλιες. Στο φιναλε μπορουμε ακομα να ανταλλασουμε αποψεις σε αλλα τοπικα, εκτος Φ1. :s_howdy

Τελος μια χαρη ΧαιΦαι. Αν μπορεις να μετονομασεις το τοπικο σε:

Το ημερολόγιο ενός τρελού ΚΑΙ άσχετου με την F1 (μεχρι και τονους εβαλα για να δειξω σοβαρος :s_tongue)

Αφου αυτο θα σκεφτουνε οι 9 στους 10 χρηστες που θα διαβασουν τα ποστακια μου, ας παω με τα νερα τους στον τιτλο για να δειξω την καλη μου διαθεση :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#728422 Τοσο τζουζει αυτο το 2021 βρε G που ζοριζεται ο δικος σου???

Μπραβο συνεχισε ετσι...δεν εχει πατο :whistlink: :whistlink:
Άβαταρ μέλους
By ripper
#728425 Κάνε και μια ανάλυση για το πως κέρδισε οριακά τον Bottas και σήμερα Γιώργο.
Στα χιλιοστά έπαιζαν σε όλο τον αγώνα.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#728426 Ποιον μποτας μωρέ.. ο ίδιος το πόσταρε..Αλλα μάλλον σε σένα αξία έχει μόνο όταν κερδίζει ο Χαμ τον Βαλτερι..Στην φάση διαφοράς Μαξ περεζ (γενικα) δεν σε βλεπω τόσο ζεστοΕικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#728432 Να θυμισω οτι το στοιχημα που προτεινα στον ΧαιΦαι, ειναι το εξης:

"Οσο για την προταση σου να φευγουν τα ποστακια μου σε αλλο τοπικο με ξεζουμισματα, δεν εχω προβλημα. Για την ακριβεια αν θελεις μπορω να ανοιξω ενα τετοιο τοπικο και να ποσταρω ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ, αφου ετσι κι αλλιως μονο αυτο με νοιαζει απο την Φ1. Ποιος το ξεζουμισε περισσοτερο κι οχι ποιο μονοθεσιο ειναι το ταχυτερο ή αν ηταν δικαιη η αποφαση των κριτων. Αλλα σου παω στοιχημα οτι οι ιδιοι γνωστοι αγνωστοι θα εμφανιστουνε στο τοπικο. Γιατι το σκεπτικο τους δεν ειναι "αγνοω τον ασχετο τον ΤζιΠι". Εχουν μια αρρωστημενη αναγκη να επιτεθουν σε οποιον διαφωνουν."

Η απαντηση του ηταν ξεκαθαρη:
"Κάνε το τοπικό λοιπόν και να δούμε ποιος έχει δίκιο. Από την πλευρά μου σου υπόσχομαι, πως αν σε ενοχλήσει εκεί κάποιος, κάνεις αναφορά και θα φεύγει κατευθείαν με ban. Υπόσχεση."

Geo f1 έγραψε:Τοσο τζουζει αυτο το 2021 βρε G που ζοριζεται ο δικος σου???
Μπραβο συνεχισε ετσι...δεν εχει πατο :whistlink: :whistlink:


Αν και τα δικα σου ποστακια δε θεωρουνται σαν "ενοχληση" οποτε δε θα με πειραζαν κανε μου μια χαρη Γιωργο. Μην ποσταρεις κι εσυ τιποτα εδω. Εφοσον δε θα ποσταρει κανενας αλλος, ειναι αδικο να το κανεις εσυ επειδη πανω/κατω λεμε τα ιδια πραγματα...

ripper έγραψε:Κάνε και μια ανάλυση για το πως κέρδισε οριακά τον Bottas και σήμερα Γιώργο.
Στα χιλιοστά έπαιζαν σε όλο τον αγώνα.

Εσυ λοιπον ριππερ μου ΑΝ εκανα ριπορτ (επειδη ακομα ισως δεν καταλαβες δε θα κανω), θα ησουνα για το πρωτο μπανιο.

Μου πιανεις κουβεντα για κατι που αποδεδειγμενα προκαλει τους χρηστες εδω μεσα και ευθυνεται για τις κοντρες, δηλαδη την διαφορα αναμεσα σε ομοσταβλους. Ειδικα εσυ που απαξιωνεις τις διαφορες αναμεσα στους ομοσταβλους οταν τις αναφερω εγω, ειναι πασιφανες οτι τρολλαρεις. Ή ακομα μπορει να νομιζεις οτι με στριμωξες σε αυτον τον αγωνα και θα μου φερεις στα μουτρα το ιδιο μου το επιχειρημα. Σε καθε περιπτωση για μπανιο εισαι!

Βεβαια αν στα βαλω κατω τα πραγματα και σου εξηγησω οτι ΠΑΛΙ ο Μαξ εκανε μεγαλυτερη τσοντα απεναντι στον ομοσταβλο του σε σχεση με το Λουη, θα αρχισει το παρτυ παλι κι εγω θα ειμαι ο "κολλημενος που μιλαει συνεχεια για διαφορες κι ενοχλει τους παντες". Αλλα το θεμα δεν ειναι τι θα σου πω και τι θα μου πεις. Το θεμα ειναι να τηρηθει η συμφωνια που εγινε με το ΧαιΦαι και να ηρεμησουμε ολοι μαζι. Μπορεις στα αλλα τοπικα να λες για τις διαφορες που κανει ο Λουης απο το Μποττας (οταν καταφερνει να τον περασει) αν θελεις. Αυτο φανταζομαι δε θα ενοχλησει κανεναν χρηστη, οποτε ολα ποπα να επαναλαμβανεται :shifty:
Άβαταρ μέλους
By ripper
#728453 Καταρχάς ούτε ξέρω τι συμφωνία έχεις κάνει, ούτε είδα πουθενά εδώ να έχει μόνο δικά σου ποστ.
Εδώ γράφεις για σύγκριση οδηγών μόνο, για αυτό έγραψα και εγώ.
Αν είσαι εδώ σε καραντίνα fine by me. Δεν ξαναγράφω.
Όσο για τα μπάνια και τα υπόλοιπα είμαι σε αυτό και το προηγούμενο forum μια 20ετια και δεν έχω ποτέ πάρει έστω προειδοποίηση. Άσε τις χάρες, κάνε όσα ριπορτ θέλεις.

Επί του θέματος, ρώτησα για την πολλοστή φορά που στον αγώνα ο Bottas είναι κάτι αιώνες πίσω από τον Hamilton αν έχεις να κάνεις σχόλιο για το τσίμα τσίμα που γράφεις κάθε δεύτερα qualy. Φυσικά δεν έχεις κάποιο σχόλιο.

Geo f1 έγραψε:Ποιον μποτας μωρέ.. ο ίδιος το πόσταρε..Αλλα μάλλον σε σένα αξία έχει μόνο όταν κερδίζει ο Χαμ τον Βαλτερι..Στην φάση διαφοράς Μαξ περεζ (γενικα) δεν σε βλεπω τόσο ζεστο


Κανείς εδώ δεν έχει γράψει Geo μου ότι ο Max κερδίζει τσίμα τσίμα τον Τσεκο.
Αντίθετα έχει γραφτεί πολλάκις για τους Hamilton-Bottas.
Όταν ο Bottas όμως με την κυρίαρχη Mercedes είναι 14ος ή τρώει προσπέρασμα από Williams στους αγώνες δεν σε βλέπω να εκθειάζεις την διαφορά.
Όταν λοιπόν επαναλαμβανονται ανυπόστατα σχόλια (άλλο παράδειγμα: πρώτη φορά ζορίζεται ο Hamilton :lol:) προκαλούν σχετικό αντίλογο.
Εσύ τι πιστεύεις; Με το ζόρι τον κερδίζει ο Hamilton τον Bottas ή έχεις ξαναδεί τραγικούς αγώνες από τον Φινλανδό;

ΥΓ: Μόνος σου George παραδέχεσαι το κόλλημα σου με τους ομόσταυλους, πάνω σε αυτό σχολιάζω και εγώ εδώ . Όλα τα υπόλοιπα τα έγραψα στο τοπικ του αγώνα. Αν θες να γράφεις μόνος σου τότε κάντε το τοπικ κατήχηση, να κάνουμε unsuscribe.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#728460 George_Prix, ποτέ δεν σου πρότεινα να γράφεις μόνος σου, εγώ σου είπα να φτιάξεις ένα θέμα και όποιος σε ενοχλήσει εκεί, θα τρώει μέχρι και ban άμεσα. Ο μόνος που έγραφε σε ένα θέμα μόνος του στο φόρουμ ήταν ο seismic, θεωρώ πως κάτι τέτοιο δεν σου προσφέρει τίποτε. Σου προτείνω να γράφουν και άλλοι, αλλά μόνον όσοι είναι καλοπροαίρετοι. Αν πάλι δεν θέλεις, δεν έχω ούτε εγώ πρόβλημα, ούτε κάποιος άλλος, αλλά μου φαίνεται ανούσιο κάτι τέτοιο.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#728465
ripper έγραψε:Φυσικά δεν έχεις κάποιο σχόλιο.

Σχολιο εχω, απλα δε μπορεις ή δε θελεις να το καταλαβεις...
- Ο Μαξ ΤΣΑΚΙΖΕΙ τους ομοσταβλους σε κουαλι ΚΑΙ αγωνα. ΠΑΝΤΑ.- ΤΣΑΚΙΣΜΑ.- Πιριοντ.
- Ο Λουης κερδιζει τσιμα τσιμα ΟΤΑΝ κερδιζει στο κουαλι κι ειναι αρκετα καλυτερος στον αγωνα απο το Μποττας. Σπανια εως ποτε τσακισμα. Κι εχει και μερικους αγωνες οφφ απο λαθη ή απο στησιμο/βολεμα μεσα στη χρονια (που φυσικα ευθυνεται η ομαδα και του ζηταει συγνωμη). Κι αυτο το "αιωνες μπροστα απο το Μποττας" φανταζομαι για χθες που θαψανε το Μποττας με νεο μοτερ μπας και φρεναρει το Μαξ. Γιατι τις αλλες φορες 1-2 θεσουλες και λιγα δευτερολεπτακια πισω απο τον 7ακις τερματιζει ο Μποττας (εκτος απο κατι χαοτικους αγωνες που ξεχωριζει η κλαση του Λουη και ξεφευγει περισσοτερο)

Οταν λεμε τσακισμα, ειναι ποσοτικη η διαφορα. Κατσε και κανε πραξεις με το κομπιουτερακι τη μεση θεση τερματισμου του καθενος σε σχεση με τον ομοσταβλο τα τελευταια χρονια, κατσε κανε πραξεις το μεσο ορο χρονου και θεσεων που ριχνει ο καθενας στον ομοσταβλο σε κουαλι ολα αυτα τα χρονια, και θα δεις μονος σου το αποτελεσμα. Ηδη μασημενη τροφη σου δινω. Λιγο απο το χρονο σου αφιερωσε και θα γινεις Μαξικος :s_wink

ripper έγραψε:Όταν λοιπόν επαναλαμβανονται ανυπόστατα σχόλια (άλλο παράδειγμα: πρώτη φορά ζορίζεται ο Hamilton :lol:) προκαλούν σχετικό αντίλογο.

Γουσταρω αντιλογο.

Αν ξερω οτι εσενα σου ριχνω οδηγικα 3 δεκατα και μας βαλουν με το ΙΔΙΟ αμαξι στην πιστα, θα κανω ενα καλυτερο κουαλι, θα στριψω πρωτος και μετα θα μπορω να σε εχω σε μια αποσταση ασφαλειας μεχρι να με παρει ο υπνος στο τιμονι. Δε μπορεις να φανταστεις ποσο ευκολα ειναι τα πραγματα οταν τον εχεις τον αλλον απο χερι και δεν εχει καλυτερο αμαξι απο σενα.

Απο την αλλη μερια, αν εσυ εισαι ο πυραυλος και μου ριχνεις 3 δεκατα στο γυρο, πανω στην προσπαθεια μου να παω ΤΑΠΑ για να ακολουθησω, θα κανω λαθακια, θα μενω ολο και πιο πισω και εσυ θα πηγαινεις ολο και πιο χαλαρα.

Λοιπον τα προηγουμενα χρονια ΤΟ ΜΟΝΟ ΑΓΧΟΣ του Λουη για να χασει ηταν ο Μποττας. Σου εξηγησα ηδη ποσο ευκολη αποστολη εχει. Ομοιως με το Ροσμπεργκ. Ηξερε οτι τον εχει απο χερι και κουτσα στραβα τον κοροιδευε. Η μονη φορα που ζοριστηκε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ο Λουης ειναι φετος. Που φτανουνε στην πιστα και ξερει οτι το να κερδισει το Μποττας δεν ειναι αρκετο.

Κι ειτε αρεσει ειτε οχι, ειτε βγαζω το τρολλ που κρυβουν μεσα τους μερικοι αναγνωστες, μιλαω σαν "οδηγος πιστας" (που δεν εχει βγαλει Ευρω φυσικα οδηγωντας :s_tongue ). Τα εχω κανει απο παιδακι σε κανονικη πιστα κι επισης εχω γραψει καμποσα χιλιομετρα σε εξομοιωτες. Κι αναφερω τα συμπερασματα που εχω βγαλει ο ιδιος. Οχι τιποτε θεωριες που διαβασα στο νετ ή πως την κοβω τη φαση απο τον καναπε του σπιτιου μου :s_howdy

ripper έγραψε:Μόνος σου George παραδέχεσαι το κόλλημα σου με τους ομόσταυλους, πάνω σε αυτό σχολιάζω και εγώ εδώ . Όλα τα υπόλοιπα τα έγραψα στο τοπικ του αγώνα. Αν θες να γράφεις μόνος σου τότε κάντε το τοπικ κατήχηση, να κάνουμε unsuscribe.

Φιλε ισως να μην καταλαβα εγω καλα το πλανο που εχει στο μυαλο του ο ΧαιΦαι. Εγω το μονο που θελω ειναι να λεω την αποψη μου και να διαβαζω μια τεκμηριωμενη απαντηση. Να ξαναπω τη γνωμη μου αν χρειαστει, το ιδιο κι ο αλλος χρηστης. Οχι να ακολουθουνε Καζαντζιδηδες και βιντεακια μετα απο καθε ποστ μου, επειδη δεν υπαρχουν επιχειρηματα ή επειδη ο αλλος εχει το βιτσιο να φτιαχνεται ξενερωνοντας τους υπολοιπους.

Και κατι τελευταιο... Αυτο το "8 δεκατα του εριξε παλι του Τσεκο στο κουαλι"... Αυτο που φανταζει σα μονολογος με τον εαυτο μου και εξωθει στην τρολλια αξιοσεβαστους χρηστες... Αυτο ειναι ΠΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙΑ και πρεπει να αναφερθει οταν ποσταρονται τα αποτελεσματα του κουαλι. Δεν το λεω και ξαναλεω για να προκαλεσω κανεναν ουτε για να τρολλαρω. Αυτο με εντυπωσιαζει απο τις επιδοσεις αυτο λεω. Το κακο ειναι οτι το εχει παραχεσει ο Μαξ. Το κανει ΣΥΝΕΧΕΙΑ και φαινεται στα ματια μερικων οτι εχει κολλησει η βελονα μου και λεω τα ιδια. Δεν καταλαβαινουν οτι μιλαω για νεο αγωνα. Δεν καταλαβαινουν το ποσο εντυπωσιακο στατιστικο ειναι να ΤΣΑΚΙΖΕΙ και μαλιστα ΠΑΝΤΑ τους ομοσταβλους του ενας οδηγος. :metalo:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#728468
Anonymous Founder έγραψε:George_Prix, ποτέ δεν σου πρότεινα να γράφεις μόνος σου, εγώ σου είπα να φτιάξεις ένα θέμα και όποιος σε ενοχλήσει εκεί, θα τρώει μέχρι και ban άμεσα. Ο μόνος που έγραφε σε ένα θέμα μόνος του στο φόρουμ ήταν ο seismic, θεωρώ πως κάτι τέτοιο δεν σε προσφέρει τίποτε. Σου προτείνω να γράφουν και άλλοι, αλλά μόνον όσοι είναι καλοπροαίρετοι. Αν πάλι δεν θέλεις, δεν έχω ούτε εγώ πρόβλημα, ούτε κάποιος άλλος, αλλά μου φαίνεται ανούσιο κάτι τέτοιο.

Σουπερ. Ακομα καλυτερα ετσι. Κουβεντουλα θελω κι εγω. Ευχαριστω για τη διευκολυνση!

Να σου πω την αληθεια νομιζα οτι ημουν τιμωρια κι επρεπε να μιλαω μονος μου σαν τον τρελο :lol: