Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#740494 Οχι αλλο καρβουνο ρε παιδες. Ειπαμε να κρατησουμε το τοπικο σε καθαρα οδηγικο επιπεδο. Μην αρχισουμε το δικαστηριο και κανουμε τους αγωνοδικες κι εδω μεσα :protest: :help:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#740495 Οι τιμωριες οπως μαθαμε καλα φετος δινονται ασχετως αποτελεσματος στους οδηγους.

Δλδ στην Αγγλια ο Χαμ εφαγε 10 δευτερολεπτα ποινη. Στην ουσια τιποτα αφου και ο Μαξ εγκατελειψε και ο Χαμιλτον κερδισε.
Τι επρεπε να κανουν μετα? Να του πουν παρε αλλα 10?

Ο Μποτας που επαιξε μποουλιγκ στην Ουγγαρια και εγκατελειψε τιμωρηθηκε για τον αγωνα του Σπα με 5 θεσεις.
Ομοιως και ο Βερ που αφου εγκατελειψε στην Μοντσα εφαγε 3 θεσεις ποινη στην Ρωσσια.

Χθες δλδ τι επρεπε να γινει? Να φαει 30 δευτερολεπτα ποινη και race ban απο το αμπουνταμπι?
Και στερηση συμμετοχης στους 1ους 3 αγωνες της νεας σεζον?
Εφαγε 5+10 δευτερολεπτα. Αν ειχαμε ενα sc στους τελευταιους γυρους ζητημα να επαιρνε 2-3 ποντους. Δεν βγηκε ειχε ικανο gap απο τον 3ο και παρεμεινε στην 2η θεση.
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#740497
George_Prix έγραψε:Οχι αλλο καρβουνο ρε παιδες. Ειπαμε να κρατησουμε το τοπικο σε καθαρα οδηγικο επιπεδο. Μην αρχισουμε το δικαστηριο και κανουμε τους αγωνοδικες κι εδω μεσα :protest: :help:



Ωραιος! :dizzy:
Θά μας επιβαλεις και τι ακριβως θα γραφουμε!
Μηπως να στα στελνουμε να τα προεγκρινεις; :vava:
Τι απαραδεκτο τοπικο ειναι αυτο;
Δεν επρεπε καν να υπαρχει με αυτον τον τροπο.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#740499 Αυτό το τοπικό υπάρχει για να μείνουν τα υπόλοιπα ήσυχα. Η γνώμη μου είναι πως οι υπόλοιποι, δεν θα έπρεπε να γράφουν καν εδώ. Δεν είναι λίγες οι φορές που καλούνται οι συντονιστές να "συνετίσουν" κάποιους που δεν γράφουν αρεστά πράγματα, και να είσαι σίγουρος πως καμία όρεξη δεν έχουμε να κάνουμε τις νταντάδες σε ενήλικες.
Θα ξαναπαρακαλέσω, σε όσους δεν τους αρέσει το τοπικό, απλώς ν'απέχουν, υπάρχουν τόσα άλλα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#740502
Y.V έγραψε:
George_Prix έγραψε:Οχι αλλο καρβουνο ρε παιδες. Ειπαμε να κρατησουμε το τοπικο σε καθαρα οδηγικο επιπεδο. Μην αρχισουμε το δικαστηριο και κανουμε τους αγωνοδικες κι εδω μεσα :protest: :help:



Ωραιος! :dizzy:
Θά μας επιβαλεις και τι ακριβως θα γραφουμε!
Μηπως να στα στελνουμε να τα προεγκρινεις; :vava:
Τι απαραδεκτο τοπικο ειναι αυτο;
Δεν επρεπε καν να υπαρχει με αυτον τον τροπο.


Μηπως το πηρες λιγο στραβα αυτο που ειπα φιλτατε? Απλα εκανα παρακληση να μεινουμε ον τοπικ, γιατι ολοι εχουμε ασχημες αναμνησεις απο οταν ξεφευγει η κουβεντα σε ψυχογραφηματα οδηγων, σε ποινες που δοθηκαν ή δε δοθηκαν ενω θα επρεπε κτλ κτλ κτλ Εχουν καμια σχεση οι αποφασεις των αγωνοδικων με το ξεζουμισμα που συζηταμε εδω μεσα?

