Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#685258 Off topic αλλα το εχω σκεφτει πολλες φορες στη ζωη μου και τωρα κολλαει να το ρωτησω!

Μαζευε κανενας πιτσιρικας τα αυτοκολλητα της Panini? Που τα ειχαμε ολα διπλα και τετραπλα και κανενας δεν ειχε το αυτοκολλητο με το Βασια (ΑΝ θυμαμαι καλα το νουμερο 56) για να συμπληρωσει τη συλλογη και να κερδισει?

Δεν ξερω αν το ειχε βρει ο Κορτο με τιποτα δολια μεσα :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#685297 Σωστα,


Mark Porteous
@markporteous
·
Jan 8
Replying to
@F1
and
@LewisHamilton
Anyone can wear a racing suit and a crash helmet. What did the security guy do wrong?


:s_roses
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#685343
George_Prix έγραψε:Off topic αλλα το εχω σκεφτει πολλες φορες στη ζωη μου και τωρα κολλαει να το ρωτησω!

Μαζευε κανενας πιτσιρικας τα αυτοκολλητα της Panini? Που τα ειχαμε ολα διπλα και τετραπλα και κανενας δεν ειχε το αυτοκολλητο με το Βασια (ΑΝ θυμαμαι καλα το νουμερο 56) για να συμπληρωσει τη συλλογη και να κερδισει?

Δεν ξερω αν το ειχε βρει ο Κορτο με τιποτα δολια μεσα :lipsealed:

Αποκλείεται να ήταν το 56 καμία χρονιά. ΑΕΚ, Άρης, Απόλλωνας, Εθνικός ήταν πριν από μας και αναλόγως τη χρονιά Καλαμαριά, Αιγάλεω. 16 παίκτες + 2 χαρτάκια η 11αδα + 1 το σήμα (σφραγίδα το λέγαμε τότε) πριν το 100 δύσκολα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#685345
Corto Maltese έγραψε:
George_Prix έγραψε:Off topic αλλα το εχω σκεφτει πολλες φορες στη ζωη μου και τωρα κολλαει να το ρωτησω!

Μαζευε κανενας πιτσιρικας τα αυτοκολλητα της Panini? Που τα ειχαμε ολα διπλα και τετραπλα και κανενας δεν ειχε το αυτοκολλητο με το Βασια (ΑΝ θυμαμαι καλα το νουμερο 56) για να συμπληρωσει τη συλλογη και να κερδισει?

Δεν ξερω αν το ειχε βρει ο Κορτο με τιποτα δολια μεσα :lipsealed:

Αποκλείεται να ήταν το 56 καμία χρονιά. ΑΕΚ, Άρης, Απόλλωνας, Εθνικός ήταν πριν από μας και αναλόγως τη χρονιά Καλαμαριά, Αιγάλεω. 16 παίκτες + 2 χαρτάκια η 11αδα + 1 το σήμα (σφραγίδα το λέγαμε τότε) πριν το 100 δύσκολα.


Τι πες τωρα... Ουτε που ειχα προσεξει οτι πηγαιναν τις ομαδες αλφαβητικα. Σωστος ο παικτης!

Για το νουμερο 56 δεν ειμαι καθολου σιγουρος για αυτο ειπα "ΑΝ". Αλλα τον αφαντο Βασια της Panini τον θυμαμαι στα σιγουρα γιατι μου ειχε στοιχειωσει τα ονειρα το αυτοκολλητακι του (πιθανοτατα late 70s) :lol:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#685436 H Panini έβγαλε 6 χρονιές χαρτάκια. Το 81 λόγω του δόγματος μια πόλη μια ομάδα από τους κομπλεξικούς δεν παίζαμε στην Α. Το 80 και το 85 δεν τα έχω. Το 82 δεν έβαλαν οι άμπαλοι τον Βάσια. Το 83 και το 84 όπως βλέπεις μου έλειπαν άλλα πιο σπάνια.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Και ένα μπόνους για τον τζι. Θυμόσουν ότι ο Δημήτρης Ρίκος και ο Μητράκος είχαν παίξει μαζί στον Ατρόμητο;

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#685487 Δεν κάνεις ένα φωτοσκανάρισμα για τους μέλη ;;; :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#685504 Sorry για το off topic, αλλα δε γινεται να μην το ποσταρω!

Με εβαλε σε μπριζα ο Κορτο με τις γνωσεις και το μερακι του κι ειπα να το ψαξω λιγο μπας και θυμηθω τι παιζοταν τοτε. Βρηκα λοιπον ενα site που δε φανταζομουνα καν οτι υπαρχει. Συλλεκτες που ακομα παλευουν να συμπληρωσουν τα albums. Απλα θεουληδες!!! Κατεληξα οτι τη χρονια που μας ελειπε ο Βασια (απο μενα και καμια 10αρια φιλους που μαζευαμε παρεα) πρεπει να ηταν το 79-80 (παραδοξως καλα θυμομουνα).

Απ΄οτι βλεπω εκεινη η χρονια ειναι και σχετικα πιο σπανια για το Βασια, επειδη καμποσοι ψαχνουν το αυτοκολλητο του. Λογικα σε διαφορετικες περιοχες πηγαιναν διαφορετικες παρτιδες και λειπανε σε ολους τους γειτονες τα ιδια!

https://www.laststicker.com/cards/panin ... 1979-1980/
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#686445 Ο Μποττας μας λεει οτι ξερει το κολπο να κερδισει το Λουη, αλλα επειδη ειναι καλο παιδι δε θα το χρησιμοποιησει οπως εκανε ο Ροσμπεργκ.

Bottas: I won't play Rosberg mind games on Hamilton

https://www.motorsport.com/f1/news/bott ... n/5075148/

Το ποια παιχνιδια ακριβως επαιζε ο Γερμανος με το μυαλο του Λουη, προσωπικα μου διαφευγει...
Άβαταρ μέλους
By ripper
#686529 Το 2015 του είχε διαλύσει την ψυχολογία ο Λούης . Καθε φορά που βρισκόταν πίσω του και κοντά έκανε λάθος ο Rosberg και περνούσε o Hamilton.
Το 2016 κατάφερε να ανακάμψει και με τα μηχανικά προβλήματα του Λούη το πήρε.
Mind games δεν μπόρεσε ποτέ να κάνει.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#686538 "Καταφερε να ανακαμψει". :shifty:

Το ξερουν και οι παντες. Mind Games μετα τον Σαγωνια 2 μονο επαιξαν μεγαλη μπαλα. Ο Λουστρακος και ο ...Ναντο. :shifty:

Νικο Ροζμπεργκ, του εδωσαν ενα πρωταθλημα και διαλυθηκε, γυρισε ξανα σε πρωκτικο σταδιο. :shifty: :shifty: :shifty: :shifty: :shifty:

Ασε μας καημενεεεεεεεεε, ΑΣΕ ΜΑΣ . :s_hang
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#686539
ripper έγραψε:Το 2015 του είχε διαλύσει την ψυχολογία ο Λούης . Καθε φορά που βρισκόταν πίσω του και κοντά έκανε λάθος ο Rosberg και περνούσε o Hamilton.
Το 2016 κατάφερε να ανακάμψει και με τα μηχανικά προβλήματα του Λούη το πήρε.
Mind games δεν μπόρεσε ποτέ να κάνει.


Ετσι τα ξερω κι εγω τα πραγματα. Μαλλον θελει ρεγουλαρισμα το μοντελο Bottas V3 γιατι καπου ρεταρει το μοτορι :lol:

Ασε που δε γινεται να ειναι η αλεπου 100 και το αλεπουδακι 101 :rtfm: