Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

2
22%
1
11%
0
N/A
0
N/A
2
22%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
1
11%
0
N/A
3
33%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#725753
George_Prix έγραψε:... Το οτι ο Λουης συνεχισε κανονικα παρα το λαθος του και τσιμπησε νικη, ενω ο Μαξ πληρωσε το λαθος του ειναι αλλο θεμα. Εχει να κανει με τη γνωστη ανοιχτωσια που εχει ο Λουης απο την πισω πορτα. :s_to:


Το σχόλιο έχει ήδη γίνει Report (πριν από εμένα) γιατί είναι κάργα σεξιστικό :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#725755 Ξαναείδα τον αγώνα πιο προσεκτικά γιατί μετά από 3 μέρες στο βουνό το είδα πολύ πρόχειρα πάνω στο φαΐ. Μερικά συμπεράσματα (για το ατύχημα δεν έχω να πω πολλά, εύχομαι μόνο και οι δύο κρετίνοι να βγάλουν αρτιμελείς τη χρονιά):

1. Κρίμα που αυτή η αήθης επίθεση στη Φερράρι πρόπερσι από την αγγλική σκατίλα όπως πολύ σωστά αν και (κακώς) κόσμια είπε ο Σπιρτούλης προχθές, μας στέρησε τον κορυφαίο κινητήρα και το πρωτάθλημα φέτος. Το μονοθέσιο είναι κορυφαίο, τολμώ να πω ΤΟ κορυφαίο και αυτό που λείπει είναι μερικά αλόγατα στον κινητήρα που κάνουν την Φερράρι sitting duck στις ευθείες με DRS.
2. Και μέσα σε όλα αυτά έκανε 1-2 μέσα στο σπιτάκι μας η μόνη ομάδα (άντε και η Γουΐλιαμς) που μπορεί να έχει την τιμή να θεωρείται αντίπαλος. Μεγάλη πίκρα θα την ξεπεράσουμε.
3 και μακρύτερον. Εδώ θα ήθελα να ρωτήσω τη γνώμη των κουρού. Πήγε ο Λατίφι στη Γουΐλιαμς και έφαγε μία τσόντα άνευ προηγουμένου από τον Ράσελ. Το αμάξι ήταν απίστευτος κουβάς τερμάτιζε στην 20αδα επειδή ήταν μόνο 20 τα αμάξια. Στην πορεία, η ομάδα παρά τις αηδίες που γράφουν οι Άγγλοι έγινε μία κανονική midfield ομάδα. Από τις κακές, ΟΚ αλλά σε pure pace είναι σαφώς πάνω από 2 ομάδες και αρκετά κοντά σε Άστον Μάρτιν και Τσόντα. Και όσο καλυτερεύει η Γουΐλιαμς συμβαίνει το ανεξήγητο. Η ψαλίδα του Λατίφι με τον Ράσελ κλείνει συνεχώς σε σημείο που χθες έχασε σε κάθε επίπεδο, σώθηκε ο Ράσελ από το SC που του έκανε δώρο το πιτ στοπ. Και η απορία είναι: Έμαθε να οδηγάει ο Λατίφι; Ξέχασε ο Ράσελ; Μήπως έγινε πιο ευκολοδήγητο το αμάξι και αυτό βολεύει τον Καναδό; Μήπως επαναπαύθηκε ο Ράσελ μετά τη μεταγραφή; Μήπως οι βελτιώσεις γίνονται προς το στυλ του Λατίφι που θα τον έχουν και του χρόνου και ο Ράσελ δε βολεύεται; Γνώμες; Θυμίζω ότι με βάση αυτά που διαβάζουμε εδώ όλα τα παραπάνω αποκλείεται να συμβαίνουν ο καλός οδηγός κόβει μία ταρίφα και τη ρίχνει σε κάθε περίπτωση.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#725757
Same_old_story έγραψε:
George_Prix έγραψε:... Το οτι ο Λουης συνεχισε κανονικα παρα το λαθος του και τσιμπησε νικη, ενω ο Μαξ πληρωσε το λαθος του ειναι αλλο θεμα. Εχει να κανει με τη γνωστη ανοιχτωσια που εχει ο Λουης απο την πισω πορτα. :s_to:


Το σχόλιο έχει ήδη γίνει Report (πριν από εμένα) γιατί είναι κάργα σεξιστικό :rtfm:


Αρχικα να πω οτι το ειπα χιουμοριστικα, οπως λεμε κωλοφαρδο το φιλο μας που φερνει μια καλη ζαρια στο ταβλι.

Αν το πηρες σα σεξιστικο σου ζητω συγνωμη και φυσικα απο οσους το ειδαν ετσι.

Επισης πραγματικα ελπιζω να εκανες ριπορτ και στο αλλο ποστακι που ειπανε "ΑΔΕΡΦΗ" το Μαξ κι ουτε καν χιουμοριστικα που το ειπα εγω. Αν το εκανες πραγματι ριπορτ, σε παραδεχομαι γιατι εισαι σταθερος στις αρχες σου.

Αν ΔΕΝ το εκανες ομως, απλα σε λυπαμαι. Ενα ακομα εμμονικο ανθρωπακι που με κυνηγαει πισω απο καθε ποστ εδω και μηνες.
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 13 Σεπ 2021, 18:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#725758
George_Prix έγραψε:
Same_old_story έγραψε:
George_Prix έγραψε:... Το οτι ο Λουης συνεχισε κανονικα παρα το λαθος του και τσιμπησε νικη, ενω ο Μαξ πληρωσε το λαθος του ειναι αλλο θεμα. Εχει να κανει με τη γνωστη ανοιχτωσια που εχει ο Λουης απο την πισω πορτα. :s_to:


Το σχόλιο έχει ήδη γίνει Report (πριν από εμένα) γιατί είναι κάργα σεξιστικό :rtfm:


Αρχικα να πω οτι το ειπα χιουμοριστικα, οπως λεμε κωλοφαρδο το φιλο μας που φερνει μια καλη ζαρια στο ταβλι.

Αν το πηρες σα σεξιστικο σου ζητω συγνωμη.

Επισης πραγματικα ελπιζω να εκανες ριπορτ και στο αλλο ποστακι που ειπανε "ΑΔΕΡΦΗ" το Μαξ κι ουτε καν χιουμοριστικα που το ειπα εγω. Αν το εκανες πραγματι ριπορτ, σε παραδεχω γιατι εισαι σταθερος στις αρχες σου.

Αν ΔΕΝ το εκανες ομως, απλα σε λυπαμαι. Ενα ακομα εμμονικο ανθρωπακι που με κυνηγαει πισω απο καθε ποστ εδω και μηνες.


Δεκτή η συγνώμη. Δεν προκάνω να (σου) κάνω ριπόρτ, πάντα προλαβαίνει άλλος, και μετά το πρώτο ραπορτο κλειδώνει :roll:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#725759 Η αλήθεια είναι ότι είναι απίστευτα κωλόφαρδος. Ειδικά το 18 ήταν απ'έξω ο Φέτελ σπίνιαρε ο Φέτελ, από μέσα ο Φέτελ σπίνιαρε ο Φέτελ. Ρόδα Φέτελ με φτερό Λούη, σκασμένο λάστιχο ο Φέτελ. Ρόδα λούη με φτερό Φέτελ, σπασμένο φτερό ο Φέτελ. Μιλάμε για τον άνθρωπο που στούκαρε στο Μονακό μπήκε σερνάμενος στα πιτς και μετά βγήκε το SC μπήκαν όλοι μέσα και κέρδισε.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#725760
Corto Maltese έγραψε:Μήπως επαναπαύθηκε ο Ράσελ μετά τη μεταγραφή.


Το πρωτο που σκεφτηκα στον προηγουμενο αγωνα ηταν αυτο. Κι ακομα πολυ πιθανο ειναι το σεναριο να του ειπε ο Τοττος "μαλακισμενο μη σκοτωθεις μεχρι να τελειωσει η χρονια, χαλαρααααα". Γινονται αυτα οταν παιζουν συμβολαια εκατομμυριων στη μεση σε ολα τα αθληματα...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#725762
Corto Maltese έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι είναι απίστευτα κωλόφαρδος. Ειδικά το 18 ήταν απ'έξω ο Φέτελ σπίνιαρε ο Φέτελ, από μέσα ο Φέτελ σπίνιαρε ο Φέτελ. Ρόδα Φέτελ με φτερό Λούη, σκασμένο λάστιχο ο Φέτελ. Ρόδα λούη με φτερό Φέτελ, σπασμένο φτερό ο Φέτελ. Μιλάμε για τον άνθρωπο που στούκαρε στο Μονακό μπήκε σερνάμενος στα πιτς και μετά βγήκε το SC μπήκαν όλοι μέσα και κέρδισε.


Εδω του εσκασε το λαστιχο ακριβως στο σημειο που προλαβαινε να τερματισει σερνομενος σε 3 ροδες και να κερδισει κιολας η κουφαλα :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#725768 :lol: :lol:
Και θυμασαι το θρασος καποιων να λενε ΓΚΑΣΤΟΝΕ τον Αλονσο επειδη εσπαγε η Μακλαρεν του Κιμι...

Που να ηξεραν οι κακομοιροι τι θα ερχοταν μετα απο λιγα χρονια.

o g βεβαια τα παραβλεπει ολα αυτα.

Και φυσικα οσοι τα καυτηριαζουν περι κλαψας γκρινιας τυχης διαστημοπλοιου ολα αυτα τα χρονια απλα ειναι γραφικοι για εκεινον...Γιατι δεν εχει να τους αντικρουσει..
Αβυσσος :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By g8777
#725776 Μεγαλο θρασος να μαγαριζουμε ως Γκαστονε το ΕΙΔΩΛΟ του Γκεακου . :lol: :lol: :lol:

Ποιος- που- ποτε; :hmmm: Α, φανταστικοι φιλοι παλι. :s_empathy
Εκτος αν εννοεις τα μιλιουνια των καθε λογης μυρωδιαδων εκει εξω που σε μιση ωρα εχουν κρινει και τυποποιησει εσαει την εικονα τους για την οδηγαρα "τους" / "αχρηστο" αντιπαλο. Εμ Γκεακο μ', οταν σου ταίζουν το φαγητο που σερβιρεις ακουραστα εδω και δεκαπεντε ολοκληρα χρονια (!!) στα φορα, εκει σου φαινεται η ξινιλα. :roll:
Το κωμικο ειναι οτι συνεχως με εγκαλεις να συνομιλησω μαζι σου ( "γιατι δεν ειπες"; ) για πραγματα που ακομα και αν εχω εκφρασει την αποψη μου είτε δεν την εχεις κατανοησει ειτε επιμενεις αυτιστικα να σου γραψω αυτο που ζητας να διαβασεις. Σιλβερστοουν πχ.

Γκεακο. Ασε μας. :s_bye

Κανε αυτο που ξερεις καλυτερα.
Αλλα ασε μας. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By ripper
#725779 Ο Russel είναι εντυπωσιακός στον ένα γύρο. Στον αγώνα δεν έχει δείξει πολλά πράγματα ακόμη. Λογικό βάσει ηλικίας, θα τεσταριστει πλήρως στην Merc.

O Λούης έχει σταθεί πολλές φορές τυχερός, αυτό δεν αφαιρεί κάτι από την αξία του φυσικά, εκτός και αν είσαι hater όπως ο Geo.
Άβαταρ μέλους
By ripper
#725781 Είσαι και μάλιστα μεγάλος.
Και οφείλεται στο ότι ήταν αντίπαλος των αγαπημένων σου οδηγών.
Αν δεν ήσουν, δεν θα έγραφες αστειότητες τύπου "απόπειρα δολοφονίας".
Δεν σε έχω δει ποτέ να γράφεις κάτι καλό για τον Λούη.

Επίσης ο Vettel είναι πολύ συμπαθής φυσιογνωμία γενικώς. Πέρα από τα οδηγικά.

Με την ευκαιρία, έχει δείξει τίποτα καλό φέτος ο Vettel?
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#725782
ripper έγραψε:Δεν σε έχω δει ποτέ να γράφεις κάτι καλό για τον Λούη.



Geo f1 έγραψε:Τι εκανε ωρε το παληκαρι. Τι γυρο..

.


Geo f1 έγραψε:Θυμισε Σέννα ο Λουης σημερα

.

Geo f1 έγραψε:Ανατριχιλα πραγματικη το on-board.

.


Σιγκαπουρη 2018 :s_tongue
viewtopic.php?f=5&t=2246