Και γιατι ειναι απαραδεκτο το τοπικο? Ασχολειται με το ποσο γρηγορος ειναι ο καθε οδηγος, αφου ειναι δεδομενο οτι αλλο πραγμα το μονοθεσιο που εχει ο καθενας στα χερια του κι αλλο πραγμα το ποσο γρηγορα οδηγαει αυτο που εχει στα χερια του. Δε σε ενδιαφερει το συγκεκριμενο ζητημα? Μπορεις απλα να απεχεις.

:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By g8777
#740504 Αν απεχουν ολοι θα ωρυεσαι και θα παρακαλας γιατι δεν ερχεται κανεις να σε αντιμετωπισει στο τοπικουλι ΣΟΥ (.....) με ηρεμο (χο) και πολιτισμενο (χοχο) διαλογο.

Καλα παει ως τωρα το flame baiting, εχεις και τον Λανσελοτ απο διπλα για wingman.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#740511
Geo f1 έγραψε:Χθες δλδ τι επρεπε να γινει? Να φαει 30 δευτερολεπτα ποινη και race ban απο το αμπουνταμπι?

Ναι :s_yes

Geo f1 έγραψε:Και στερηση συμμετοχης στους 1ους 3 αγωνες της νεας σεζον?


Ακόμα καλύτερα :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#740518
Anonymous Founder έγραψε:Αυτό το τοπικό υπάρχει για να μείνουν τα υπόλοιπα ήσυχα. Η γνώμη μου είναι πως οι υπόλοιποι, δεν θα έπρεπε να γράφουν καν εδώ. Δεν είναι λίγες οι φορές που καλούνται οι συντονιστές να "συνετίσουν" κάποιους που δεν γράφουν αρεστά πράγματα, και να είσαι σίγουρος πως καμία όρεξη δεν έχουμε να κάνουμε τις νταντάδες σε ενήλικες.


2 λαθακια κανεις εδω περα... Και τα ιδια λαθακια τα εχεις κανει καμποσες φορες απο τοτε που φτιαχτηκε το τοπικο.
1) Η συνεχης προτροπη σε χρηστες να ΜΗ γραφουν εδω μεσα. Εκτος απο την υποβαθμιση της νοημοσυνης των ποστερς, δειχνεις να μην εχεις καταλαβει καν την υπαρξη του ξεζουμισματος. Οτι ειναι δηλαδη αξιος αναφορας και καποιος που τερματιζει 2ος ή ακομα και 12ος αν οδηγησε πραγματικα γρηγορα. Κι οτι ενδεχεται ο 12ος να το ξεζουμισε περισσοτερο κι απο αυτον που κερδισε τον αγωνα!!! Κι οτι εχει καποιος δικαιωμα να τα αναφερει ολα αυτα αν τα πιστευει!!!
2) Λες και ξαναλες "μη αρεστα ποστακια" λες κι εκανα ποτε ριπορτ σε ποστακι που δε μου αρεσε ή που με στριμωξε και δε μπορουσα να απαντησω. Ριπορτ κανω ΜΟΝΟ σε παραβαση του κανονισμου του φορουμ. Στο συγκεκριμενο τοπικο αν θυμαμαι καλα εχω κανει 2 ριπορτς, οταν η κατασταση ειχε ξεφυγει με "εξυπνα" βιντεακια που ηταν εμφανως οφφ τοπικ κι επισης ειρωνικα/επιθετικα. Στην ουσια εφτιαξες ενα τοπικο στο οποιο τηρειται κατα γραμμα ο κανονισμος ΣΟΥ.

Anonymous Founder έγραψε:Θα ξαναπαρακαλέσω, σε όσους δεν τους αρέσει το τοπικό, απλώς ν'απέχουν, υπάρχουν τόσα άλλα.

Ετσι :s_yes
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#740522
g8777 έγραψε:Αν απεχουν ολοι θα ωρυεσαι και θα παρακαλας γιατι δεν ερχεται κανεις να σε αντιμετωπισει στο τοπικουλι ΣΟΥ (.....) με ηρεμο (χο) και πολιτισμενο (χοχο) διαλογο.

Καλα παει ως τωρα το flame baiting, εχεις και τον Λανσελοτ απο διπλα για wingman.


ΑΝ απεχουν ολοι... κι ΑΝ ωρυομαι... θα εχεις δικιο να το αναφερεις ειρωνικα. Οποτε υπομονη να δουμε τι θα κανουν οι υπολοιποι χρηστες κι επισης να δουμε την αντιδραση μου.

Οσο για το τοπικουλι, δεν ειναι ΜΟΥ. Ειναι οσων θελουν να πουνε την αποψη τους για το ποσο το ξεζουμισε ο καθε οδηγος. Γιατι τα "κατσαρολικα" δεν αποτελουν μοναδα μετρησης ξεζουμισματος.

Για το "ηρεμο" και "πολιτισμενο" συγκεκριμενο τοπικο διαφωνεις καπου? Δε βλεπω καμια προσβολη σε αλλο χρηστη ή ακομα και σε οδηγο στο συγκεκριμενο τοπικο, σε αντιθεση με τα υπολοιπα "σοβαρα" τοπικα που γινεται ο κακος χαμουλης.

Κι αν θελεις ποτε, μπορεις κι εσυ να πεις την αποψη σου. Αρκετα ψυχογραφηματα εχεις κανει σε μενα. Αποψη πανω στα γραπτα μου δεν εχω διαβασει ποτε.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#740527
Y.V έγραψε:Ωραιος! :dizzy:
Θά μας επιβαλεις και τι ακριβως θα γραφουμε!

Θα σου φτιάξουμε ένα τοπικό κι εσένα , don't worry.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#740530
George_Prix έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:Αυτό το τοπικό υπάρχει για να μείνουν τα υπόλοιπα ήσυχα. Η γνώμη μου είναι πως οι υπόλοιποι, δεν θα έπρεπε να γράφουν καν εδώ. Δεν είναι λίγες οι φορές που καλούνται οι συντονιστές να "συνετίσουν" κάποιους που δεν γράφουν αρεστά πράγματα, και να είσαι σίγουρος πως καμία όρεξη δεν έχουμε να κάνουμε τις νταντάδες σε ενήλικες.


2 λαθακια κανεις εδω περα... Και τα ιδια λαθακια τα εχεις κανει καμποσες φορες απο τοτε που φτιαχτηκε το τοπικο.
1) Η συνεχης προτροπη σε χρηστες να ΜΗ γραφουν εδω μεσα. Εκτος απο την υποβαθμιση της νοημοσυνης των ποστερς, δειχνεις να μην εχεις καταλαβει καν την υπαρξη του ξεζουμισματος. Οτι ειναι δηλαδη αξιος αναφορας και καποιος που τερματιζει 2ος ή ακομα και 12ος αν οδηγησε πραγματικα γρηγορα. Κι οτι ενδεχεται ο 12ος να το ξεζουμισε περισσοτερο κι απο αυτον που κερδισε τον αγωνα!!! Κι οτι εχει καποιος δικαιωμα να τα αναφερει ολα αυτα αν τα πιστευει!!!
2) Λες και ξαναλες "μη αρεστα ποστακια" λες κι εκανα ποτε ριπορτ σε ποστακι που δε μου αρεσε ή που με στριμωξε και δε μπορουσα να απαντησω. Ριπορτ κανω ΜΟΝΟ σε παραβαση του κανονισμου του φορουμ. Στο συγκεκριμενο τοπικο αν θυμαμαι καλα εχω κανει 2 ριπορτς, οταν η κατασταση ειχε ξεφυγει με "εξυπνα" βιντεακια που ηταν εμφανως οφφ τοπικ κι επισης ειρωνικα/επιθετικα. Στην ουσια εφτιαξες ενα τοπικο στο οποιο τηρειται κατα γραμμα ο κανονισμος ΣΟΥ.

Anonymous Founder έγραψε:Θα ξαναπαρακαλέσω, σε όσους δεν τους αρέσει το τοπικό, απλώς ν'απέχουν, υπάρχουν τόσα άλλα.

