Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#777531
g8777 έγραψε:Γιατι δεν γινεται;


Για τον ιδιο λογο που δε γινεται σε ολα τα αθληματα ρε φιλε. Γιατι ο αντρας κι η γυναικα ειναι 2 διαφορετικα "ζωα". Μη μου φορτωσετε σεξιστικη σταση και σε αυτο :x

Στην ουσια γινεται, δεν απαγορευει κανενας στις γυναικες να τρεχουν με αντρες. Απλα αδικουνται...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#777536 Μαύροι μπορούν; Κινέζοι;

Ισπανοί;

Κατά τα άλλα, ημιοφτοπικ:

https://ge.globo.com/motor/formula-1/noticia/2022/08/15/emerson-fittipaldi-tentara-vaga-no-senado-italiano.ghtml

Ε, όχι και όγδοο ο Λούης. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#777539 Θυμηθηκα τωρα εναν αντρα τρανσεξουαλ που κολυμπαει απεναντι σε γυναικες και τις εχει τσακισει στις πισινες. Ολες οι αθλητριες δικαιως διαμαρτυρονται αλλα δεν τρεχει μια. Ζουμε την εποχη της κορρεκτιλας. Αφου γουσταριζε ο λεβεντης να γινει γυναικα, τον θεωρουμε ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΑ κι αγωνιζεται απεναντι τους. Με κατι πνευμονια ΝΑΑΑ, με κατι πλατες ΝΑΑΑ, με κατι μυς ΝΑΑΑ. Κι υστερα ειμαι εγω ο κομπλεξικος, ο ομοφοβικος κι ο σεξιστης...
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#777617 Υποτίθεται θα έπρεπε να παίρνει καταστολείς ορμονών σαν αυτούς που παίρνει η Σεμένια. Για αρχή βέβαια όμως θα έπρεπε το W-Series όπως επίσης και τις μικρές φόρμουλες να τις δώσουν σε live streaming πλατφόρμες και μας μην πάνε να βγάλουν από τη μύγα ξίγκι. Να μάθει ο κόσμος την Τσάντγουϊκ πχ ή την Κιμιλάινεν (τί γαμάτο όνομα)
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#777622
George_Prix έγραψε:
g8777 έγραψε:Γιατι δεν γινεται;


Για τον ιδιο λογο που δε γινεται σε ολα τα αθληματα ρε φιλε. Γιατι ο αντρας κι η γυναικα ειναι 2 διαφορετικα "ζωα". Μη μου φορτωσετε σεξιστικη σταση και σε αυτο :x

Στην ουσια γινεται, δεν απαγορευει κανενας στις γυναικες να τρεχουν με αντρες. Απλα αδικουνται...



Αυτά ελπίζω να μην τα πεις σε μια Μισέλ Μουτόν ή σε μια Ντάνικα Πάτρικ... :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#777627
REALZEUS έγραψε:
George_Prix έγραψε:
g8777 έγραψε:Γιατι δεν γινεται;


Για τον ιδιο λογο που δε γινεται σε ολα τα αθληματα ρε φιλε. Γιατι ο αντρας κι η γυναικα ειναι 2 διαφορετικα "ζωα". Μη μου φορτωσετε σεξιστικη σταση και σε αυτο :x

Στην ουσια γινεται, δεν απαγορευει κανενας στις γυναικες να τρεχουν με αντρες. Απλα αδικουνται...


Αυτά ελπίζω να μην τα πεις σε μια Μισέλ Μουτόν ή σε μια Ντάνικα Πάτρικ... :iconcool:


Κι εγω σκεφτομουν μερικες γυναικειες θεοτητες (κυριως τη Μισελ Μουτον :s_howdy ) οσο εγραφα τα προηγουμενα ποστακια αλλα αυτες οι εξαιρεσεις δεν αλλαζουν την πραγματικοτητα και τη στατιστικη.
Οπως το οτι υπαρχουν γυναικες που μπορουν να μας κανουν τοπι στο ξυλο, δε σημαινει οτι το γυναικειο φυλλο ειναι πιο ισχυρο, ουτε οτι απο του χρονου θα ακουμε για ανδροκτονιες αντι για γυναικοκτονιες.

Και χωρις να προσπαθω να κανω χιουμορ ή να μειωσω την αξια της Πατρικ, αυτο το πραμα που καταντησε (για να βγαζει χρονους?) δεν το λες ακριβως και γυναικα :lipsealed:

Εικόνα

Η καθεμία και ο καθένας θα είναι όπως γουστάρει και δεν μας πέφτει και λόγος. Επιπλέον, αυτό είναι ένα κοστούμι και η DP δεν είναι πραγματικά έτσι.[Admin]
https://www.dailymail.co.uk/video/tvsho ... -suit.html
Καταλάθος υποθέτω, γιατί όλοι μεγαλώσαμε σε πατριαρχικά περιβάλλοντα, επιτρέπεις στον εαυτό σου να ρέπει σε χαρακτηρισμούς, που πίστεψέ με, είναι προσβλητικοί, είτε για τις γυναίκες, είτε για τους ομοφυλόφιλους, είτε για άλλες ομάδες.[Admin]
Τελευταία επεξεργασία από George_Prix και 17 Αύγ 2022, 07:32, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#777628
Corto Maltese έγραψε:Υποτίθεται θα έπρεπε να παίρνει καταστολείς ορμονών σαν αυτούς που παίρνει η Σεμένια. Για αρχή βέβαια όμως θα έπρεπε το W-Series όπως επίσης και τις μικρές φόρμουλες να τις δώσουν σε live streaming πλατφόρμες και μας μην πάνε να βγάλουν από τη μύγα ξίγκι. Να μάθει ο κόσμος την Τσάντγουϊκ πχ ή την Κιμιλάινεν (τί γαμάτο όνομα)


Μεγαλο ρολο παιζει και το σκαρι και το DNA. Θεωρω οτι ο αντρας ειναι πιο δυνατος, ακομα κι οιστρογονατος να ειναι. Επισης να θυμομαστε οτι το μακρυ κονταινει, το κοντο δε μακραινει. Μπορει δηλαδη ενας αντρας να τρεχει με γυναικες και να τις παιζει χαλαρα ισα ισα για να κερδισει ενω το αντιθετο (να ξεπερασει η γυναικα σε δυναμη αυτο που της εδωσε η φυση) ειναι χλωμο.

Το ερωτημα ειναι ΓΙΑΤΙ μπαινει ο αθλητισμος σε αυτη τη διαδικασια. Γιατι χιλιαδες αθλητριες να αισθανθουν αδικημενες με εναν αντρα αντιπαλο? Γιατι εμεις να κανουμε πραξεις ποσες ορμονες χρειαζεται ο ενας ή μπας και κοψουμε μερικα δαχτυλα στον αλλον ωστε να μην εχει πλεον πλεονεκτημα? Δηλαδη ποσοι ειναι οι τρανς? 1 στους 1000? Κι απο αυτους ποσοι εχουν ταση για πρωταθλητισμο? Παλι 1 στους χιλιους? Μιλαμε δηλαδη για 1 ατομο στο εκατομμυριο. Κι εχουμε φτασει στο σημειο να κανουμε ρδελο τον αθλητισμο, να ειναι παραπονεμενοι οι μισοι φιλαθλοι κι οι μισοι αθλητες, για να μην κακοκαρδιστει το 1 στο εκατομμυριο που αποφασισε να αλλαξει φυλλο. Ειπαμε παιδες, ζουμε την εποχη της κορρεκτιλας. Μονο το αγχος που αισθανθηκα γραφοντας αυτο το ποστακι να μη φανω ομοφοβικος (γιατι ΔΕΝ ειμαι) δειχνει το βαθμο της παθογενειας της κοινωνιας μας. Περασαμε στο αλλο ακρο απο το "αντριλικι" που κοροιδευαμε. Ελπιζω καπου να ισορροπησει η κορρεκτιλα με τη λογικη!

Οσον αφορα το γυναικειο θεσμο + απειρο στην προταση σου. Πρεπει πρωτα να μας κανουν να αγαπησουμε τους γυναικειους αγωνες για να θελουμε να κανουμε τις κορες μας οδηγους και για να βγαλουν και οι ιδιοι σε καποια φαση κερδη.

Παραδειγμα:
Η κορη μου εχει περισσοτερο χερι απο το γιο μου. Αυτο το ηξερα απο τα πρωτα 10 λεπτα που εκανε το καθε παιδακι στον εξομοιωτη πριν απο χρονια και δεν εχει αλλαξει μεχρι σημερα. Αλλα ουτε που μου περασε ποτε απο το μυαλο "τι ωραια να εχει καποιο ταλεντο". Γιατι απο μικρος εβλεπα κατι κοριτσακια στις πιστες καρτ και σκεφτομουνα "αδικια" για τα κοριτσια. Δε σκεφτομουνα "χαχαχα τι αργα πανε".

Στον κυρ-Παναγιωτη το Φαμπιατο δε (ιδιοκτητης της πιστας καρτ Ασπροπυργου τοτε και μπαμπας της γνωστης Ισμηνης), ειχα κανει τη χοντραδα να πω την αποψη μου για τις γυναικες αγωνιζομενες φεις του φεις εκει στο συνεργειο του στη Χαμοστερνας ενα βραδυ. Το θυμαμαι σαν τωρα πως ξινισε τα μουτρα :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#777631 Και κατι που μολις θυμηθηκα... Η Ισμηνη ειχε κι αυτη περισσοτερο χερι απο τον αδερφο της το Διονυση!
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#785152


Η μέρα που άλλαξε τα πάντα για τους αγνούς φαν του σπορ, τους ανόθευτους.
Ημέρα εφιάλτης... :lol: