Forum για τη Formula 1

Ποιος θα είναι ο νικητής;

4
33%
0
N/A
2
17%
0
N/A
0
N/A
4
33%
0
N/A
0
N/A
1
8%
0
N/A
1
8%
0
N/A
0
N/A
0
N/A
0
N/A
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#709461 H σιγουριά ότι θα έκαναν καλύτερο γύρο από τον Λεκλέρ πηγάζει από... ; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#709463
Corto Maltese έγραψε:H σιγουριά ότι θα έκαναν καλύτερο γύρο από τον Λεκλέρ πηγάζει από... ; :hmmm:
Από το καλάμι που καβαλάνε.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By g8777
#709464 Αλλο η σιγουρια αλλο η δυνατοτητα Κορτο μου. :shifty:

Καλα, με Νικοπαππα θα μιλησω αυριο, οταν περασουν οι παρενεργειες :shifty: :shifty:

Πλακα εχει παντως το τιφοζεικο. Η κοινη λογικη ειναι χρησιμη οταν εξυπηρετει την ομαδα, ειδαλλως τα παρανομα τεστ ελαστικων, ευκαμπτες πτερυγες, :lipsealed: μενη FIA τσιρακι της Μερκ, κλπ κλπ κλπ.... :s_coffee
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#709473
BARHonda έγραψε:2ος,3ος,4ος τρελαθήκανε, ο Verstappen καντήλιασε και τα δισέγγονα του Λεκλέρκ

https://twitter.com/f1troll_/status/139 ... 14689?s=20



Verstappen was quick to point out that Leclerc's mistake occurred at a part of the circuit where he himself has crashed twice in the past.

When asked if there should be a rule to punish someone crashing when on pole, Verstappen said: "Well, I think there's a difference when a guy makes a mistake and hits the wall or does it intentionally.

"I think if Charles would have just parked with a broken front wing, it's a different story. But, of course, he just clipped the wall initially and then ended up where I've ended up twice!

"So it's just unfortunate. Of course, I'm disappointed not to have a shot at pole, but that's life. Sometimes we can't do it and it's fine.

"I don't think his lap should be deleted in the future if they want to make a rule change. I don't think that would be fair, because we're all trying so hard and it's not so easy around here, especially on the limit.

"It's easy to make a mistake."


https://www.espn.co.uk/f1/story/_/id/31 ... ashed-hard
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#709486
g8777 έγραψε:Πλακα εχει παντως το τιφοζεικο. Η κοινη λογικη ειναι χρησιμη οταν εξυπηρετει την ομαδα, ειδαλλως τα παρανομα τεστ ελαστικων, ευκαμπτες πτερυγες, :lipsealed: μενη FIA τσιρακι της Μερκ, κλπ κλπ κλπ.... :s_coffee


Δίνεις σοβαρές πιθανότητες να το έκανε επίτηδες ο Λεκλέρκ; Το αμάξι έγινε σκατά και φαινόταν όντως στο όριο.

Μία ευθεία απάντηση, αν γίνεται.

Ακόμα και να γλιτώσει την αλλαγή κιβωτίου, δεν έχω καλό προαίσθημα για αύριο. Νομίζω δε θα αποφύγει το λάθος ή την ατυχία.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#709489 Yugo εγω δεν ειμαι ψεκασμενος να πιστευω σε κοκκινα και πρασσειν αλογα. :s_howdy

Δεν ειναι Σουμαχερ το παιδι , ουτε καν Φερναντο Αλονσο. :s_yes

Τωρα για την ζημια. Η επαφη με τις μπαριερες εγινε με τοσο αριστοτεχνικο τροπο :shifty: που ουτε ο rocsta δεν θα ασχοληθει με την γρατσουνια. Και ο,τι στοιχημα θες, μην σωσω και κανω 2η δοση Αστρα.

Για αυριο αν δεν εχουμε καμια καμικαζια απο Μποττας (σιγα μην σκιστει ο Μαξ να περασει οταν ο Λουης ειναι εβδομος -και παρακαλαει στα τουιτερ για βροχες :s_sarcastic -) θα δουμε το γνωστο κλασικο Μονακο.

Θα δειτε δλδ. Εγω εβαλα Μικερφολη να με ειδοποιησει για την απονομη, να δω τι θα φοραει αυτη η Αρρωστια η Σαρλιν. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#709492 Φοβερή η Ferrari! Ακόμα δεν έχω καταλάβει από πού ήρθε αυτός ο ρυθμός, αλλά μακάρι να πάνε όλα καλά αύριο και μακάρι να τις ξαναδούμε έτσι σε πίστες τύπου Σιγκαπούρη ή και Ουγγαρία.

Πολύ κρίμα να τελειώσει έτσι η προσπάθεια του Λεκλέρ και να μη χαρούν την pole, μακάρι να μην πάρει ποινή και να ξεκινήσει πρώτος. Κρίμα που ο Σάινθ δεν είναι πιο ψηλά, πιστεύω κι αυτός θα μπορούσε για pole. Ήταν πολύ ζεστός από την Πέμπη.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#709494
g8777 έγραψε:πρασσειν αλογα


Τζι θα σε ξεβλαχέψω: https://sarantakos.wordpress.com/2009/0 ... asinaloga/

Κατά τα άλλα θα πρέπει να πιστεύει κάποιος και στα τσιπάκια μέσα στα εμβόλια, αν πιστεύει ότι το στούκαρε επίτηδες ο Κάρολος. Oh wait... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#709500 Ντωμεταξύ το ότι κάνουμε χαρούλες επειδή μας ταιριάζει μόνο αυτή η κολοπίστα απ' όλο το καλεντάρι, προσωπικά με ξενερώνει. :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By fokion
#709517
Corto Maltese έγραψε:H σιγουριά ότι θα έκαναν καλύτερο γύρο από τον Λεκλέρ πηγάζει από... ; :hmmm:


Συμφωνα με το SkySport που εκανε αναλυση, μεχρι το 1.5 sector ειχε πιο γρηγορο γυρο απο τον... Εκλερ :) καποια δεκατα...
Βεβαια κανεις δε μπορει να προδικάσει τι θα γινοταν στο υπολοιπο προφανως...

Τωρα κατα ποσον τελικά θα δουλεψει σωστά το αυτοκινητο με το "χτυπημενο" σαζμαν ( κι οτι αλλο) ενας θεος το ξερει.....

Απλά θα ειναι κριμα να γινει κανα μελέ στην εκκινηση.... Οχι απιθανο αλλα απλά κριμα...
Περιμενω εναγωνίως ( οντως ) να δω τι θα κανει ο Λουης ( ή/και η Μερκ με στρατηγική) απο πισω....

ΥΓ.... ηταν too much για να ηταν..... "σουμαχεριά".... :)
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#709538
fokion έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:H σιγουριά ότι θα έκαναν καλύτερο γύρο από τον Λεκλέρ πηγάζει από... ; :hmmm:


Συμφωνα με το SkySport που εκανε αναλυση, μεχρι το 1.5 sector ειχε πιο γρηγορο γυρο απο τον... Εκλερ :) καποια δεκατα....

Δε λέει τίποτα αυτό.
Το πρώτο Sector ήταν το καλό της RB, σε γύρους που ο Μαξ ήταν συνολικά αργότερος από τον Λεκλερκ, στο 1ο σεκτορ ήταν γρηγορότερος σχεδόν 2 δέκατα!!!!!!!
Στα υπόλοιπα 2 σεκτορς έχανε το προβάδισμα.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#709553 Απλά επειδη ρωτησε μεχρι εκει υπηρχαν στοιχία απο τον - θεωρητικα θα μπορουσε να - καλυτερο γυρο του Μαξ...