Ετσι :s_yes

1.Για πολλοστή φορά θέλεις ο άλλος να γράψει αυτό που έχεις εσύ στο κεφάλι σου.
Εσύ θεωρείς πως το τοπικό υπάρχει για τα ξεζουμίσματα, ΓΙΑ ΜΕΝΑ υπάρχει για εντελώς άλλο λόγο: για να μείνουν ήσυχα τα υπόλοιπα τοπικά. Άρα, ΑΥΤΟΣ είναι ο λόγος ΓΙΑ ΜΕΝΑ επαναλαμβάνω.
Φυσικά και θα πω σε όλους όσους κάνουν παράπονα για το τοπικό ή για σένα να μην γράφουν εδώ. Δεν λέω σε όλους να μην γράφουν, αν και η γνώμη μου είναι πως δεν έχουν κανένα λόγο να γράψουν ή διαφορετικά, δεν έχουν κανένα λόγο να γκρινιάζουν κατόπιν.
2.Απαιτείς να εφαρμόζεται ο κανονισμός με απόλυτη αυστηρότητα σε αυτά που γουστάρεις ή δεν γουστάρεις. Αυτό δεν είναι εφαρμογή του κανονισμού όμως, γιατί εδώ δεν εφαρμόζεται ο dura lex sed lex, αλλά υπάρχει κάποια εκδικητικότητα. Ειδικά προς συγκεκριμένους χρήστες. Μην νομίζεις πως οι συνομιλητές σου είναι βλάκες, να είσαι βέβαιος πως δεν είναι. Ειδικά στην F1 υπάρχει πολύς κόσμος και με εξειδικευμένες γνώσεις που απλώς μέσα στο ξεζούμισμα που σε τυφλώνει, εσύ δεν το βλέπεις. Όσο για τα report, επίτρεψέ μου να γνωρίζω καλύτερα και τον αριθμό και το σε ποιους τα έχεις κάνει. Δύο δεν είναι με τίποτε επίσης, το γράφω γιατί δεν θέλω να δημιουργούνται εντυπώσεις από την ανάποδη.

Κοινώς, απόλαυσε το τοπικό ΣΟΥ και δείξε και λίγη αυτοσυγκράτηση προς όσους δεν γράφουν αυτό που δεν θέλεις ν'ακούσεις.
:s_roses
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#740544
Anonymous Founder έγραψε:Ειδικά στην F1 υπάρχει πολύς κόσμος και με εξειδικευμένες γνώσεις που απλώς μέσα στο ξεζούμισμα που σε τυφλώνει, εσύ δεν το βλέπεις.

Τα λογια ειναι ευκολα, αλλα ταυτοχρονα και περιττα οταν κατηγορεις καποιον. Αν σου ζητησω βεβαια αποδειξεις, να μου πεις ΕΣΤΩ ΕΝΑ τετοιο εξειδικευμενο ποστακι που δεν καταλαβα μεσα στο κολλημα που με τυφλωνει, θα σε ζορισω και δεν το θελω.

Anonymous Founder έγραψε:Όσο για τα report, επίτρεψέ μου να γνωρίζω καλύτερα και τον αριθμό και το σε ποιους τα έχεις κάνει. Δύο δεν είναι με τίποτε επίσης, το γράφω γιατί δεν θέλω να δημιουργούνται εντυπώσεις από την ανάποδη.

Εχεις δικιο. Θυμηθηκα μονο τα τελευταια που εκανα ριπορτ και σωστα δοθηκαν ποινες. Ξεχασα 1-2 ακομα ριπορτς τις πρωτες μερες, που παλι ηταν σε τρολλο-φωτο-βιντεο και δεν τιμωρηθηκαν καν. ΠΟΤΕ δεν εκανα ριπορτ σε αποψη που δε μου ηταν αρεστη (συμφωνα με το αφηγημα σου).
Άβαταρ μέλους
By ripper
#740546 @George:
Την μία κάνεις παρατήρηση στον χρήστη που είπε στον Geo να γράψει το ποστ περί ποινών σε άλλο τοπικ, και την άλλη παρακάλεσες να γράφουν εδώ μόνο για ξεζούμισμα. Οπότε κάπου τα μπέρδεψες. Δεν απαντώ λοιπόν στο ποστ του Geo περί ποινών όπου συνεκρινε μήλα με καρπούζια φυσικά.

Όσον αφορά το ξεζούμισμα: Λάθος του Hamilton - - > πρώτη φορά ζορίστηκε και κάνει λάθη.
Λάθος του Verstappen--> Έτσι είναι, άμα πιέζεις κάνεις λάθη.
Ενδεικτικό της διαφορετικής οπτικής που σου δημιουργεί ο έρωτας προς τον Max.

Επίσης να δώσω τα εύσημα στον Ocon που και κέρδισε συνολικά τον Alonso στο head to head των qualy και έκανε και πάλι φοβερό αγώνα.
Αυτό γιατί τον κραξαμε όταν έχανε συνεχώς μόλις ο Alonso βρήκε τα πατήματα του. Στους τελευταίους αγώνες είναι και πάλι πολύ ανεβασμένος.

Εντυπωσιακός σε πολλά σημεία και ο ...άνεργος Giovinazzi.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#740551 Τραγικό αγώνα ο Αλόνσο και πιστεύω ότι στα 40 δύσκολα ρισκάρεις σε τόσο επικίνδυνη πίστα. Θέλει να είσαι και λίγο τρελαμένος και ο Αλόνσο έχει περάσει αυτό το στάδιο. Ο Τζοβινάτσι μετά από 4 χρόνια δείχνει πράγματα αλλά ανήκει όντως στους 20 καλύτερους; Μαζί με Λατίφι, Μαζέπιν έπρεπε να φύγει. Το θέμα είναι ότι από τις 2 άδειες θέσεις η μία καλύφθηκε από ξαναζεσταμένο φαγητό
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#740558
ripper έγραψε:@George:
Την μία κάνεις παρατήρηση στον χρήστη που είπε στον Geo να γράψει το ποστ περί ποινών σε άλλο τοπικ, και την άλλη παρακάλεσες να γράφουν εδώ μόνο για ξεζούμισμα. Οπότε κάπου τα μπέρδεψες. Δεν απαντώ λοιπόν στο ποστ του Geo περί ποινών όπου συνεκρινε μήλα με καρπούζια φυσικά.

Εσυ καπου μπερδευεσαι...

Ο Γκεο απαντησε σε μενα με ενα στυλακι "κι αλλοι εχουν κανει τα ιδια, μην κατηγορεις το Μαξ". Ξερεις επιτρεπεται να διαφωνουμε καμια φορα με το φιλο μου το Γιωργο. Κι ο Οβε ειπε "Στο επίσημο γιατί δεν τα γράφεις; Ντρέπεσαι;". Μετα απαντησα οπως απαντησα...

Και καλα κανεις που δεν απαντας στο ποστακι του Γκεο για ποινες, γιατι ειναι πραγματι εντελως οφφ τοπικ.

ripper έγραψε:Όσον αφορά το ξεζούμισμα: Λάθος του Hamilton - - > πρώτη φορά ζορίστηκε και κάνει λάθη.
Λάθος του Verstappen--> Έτσι είναι, άμα πιέζεις κάνεις λάθη.
Ενδεικτικό της διαφορετικής οπτικής που σου δημιουργεί ο έρωτας προς τον Max.

Αρχικα να τονισω οτι σε αντιθεση με αλλους που δεν εχουν ξεστομισει ακομα τις λεξεις Λουης και Λαθος στην ιδια προταση (παροτι ειχαν καμποσες ευκαιριες να το κανουν), εγω μιλησα για λαθος. Ειπα μαλιστα οτι πονεσε πολυ.

Στη συνεχεια απλα ανεφερα το αυτονοητο. Οτι το να ριχνεις 1 δεκατο στο Μποττας στο κουαλι, εμπεριεχει πολυ λιγοτερο οδηγικο ρισκο απο το να ριχνεις 5 δεκετα στον Τσεκο. Και προχθες τα 5 δεκατα δεν ηταν αρκετα ουτε καν για την πρωτη σειρα της εκκινησης. Επρεπε να πιεσει ακομα παραπανω και να του ριξει 1" για να περασει τα διαστημοπλοια. Σε αυτο τον αγωνα το ειδαμε και με τα ματια μας το ξεζουμισμα ριππερ μου. Αλλο να περνας 3 ποντους απο το ντουβαρι αλλο να περνας 30 ποντους μακρια. Διαφωνεις με κατι απο αυτα?

Τωρα να σε ρωτησω κι εγω απο τη μερια μου. Απο που προεκυψε το "καλυτερη η Ρεντ Μπουλ" που ξεστομισες μετα το κουαλι? Μπας κι ειναι απορροια του ερωτα σου για το Λουη αυτο το αφηγημα? :hmmm: