Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#716391
Νίκος Παππάς έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Corto Maltese έγραψε:Άλλη μια αβάντα στον Μαξ που παραλίγο να χάσει τα πέντε δέκατα που του έδινε το ξεζουμισόμετρο, αλλά σε μη μαγαρίσουμε και αυτό το τοπικό.


Οσον αφορα τους κανονισμους και το μελλον του αγαπημενου μου αθληματος, λεω αυτο που πιστευω οτι ειναι το σωστο για το αθλημα. Κοινως στα @@ μου αν βολευει το Μαξ ή την ομαδα του :s_whiteflag
Για το άθλημα είναι καλυτερο αυτό από τον ένα γρήγορο γυρο.
Πιο πολυ θέαμα. Πιο πολυ αγώνας.
Ή να βγαίνει μέσος όρος από τις δοκιμές του διημέρου.

Redmi Note 8 Pro


Δεν αναφερομαι στο νεο φορματ αγωνων. Μακαρι να πιασει και να δινει καλους αγωνες.

Αναφερομαι στο τι πρεπει να γραφεται στο βιβλιο της ιστοριας σαν ποουλ μαν. Κατα την αποψη μου πρεπει να συνεχισει να γραφεται αυτος που μαθαμε σαν ποουλ μαν, αυτος που εκανε τον ΕΝΑ ΓΡΗΓΟΡΟ γυρο τη στιγμη ακριβως που επρεπε.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#716813 GP AUSTRIA - RESULTS

POLE
Εικόνα

FASTEST LAP
Εικόνα

RACE
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#716814 Ωραίος σφιχτός αγώνας στην Αυστρία. Williams στην Pole (το ξεζούμισε ο theo13, αλλά ξεφούσκωσε στον αγώνα), Williams στον ταχύτερο γύρο, αλλά μια Mc στην κορυφή με ripper, που μάλλον το ..ξεζούμισε περισσότερο :innocent:
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#716815 Σχετικά με τα Quals του Σίλβερστοουν, θα κάνουμε ό,τι θέλετε :lol: :adminpower:

Έχουν point όλες οι γνώμες. Το πιο εύκολο απ' όλα, και δική μου πρόταση, θα είναι:
- προβλέψεις μέχρι FP2, όπως κάναμε μέχρι πέρυσι, για χρόνο και οδηγό, ουσιαστικά για την κατάταξη Q του sprint
- κανονικά την Κυριακή.
Στο παραπάνω αν θέλετε μπορούμε να προβλέψουμε νικητή (και μόνο) του sprint. Δεν έχω αντίρρηση, εύκολο είναι.

Ακούω, Y or N.
Αν κάπου το χάνω, διορθώστε με και προτείνετε (το f1.com ποιον θα ανακοινώσει στην pole και με τι χρόνο; )
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#716818
JarnoT έγραψε:- προβλέψεις μέχρι FP2, όπως κάναμε μέχρι πέρυσι, για χρόνο και οδηγό, ουσιαστικά για την κατάταξη Q του sprint


Οι κατατακτήριες θα γίνουν πριν το FP2.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#716842 Ναι κι εγώ έκανα λάθος όπως το έγραψα, διορθώστε με αν ξανακάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι την Παρασκευή θα γίνει κανονικά το FP1 και μετά αντί για FP2 θα γίνει Qualifying για το πώς θα ξεκινήσουν στο Sprint το Σάββατο.

Το Σάββατο το πρωί θα γίνει και το FP2 και αργότερα θα γίνει το Sprint Qualifying.

Και μετά Κυριακή αγώνας με τη σειρά του Sprint.

Εγώ είμαι υπέρ της πρότασης να ποστάρουμε πρόβλεψη πριν το Qualifying της Παρασκευής, με χρόνο για αυτό το Qualifying. Μετά να προβλέψουμε τον Νικητή του Sprint Qualifying, προφανώς χωρίς χρόνο πλέον και έναν μόνο όπως λέει ο JarnoT και μετά κανονικά η εξάδα του αγώνα με τον Fastest Lap.
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#716856
sparticle έγραψε:Εγώ είμαι υπέρ της πρότασης να ποστάρουμε πρόβλεψη πριν το Qualifying της Παρασκευής, με χρόνο για αυτό το Qualifying. Μετά να προβλέψουμε τον Νικητή του Sprint Qualifying, προφανώς χωρίς χρόνο πλέον και έναν μόνο όπως λέει ο JarnoT και μετά κανονικά η εξάδα του αγώνα με τον Fastest Lap.


Συμφωνώ.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#716891 Συμφωνώ κι εγώ.
Για τη σωστή πρόβλεψη νικητή sprint προτείνω από 2 πόντους (όσο και για τον οδηγό pole/fl) έως 5 πόντους (σωστή πρόβλεψη οδηγού στον αγώνα).
Ας πούμε 3.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#716894
sparticle έγραψε:Ναι κι εγώ έκανα λάθος όπως το έγραψα, διορθώστε με αν ξανακάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι την Παρασκευή θα γίνει κανονικά το FP1 και μετά αντί για FP2 θα γίνει Qualifying για το πώς θα ξεκινήσουν στο Sprint το Σάββατο.

Το Σάββατο το πρωί θα γίνει και το FP2 και αργότερα θα γίνει το Sprint Qualifying.

Και μετά Κυριακή αγώνας με τη σειρά του Sprint.

Εγώ είμαι υπέρ της πρότασης να ποστάρουμε πρόβλεψη πριν το Qualifying της Παρασκευής, με χρόνο για αυτό το Qualifying. Μετά να προβλέψουμε τον Νικητή του Sprint Qualifying, προφανώς χωρίς χρόνο πλέον και έναν μόνο όπως λέει ο JarnoT και μετά κανονικά η εξάδα του αγώνα με τον Fastest Lap.

Συμφωνω.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#718422 GP GR BRITAIN- RESULTS

POLE
Εικόνα

FASTEST LAP
Εικόνα

RACE
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#718423 Τρομερή μάχη σε Q και αγώνα, με τον mikeerfol να παίρνει την 4η φετινή του νίκη.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#720323 GP HUNGARY - RESULTS

POLE
Εικόνα

FASTEST LAP
Εικόνα

RACE
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα