Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#735717 H σωστή απόφαση για την καρριέρα του πάντως θα είναι να πάει στην κενή θέση της Άλφα του χρόνου, να κλείσει λίγο τη διαφορά με τους πρώτους.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#735718
Corto Maltese έγραψε:H σωστή απόφαση για την καρριέρα του πάντως θα είναι να πάει στην κενή θέση της Άλφα του χρόνου, να κλείσει λίγο τη διαφορά με τους πρώτους.


Η σωστη αποφαση για τη ζωη σου παντως, θα ειναι να παρεις χαμπαρι οτι ζουμε στην εποχη του "φαινομενου Μαξ" και να παψεις να γελοιοποιεισαι με παρομοιες τρολλιες.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#735721
George_Prix έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:H σωστή απόφαση για την καρριέρα του πάντως θα είναι να πάει στην κενή θέση της Άλφα του χρόνου, να κλείσει λίγο τη διαφορά με τους πρώτους.


Η σωστη αποφαση για τη ζωη σου παντως, θα ειναι να παρεις χαμπαρι οτι ζουμε στην εποχη του "φαινομενου Μαξ" και να παψεις να γελοιοποιεισαι με παρομοιες τρολλιες.

To βρήκες ρε τσάκαλε, :lol: αυτός που γελοιοποιείται εδώ και τον έχουν πάρει στο ψιλό είμαι εγώ :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#735723
Corto Maltese έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:H σωστή απόφαση για την καρριέρα του πάντως θα είναι να πάει στην κενή θέση της Άλφα του χρόνου, να κλείσει λίγο τη διαφορά με τους πρώτους.


Η σωστη αποφαση για τη ζωη σου παντως, θα ειναι να παρεις χαμπαρι οτι ζουμε στην εποχη του "φαινομενου Μαξ" και να παψεις να γελοιοποιεισαι με παρομοιες τρολλιες.

To βρήκες ρε τσάκαλε, :lol: αυτός που γελοιοποιείται εδώ και τον έχουν πάρει στο ψιλό είμαι εγώ :thumbsup:


Οχι Κορτο μου. Αυτο το τοπικο το φτιαξαμε για να γελοιοποιουμαι εγω ο ασχετος. Το ερωτημα ειναι γιατι κωλοτριβεσαι εσυ ο σχετικος στο συγκεκριμενο τοπικο και ριχνεις το επιπεδο σου :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#736000 Ηρωας ακομα και που καταφερε να μπει αναμεσα στα διαστημοπλοια ο Μαξ εχθες. Παραμιλαει ολο το γκριντ με τις τελικες του Λουη με το νεο μοτερακι.

Περιεργα πραγματα στη Μερσεντες. Μετα την "αναβαθμιση του ντιπλοιμεντ" στο Σπα εχουν ενα προβλημα που δεν ειχαν συναντησει ποτε στο παρελθον. Μετα απο 1-2 αγωνες που ο κινητηρας ΠΕΤΑΕΙ, πεφτει πολυ η αποδοση του. Τεραστια η δυναμη του ντιπλοιμεντ τη σημερον ημερα συντροφοι.

Κατα τα αλλα η αγωνια στο κατακορυφο. Εκτος απο το μονοθεσιο του Λουη που ειχε 2 δαχτυλα και κατι διαφορα απο το επιτρεπομενο ανοικτο DRS, εχει κινδυνο να τιμωρηθει ο Μαξ επειδη εβαλε δαχτυλο στο μονοθεσιο του Λουη:

Verstappen to face F1 stewards over Brazil parc ferme incident

https://www.motorsport.com/f1/news/f1-m ... s/6775580/

Τα 2 δαχτυλα και κατι που εκλεψε η Μερσεντες στο DRS εχουν επιπτωση στο χρονο που βγαζει το μονοθεσιο στην πιστα. Μενει τωρα να δουμε τι επιπτωση θα εχει στη μαχη, το δαχτυλο που εβαλε ο Μαξ στη Μερσεντες :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#736059 Απ' ότι κατάλαβα ο ένας λόγος για την ύπαρξη αυτού του τοπικού είναι να μη σε τρολάρει ο g και 2-3 άλλοι. Ο βασικότερος όμως λόγος απ' ότι κατάλαβα είναι για να μη floodάρεις τα υπόλοιπα τοπικά. Θέλω να σε ρωτήσω ειλικρινά ρε συ George, δε σε προβληματίζει αυτό? Λες και είμαστε παιδική χαρά να σας κυνηγάει ο HF ολόκληρους μαντράχαλους και να φτιάχνει τοπικά ειδικού σκοπού, να κλειδώνει το ένα τοπικό πίσω από το άλλο επειδή τα floodάρεις κλπ. Δε σε προβληματίζει? Οκ, it takes two to tango αλλά γιατί πρέπει μονίμως να είσαι ο ένας? Εν τω μεταξύ στα υπόλοιπα θέματα που γράφεις είσαι ένας νορμάλ χρήστης. Στη Φ1 τι μύγα σε τσιμπάει είσαι μονίμως έτοιμος για καυγά, δε μπορώ να καταλάβω. Σόρρυ που τα λέω έτσι, απλώς βλέπω τις τελευταίες μέρες να ξανα-ξεφεύγει η κατάσταση. Αν σου φαίνονται ότι τα λέω από το πουθενά, θέλω να σε ενημερώσω ότι διαβάζω τακτικά το φορουμ, απλώς δεν ποστάρω.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#736064
Mclaren-Queen έγραψε:Απ' ότι κατάλαβα ο ένας λόγος για την ύπαρξη αυτού του τοπικού είναι να μη σε τρολάρει ο g και 2-3 άλλοι. Ο βασικότερος όμως λόγος απ' ότι κατάλαβα είναι για να μη floodάρεις τα υπόλοιπα τοπικά. Θέλω να σε ρωτήσω ειλικρινά ρε συ George, δε σε προβληματίζει αυτό? Λες και είμαστε παιδική χαρά να σας κυνηγάει ο HF ολόκληρους μαντράχαλους και να φτιάχνει τοπικά ειδικού σκοπού, να κλειδώνει το ένα τοπικό πίσω από το άλλο επειδή τα floodάρεις κλπ. Δε σε προβληματίζει? Οκ, it takes two to tango αλλά γιατί πρέπει μονίμως να είσαι ο ένας? Εν τω μεταξύ στα υπόλοιπα θέματα που γράφεις είσαι ένας νορμάλ χρήστης. Στη Φ1 τι μύγα σε τσιμπάει είσαι μονίμως έτοιμος για καυγά, δε μπορώ να καταλάβω. Σόρρυ που τα λέω έτσι, απλώς βλέπω τις τελευταίες μέρες να ξανα-ξεφεύγει η κατάσταση. Αν σου φαίνονται ότι τα λέω από το πουθενά, θέλω να σε ενημερώσω ότι διαβάζω τακτικά το φορουμ, απλώς δεν ποστάρω.


Κανεις λαθος φιλε...

Απο τοτε που αποφασιστηκε το συγκεκριμενο πλανο, ποσταρω τη γνωμη μου εδω μεσα κι ειμαι πολυ προσεκτικος να μην ξεφευγω με ξεζουμισματα και κοκορομαχιες στα υπολοιπα τοπικα. Εδω και καμποσο καιρο λοιπον, η κατασταση ξεφυγε 3 φορες:
1) Οταν δεν κρατηθηκαν καποιοι κι αρχισαν τις τρολλιες και τα βιντεακια εδω μεσα.
2) Οταν ποσταρισα μια σκεψη μου στο "καφενειο" (για την αεροτομη της Ρεντ Μπουλ οχι ξεζουμισματα κτλ)
edit mod.Δεν επιτρέπονται χαρακτηρισμοί προς άλλους χρήστες. Μην το επαναλάβεις.[Admin]
3) Εχθες που ειπα για την παρθενια που εσπασε ο Λατιφης (55-1) κι επισης με την ευκαιρια ειπα να ετοιμαζεται ο Λουης για του χρονου απεναντι στο Γιωργαρο. Μετα κατηγορηθηκα για κομπλεξισμο απο το Τζι και του επεστρεψα το χαρακτηρισμο.

Που ακριβως ευθυνομαι σε αυτα? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By A-Viper7
#736068
George_Prix έγραψε:2) Οταν ποσταρισα μια σκεψη μου στο "καφενειο" (για την αεροτομη της Ρεντ Μπουλ οχι ξεζουμισματα κτλ) και μπηκε μια οχια διμουτσουνη κι αρχισε τις τρολλιες οπως παντα.


Το οτι εσύ δεν κατανοείς απλές έννοιες φυσικής δεν κάνει τα γραφόμενά μου τρολλιές.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#736071 edit mod.+warn. Το ότι σου φτιάξαμε δικό σου θέμα, δεν σημαίνει πως θα χαρακτηρίζεις τρολ όποιον δεν γουστάρεις. Έχεις παρεξηγήσει κάποια πράγματα.[Admin]
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#736079 Για την οικονομία της συζήτησης να σου πω δεν ευθύνεσαι. Το γεγονός ότι φτιάχτηκε τοπικό ειδικού σκοπού δε σε προβληματίζει? Να σκεφτείς γιατί τόσα χρόνια φόρουμ εσύ έχεις αυτήν την τιμή? Να αναρωτηθείς που είσαι λάθος και σχεδόν με όλους τους χρήστες έχεις καταλήξει να συγκρούεσαι. Ως παράδειγμα σου φέρνω τον ίδιο σου τον εαυτό στα άλλα τοπικά. Και εκεί πολλοί διαφωνούν μαζί σου αλλά δεν επικρατεί αυτή η ζούγκλα. Άλλο παράδειγμα? Ο Geo λέει πάνω κάτω τα ίδια και συχνά και χειρότερα. Δεν καταλήγει η συζήτηση μαζί του σε αυτό το χάος. Ο λόγος που τα λέω αυτά είναι γιατί σα χρήστη δε μου αρέσει η κατάσταση. Τα λέω σε σένα γιατί σε θεωρώ βασικό υπεύθυνο. Σε καμία περίπτωση τον μοναδικό. Η παροτρυνσή μου είναι να αφήνεις πράγματα να πέσουν κάτω. Μην τσιμπάς και μη νιώθεις ότι πρέπει να απαντήσεις σε όλα. Αγνόησε αυτούς που θεωρείς ότι δε σου προσφέρουν κάτι. Τα λέω φιλικά αυτά γιατί θεωρώ ότι εν γενει έχεις καλή πρόθεση όταν γράφεις.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#736086
Mclaren-Queen έγραψε:Για την οικονομία της συζήτησης να σου πω δεν ευθύνεσαι. Το γεγονός ότι φτιάχτηκε τοπικό ειδικού σκοπού δε σε προβληματίζει? Να σκεφτείς γιατί τόσα χρόνια φόρουμ εσύ έχεις αυτήν την τιμή? Να αναρωτηθείς που είσαι λάθος και σχεδόν με όλους τους χρήστες έχεις καταλήξει να συγκρούεσαι. Ως παράδειγμα σου φέρνω τον ίδιο σου τον εαυτό στα άλλα τοπικά. Και εκεί πολλοί διαφωνούν μαζί σου αλλά δεν επικρατεί αυτή η ζούγκλα.

Στα αλλα τοπικα οταν ποσταρω δεν ακολουθουν τρολλιες, οποτε δεν εχω λογο να απαντησω με αντιστοιχο υφος σε κανεναν.

Να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα να τηρειται ο κανονισμος και να ανταλλασουμε αποψεις στα της Φ1. Αλλα οταν ελεγα τη γνωμη μου (ναι εμενα τα 8 δεκατα στον Τσεκο με το ιδιο μονοθεσιο μου εκαναν εντυπωση ρε φιλε) κι ακολουθουσαν 2-3 τρολλιες/βιντεακια/Καζαντζιδηδες, εφοσον παραμεναν ατιμωρητα, απαντουσα στο ιδιο υφος. Συγνωμη αλλα δεν ειμαι τοσο ανωτερος ανθρωπος να θελουν να με βιασουνε και να τους φερνω τη βαζελινη για να τους βοηθησω.

Mclaren-Queen έγραψε:Άλλο παράδειγμα? Ο Geo λέει πάνω κάτω τα ίδια και συχνά και χειρότερα. Δεν καταλήγει η συζήτηση μαζί του σε αυτό το χάος.

Ο Γιωργος ειναι πιο ηρεμος ανθρωπος. Του λεει ο Τζι για παραδειγμα οτι το μυαλο του ειναι παιδιου 4 χρονονε κι αυτος απανταει "κλασικος Τζι". Πες του ρε γατακι για το τελευταιο λαθος του Λουη και ρωτα γιατι το εκανε γαργαρα και ποσταριζε μονο "σας τα λεγαμε απο τον Ιουνη".

Mclaren-Queen έγραψε:Ο λόγος που τα λέω αυτά είναι γιατί σα χρήστη δε μου αρέσει η κατάσταση. Τα λέω σε σένα γιατί σε θεωρώ βασικό υπεύθυνο. Σε καμία περίπτωση τον μοναδικό. Η παροτρυνσή μου είναι να αφήνεις πράγματα να πέσουν κάτω. Μην τσιμπάς και μη νιώθεις ότι πρέπει να απαντήσεις σε όλα. Αγνόησε αυτούς που θεωρείς ότι δε σου προσφέρουν κάτι. Τα λέω φιλικά αυτά γιατί θεωρώ ότι εν γενει έχεις καλή πρόθεση όταν γράφεις.

Αφηνω πολλα με τα οποια διαφωνω να πεσουν κατω. Αλλα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τις τρολλιες και τις προσωπικες επιθεσεις. Σε παρακαλω προσεξε ομως ποιος ΞΕΚΙΝΑΕΙ τον καθε χαμουλη και θα δεις ποιος ειναι ο ενοχος. Επισης δες την αναλογια χρησιμων/αχρηστων ποστς του καθενος (κατα την αποψη σου) και θα δεις οτι αυτοι με τα αχρηστα ποστς ειναι που συνηθως ξεκινανε τις τρολλιες. Πιο ευκολες οι τρολλιες απο τα επιχειρηματα και τα σεντονια!
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#736090
George_Prix έγραψε:Στα αλλα τοπικα οταν ποσταρω δεν ακολουθουν τρολλιες, οποτε δεν εχω λογο να απαντησω με αντιστοιχο υφος σε κανεναν.
Να σου πω την αληθεια θα προτιμουσα να τηρειται ο κανονισμος και να ανταλλασουμε αποψεις στα της Φ1. Αλλα οταν ελεγα τη γνωμη μου (ναι εμενα τα 8 δεκατα στον Τσεκο με το ιδιο μονοθεσιο μου εκαναν εντυπωση ρε φιλε) κι ακολουθουσαν 2-3 τρολλιες/βιντεακια/Καζαντζιδηδες, εφοσον παραμεναν ατιμωρητα, απαντουσα στο ιδιο υφος. Συγνωμη αλλα δεν ειμαι τοσο ανωτερος ανθρωπος να θελουν να με βιασουνε και να τους φερνω τη βαζελινη για να τους βοηθησω.

Κανείς δε θέλει να σε βιάσει και το να αγνοήσεις κάτι δε δυσχεραίνει την κατάσταση. Το escalation που κάνεις εσύ από την άλλη κάνει τα πράγματα χειρότερα.

George_Prix έγραψε:Ο Γιωργος ειναι πιο ηρεμος ανθρωπος. Του λεει ο Τζι για παραδειγμα οτι το μυαλο του ειναι παιδιου 4 χρονονε κι αυτος απανταει "κλασικος Τζι". Πες του ρε γατακι για το τελευταιο λαθος του Λουη και ρωτα γιατι το εκανε γαργαρα και ποσταριζε μονο "σας τα λεγαμε απο τον Ιουνη".

Ε ηρέμησε κι εσύ λίγο ρε συ George. Αυτό λέμε.

George_Prix έγραψε:Αφηνω πολλα με τα οποια διαφωνω να πεσουν κατω. Αλλα ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ τις τρολλιες και τις προσωπικες επιθεσεις. Σε παρακαλω προσεξε ομως ποιος ΞΕΚΙΝΑΕΙ τον καθε χαμουλη και θα δεις ποιος ειναι ο ενοχος. Επισης δες την αναλογια χρησιμων/αχρηστων ποστς του καθενος (κατα την αποψη σου) και θα δεις οτι αυτοι με τα αχρηστα ποστς ειναι που συνηθως ξεκινανε τις τρολλιες. Πιο ευκολες οι τρολλιες απο τα επιχειρηματα και τα σεντονια!


Εδώ θα σε στενοχωρήσω. Θεωρώ ότι η αναλογία χρήσιμων/άχρηστων ποστ σου είναι δυστυχώς πολύ χαμηλή. Ο λόγος είναι ότι γράφεις σεντόνια για να πεις κάτι που λέγεται σε δύο γραμμές. Επίσης, στα ποστ σου συνήθως λες τα ίδια και τα ίδια. Έχεις 2-3 βασικές θέσεις, αυτές αναμασάς σχεδόν σε κάθε ποστ και μάλιστα με απόλυτο και πάρα πολύ επιθετικό ύφος. Επίσης, βάλε κάτω πόσα από τα ποστ σου είναι καθαρά αντιπαράθεση χαμηλού επιπέδου με κάποιον άλλο. Το ποιος ξεκινάει που λες είναι πολύ παιδικό. Βγες από αυτή τη λογική. Αλλά ακόμα κι έτσι δες αυτό το παράδειγμα:

George_Prix έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:H σωστή απόφαση για την καρριέρα του πάντως θα είναι να πάει στην κενή θέση της Άλφα του χρόνου, να κλείσει λίγο τη διαφορά με τους πρώτους.


Η σωστη αποφαση για τη ζωη σου παντως, θα ειναι να παρεις χαμπαρι οτι ζουμε στην εποχη του "φαινομενου Μαξ" και να παψεις να γελοιοποιεισαι με παρομοιες τρολλιες.


Απίστευτο escalation χωρίς κανένα λόγο. Πως περιμένεις ο Κόρτο και ο κάθε Κόρτο μετά από τέτοιου είδους αντιδράσεις να σε πάρει στα σοβαρά?
Τον σεβασμό των υπόλοιπων χρηστών τον κερδίζουμε, δεν τον απαιτούμε. Εσύ σε αυτό το forum μπήκες καουμπόικα έχοντας ήδη άποψη για όλους εδώ και μάλιστα να σου θυμίσω ότι το παίζατε άγνωστοι με τον geo στην αρχή. Από την αρχή λοιπόν τοποθέτησες τον εαυτό σου σε μία θέση και οι υπόλοιποι σου συμπεριφέρθηκαν ανάλογα με τη δική σου συμπεριφορά. Γι αυτόν το λόγο στα άλλα τοπικά δεν έχει Καζαντζίδηδες. Γιατί εκεί είσαι πιο διαλλακτικός και δεν προσβάλλεις τους υπόλοιπους. Η λύση δεν είναι να σταματήσεις να γράφεις, η λύση είναι να συνειδητοποιήσεις ότι ο καθένας θα λέει αυτό που θέλει να πει/θεωρεί άξιο λόγου και όχι αυτό που θέλεις να ακούσεις. Κι εσύ δε χρειάζεται να σχολιάσεις τα πάντα. Η γνώμη του καθενός είναι γραμμένη και ο καθένας κρίνει.