Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#607169
elteo έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:Για μενα προσωπικα η ΕΡΤ δεν ειναι επιλογη. Ξεκινωντας απο αυτη τη βαση, μεχρι πολυ προσφατα τα στριμακια ηταν απιστευτα καλα.
Ποιοι ειναι οι αλλοι τροποι? Η εφαρμογη δεν εχει μεταδοση νομιζω, οτε δεν παιζει γιατι μενω εξωτερικο, τα vpn δεν πιανουν γιατι το sky ειναι συνδρομητικο και το κωλοESPN θελει tv provider απο Αμερικα. Δεν ξερω αλλο τροπο βασικα.
official F1tv
Είχαμε δώσει εδώ μέσα πριν την έναρξη της σεζόν κουπονακια που έβγαινε τελική τιμή 11€ για όλη τη χρονιά. Μισή τιμή δλδ από το απλό live timing.
Εγώ οπότε δεν είμαι σπίτι να το δω στον ΟΤΕ το βλέπω από f1tv. ΕΡΤ τρίτη επιλογή για καβατζα.
Δε με ενοχλεί ότι δεν έχουν τις γνώσεις ούτε τις πληροφορίες που έχουν οι αγγλαρες ανά πάσα στιγμή, με ενοχλεί ότι συνήθως είναι στον κόσμο τους και εκτός κλίματος αγώνας. Μπορεί να συμβαίνει κάτι στην πίστα που θα καθορίσει την έκβαση του αγώνα και αυτοί να ασχολούνται μετά μανίας κιόλας με κάτι άλλο επουσιώδες.


Ναι το θυμαμαι που τα συζηταγατε. Το f1tv εχει τη μεταδοση του sky?

Ναι.
Και επιπλέον μπορείς να διαλέγεις να βλέπεις την onboard camera όποιου οδηγού θέλεις και να ακούς live την ενδοεπικοινωνία του. Ωραίο feature ειδικά για τις ελεύθερες και τις κατατακτήριες.


onboard έχει και η ΕΡΤ hybrid.

Θέλεις Smart tv αυτο. Από το Site οσες φορές προσπάθησα να το βρω έπεσα σε λαβύρινθο.
Μόνο μια φορά μονο μπήκα με direct link που μου δωσε αλλος. :P
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#607175 Ούτε εγώ έχω.
Άχρηστη είναι. Την τηλεόραση την ανοίγω μόνο για αγώνες.
Είχα πάρει μια 40αρα samsung στο 1000άρικο επειδή χάλασε η παλιά. Μπορεί να ταν και το 2008, πάνε χρόνια.
Τότε οι smart ήθελαν τα διπλά λεφτά και δεν ήταν και τόσο διαδεδομένες. Πεταμένα λεφτά.
Τώρα θα την αλλάξω είτε όταν χαλάσει είτε όταν γυρίσουν τα κανάλια σε dvb-t2 (για να μην έχω εξτρα αποκωδικοποιητές)
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#607177
Bayern7 έγραψε:Ούτε εγώ έχω.
Άχρηστη είναι. Την τηλεόραση την ανοίγω μόνο για αγώνες.
Είχα πάρει μια 40αρα samsung στο 1000άρικο επειδή χάλασε η παλιά. Μπορεί να ταν και το 2008, πάνε χρόνια.
Τότε οι smart ήθελαν τα διπλά λεφτά και δεν ήταν και τόσο διαδεδομένες. Πεταμένα λεφτά.
Τώρα θα την αλλάξω είτε όταν χαλάσει είτε όταν γυρίσουν τα κανάλια σε dvb-t2 (για να μην έχω εξτρα αποκωδικοποιητές)


ακριβως τα ιδια,samsung 40 του 1000ρικου το 2010.
Οταν χαλασει βλεπουμε.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#607178
elteo έγραψε:Μπάγερν πήγαινε να δεις αν έρχομαι.
Άκου άχρηστη η smart tv.

<+

Για την χρήση που κάνω εγώ στην τηλεόραση (= ανοίγει μόνο για αγώνες) άχρηστη είναι.
Για μένα μιλάω. Για άλλους προφανώς είναι χρήσιμη.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#607180
Bayern7 έγραψε:Τώρα θα την αλλάξω είτε όταν χαλάσει είτε όταν γυρίσουν τα κανάλια σε dvb-t2 (για να μην έχω εξτρα αποκωδικοποιητές)

Σωστος. Κι εγω οσο παιζει δεν την αλλαζω. btw εχει ακουστει κανενα χρονοδιαγραμμα οσον αφορα το dvb-t2. Οπως σωστα ειπες ειναι κομβικο σημειο για μια πιθανη αλλαγη TV και δε λεει να την πατησουμε σε περιπτωση που βιαστουμε να αγορασουμε καινουργια!
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#607185
George_Prix έγραψε:
Bayern7 έγραψε:Τώρα θα την αλλάξω είτε όταν χαλάσει είτε όταν γυρίσουν τα κανάλια σε dvb-t2 (για να μην έχω εξτρα αποκωδικοποιητές)

Σωστος. Κι εγω οσο παιζει δεν την αλλαζω. btw εχει ακουστει κανενα χρονοδιαγραμμα οσον αφορα το dvb-t2. Οπως σωστα ειπες ειναι κομβικο σημειο για μια πιθανη αλλαγη TV και δε λεει να την πατησουμε σε περιπτωση που βιαστουμε να αγορασουμε καινουργια!

Απ' ότι διαβάζω δεξιά και αριστερά για 2022 λένε. Βέβαια Ελλάδα είσαι, ξέρεις πως πάνε αυτά.
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#607186 Ούτε εγώ έχω smart tv....
Αυτή που έχω όμως λειτουργεί σαν οθόνη του desktop και όχι σαν κανονική TV...
Υπό αυτό το πρίσμα είναι smart αλλά όχι το ευρέως γνωστό smart...
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#607187
elteo έγραψε:Πουλάνε εδώ και αρκετό καιρό τ2.

t2 πουλάνε αλλά πρέπει να προσέξουν όσοι πάρουν τώρα tv είναι να υποστηρίζει H.265 HEVC, και όχι μόνο MPEG-2, MPEG-4/AVC/H.264.
Πολλοί είναι dvb-t2/mpeg4 (H.264 δλδ) και όχι dvb-t2/hevc (h.265). Εκεί είναι που θα έχουμε και το μεγάλο μπέρδεμα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By ripper
#607192 Δεκτό αυτό για την ΕΡΤ. Και εγώ θεωρώ πολύ κακό τον σχολιασμό. Τρία σκαλιά κάτω από Πουρναρακη.
Αλλα full HD, live, χωρίς διαφημίσεις, τζάμπα ούτε στο όνειρο μας πριν λίγα χρόνια.
Από στριμακια το προτιμώ χίλιες φορές.
Αν μπορώ βλέπω με αυτή την σειρά Sky, Cosmote, F1 TV, ΕΡΤ.
Τελευταία επιλογή torrent. Στριμακια ποτέ ξανά
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#607203
elteo έγραψε:Μπάγερν πήγαινε να δεις αν έρχομαι.
Άκου άχρηστη η smart tv.

Απλή με TV Box και είσαι πολύ καλύτερα με τα μισά λεφτά

@Mclaren-Queen
Για να μπω σε φασαρία να δω αγγλικό σχολιασμό, θα πρέπει για τον τίτλο να παλεύουν πχ Φερράρι - Μερκ και να μην υπάρχει ούτε ένας Άγγλος σε κάποια από τις 2 ομάδες. Ως τότε είναι λουσάτοι Πουρναράκηδες.
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#607211
George_Prix έγραψε:Αν και ο καθενας ξερει καλυτερα το πορτοφολι του και τα σκαει οπου γουσταρει, αυτο το 50αρικο που εδωσα το θεωρω πολυ τιμιο για τη συγκεκριμενη τηλεοπτικη καλυψη.

Κι αν δε βιαζομουνα και πληρωνα ενα 10αρικο οπως τοσοι αλλοι, θα μιλουσα για την αγορα της ζωης μου!

Το μονο πιθανο "προβλημα" ειναι να ειναι μετρια τα Αγγλικα καποιου, οποτε με το δικιο του μπορει να σκεφτει "ασε καλυτερα¨.


Καλα εχουν φυγει 50αρικα σε πραγματα που καλυτερα θα ταν να τους εβαζα φωτια να τα βλεπω να καιγονται. Τα συγκεκριμενα θεωρω ειναι well spent για οσους γουσταρουν φουλ το αθλημα.