Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#607092
Mclaren-Queen έγραψε:Για μενα προσωπικα η ΕΡΤ δεν ειναι επιλογη. Ξεκινωντας απο αυτη τη βαση, μεχρι πολυ προσφατα τα στριμακια ηταν απιστευτα καλα.
Ποιοι ειναι οι αλλοι τροποι? Η εφαρμογη δεν εχει μεταδοση νομιζω, οτε δεν παιζει γιατι μενω εξωτερικο, τα vpn δεν πιανουν γιατι το sky ειναι συνδρομητικο και το κωλοESPN θελει tv provider απο Αμερικα. Δεν ξερω αλλο τροπο βασικα.
official F1tv
Είχαμε δώσει εδώ μέσα πριν την έναρξη της σεζόν κουπονακια που έβγαινε τελική τιμή 11€ για όλη τη χρονιά. Μισή τιμή δλδ από το απλό live timing.
Εγώ οπότε δεν είμαι σπίτι να το δω στον ΟΤΕ το βλέπω από f1tv. ΕΡΤ τρίτη επιλογή για καβατζα.
Δε με ενοχλεί ότι δεν έχουν τις γνώσεις ούτε τις πληροφορίες που έχουν οι αγγλαρες ανά πάσα στιγμή, με ενοχλεί ότι συνήθως είναι στον κόσμο τους και εκτός κλίματος αγώνας. Μπορεί να συμβαίνει κάτι στην πίστα που θα καθορίσει την έκβαση του αγώνα και αυτοί να ασχολούνται μετά μανίας κιόλας με κάτι άλλο επουσιώδες.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#607094
Same_old_story έγραψε:Ο Αλέξανδρος από την Θεσσαλονίκη που είπε στο πάνελ σχολιαστών της ΕΡΤ ότι τα μαχητικά πάνω από την πίστα ήταν Su-27 είναι αυτός που υποψιάζομαι; :hmmm:


Ναι, ο Νίκος είναι φίλος και του έστειλα SMS. :iconcool:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 29 Σεπ 2019, 18:28, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#607095 Χιλιες φορες πυρωμενη βελονα για πουλοβερ στην ουρηθρα παρα Ποπη. :help:

Καλυτερα να μην δω τον αγωνα. :roll:

Eρτ μονο με mute.

Και ο Αυτιας εχει εξαιρετικη ποιοτητα εικονας Μπαγιερν. Και ο Θωμαιδης :iconcool: .

Θα κατσεις να τους δεις; :s_dunno

Next top model θα βλεπεις στα 352x240. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#607096 Πάντως και ο Πουρναράκης γινόταν μονότονος κάποιες φορές...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#607098 ενώ οι αγγλάρες στα μπι-μπι-σιά ήταν ο ορισμός της όασης. :svivhaha:

φουλ αντικειμενικότητα κτλ κτλ :roll:

πληρώνω που πληρώνω ΕΡΤ τουλάχιστον να πιάνουν τόπο τα ευρώ.
Άβαταρ μέλους
By fokion
#607103
Corto Maltese έγραψε:
fokion έγραψε:γιατι η περιγραφη και ειδικά αν προσθεσεις και τα "πριν" ειναι χαοτικά καλυτερη...........



Σεβαστη η αποψη σου μεν διαφωνω δε.....
αν εσυ νομιζεις οτι η περιγραφη ΕΡΤ + Ποππαρα πλησιαζει αυτη του Sky οκ... So be it...
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#607110
Bayern7 έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:Για μενα προσωπικα η ΕΡΤ δεν ειναι επιλογη. Ξεκινωντας απο αυτη τη βαση, μεχρι πολυ προσφατα τα στριμακια ηταν απιστευτα καλα.
Ποιοι ειναι οι αλλοι τροποι? Η εφαρμογη δεν εχει μεταδοση νομιζω, οτε δεν παιζει γιατι μενω εξωτερικο, τα vpn δεν πιανουν γιατι το sky ειναι συνδρομητικο και το κωλοESPN θελει tv provider απο Αμερικα. Δεν ξερω αλλο τροπο βασικα.
official F1tv
Είχαμε δώσει εδώ μέσα πριν την έναρξη της σεζόν κουπονακια που έβγαινε τελική τιμή 11€ για όλη τη χρονιά. Μισή τιμή δλδ από το απλό live timing.
Εγώ οπότε δεν είμαι σπίτι να το δω στον ΟΤΕ το βλέπω από f1tv. ΕΡΤ τρίτη επιλογή για καβατζα.
Δε με ενοχλεί ότι δεν έχουν τις γνώσεις ούτε τις πληροφορίες που έχουν οι αγγλαρες ανά πάσα στιγμή, με ενοχλεί ότι συνήθως είναι στον κόσμο τους και εκτός κλίματος αγώνας. Μπορεί να συμβαίνει κάτι στην πίστα που θα καθορίσει την έκβαση του αγώνα και αυτοί να ασχολούνται μετά μανίας κιόλας με κάτι άλλο επουσιώδες.


Ναι το θυμαμαι που τα συζηταγατε. Το f1tv εχει τη μεταδοση του sky?
ΕΡΤ τελευταια επιλογη μονο mute οπως σωστα αναφερει ο συντροφος g. Κι εμενα δε μ ενοχλει τοσο η ελλειψη γνωσης οσο το εκτος κλιματος. Το χειροτερο ομως ειναι οτι με πιανει νυστα. Ειναι που ειναι οι περισσοτεροι αγωνες για υπνο, η υποτονικοτητα τους το τερματιζει. Επισης κανουν τεραστιες παυσεις. Οι αγγλαρες εννοειται ειναι φουλ στην παπατζα και στην υποκρισια αλλα γεμιζουν πολυ καλα το χρονο της μεταδοσης και σε κρατανε πολυ καλυτερα.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#607125
fokion έγραψε:Σεβαστη η αποψη σου μεν διαφωνω δε.....
αν εσυ νομιζεις οτι η περιγραφη ΕΡΤ + Ποππαρα πλησιαζει αυτη του Sky οκ... So be it...

Νομίζω ότι έχω αρκετές γνώσεις και αρκετή αντίληψη να μου φτάνει οποιαδήποτε μετάδοση τζάμπα και ξάπλα στον καναπέ μου. Ειδικά όταν η ίδια ΕΡΤ μου δίνει live timing στο webert
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#607141
Corto Maltese έγραψε:
fokion έγραψε:Σεβαστη η αποψη σου μεν διαφωνω δε.....
αν εσυ νομιζεις οτι η περιγραφη ΕΡΤ + Ποππαρα πλησιαζει αυτη του Sky οκ... So be it...

Νομίζω ότι έχω αρκετές γνώσεις και αρκετή αντίληψη να μου φτάνει οποιαδήποτε μετάδοση τζάμπα και ξάπλα στον καναπέ μου. Ειδικά όταν η ίδια ΕΡΤ μου δίνει live timing στο webert

Την εχουμε ξανακανει αυτη τη συζητηση αλλα να σου πω την αληθεια μου κανει τρομερη εντυπωση που εσυ εισαι οκ με την ερτ. Μου κανεις για ανθρωπο που χει μηδενικη ανοχη στη βλακεια και με εκλπησσει η ζεν αντιδραση σου στην ερτ.
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#607142
Mclaren-Queen έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:Για μενα προσωπικα η ΕΡΤ δεν ειναι επιλογη. Ξεκινωντας απο αυτη τη βαση, μεχρι πολυ προσφατα τα στριμακια ηταν απιστευτα καλα.
Ποιοι ειναι οι αλλοι τροποι? Η εφαρμογη δεν εχει μεταδοση νομιζω, οτε δεν παιζει γιατι μενω εξωτερικο, τα vpn δεν πιανουν γιατι το sky ειναι συνδρομητικο και το κωλοESPN θελει tv provider απο Αμερικα. Δεν ξερω αλλο τροπο βασικα.
official F1tv
Είχαμε δώσει εδώ μέσα πριν την έναρξη της σεζόν κουπονακια που έβγαινε τελική τιμή 11€ για όλη τη χρονιά. Μισή τιμή δλδ από το απλό live timing.
Εγώ οπότε δεν είμαι σπίτι να το δω στον ΟΤΕ το βλέπω από f1tv. ΕΡΤ τρίτη επιλογή για καβατζα.
Δε με ενοχλεί ότι δεν έχουν τις γνώσεις ούτε τις πληροφορίες που έχουν οι αγγλαρες ανά πάσα στιγμή, με ενοχλεί ότι συνήθως είναι στον κόσμο τους και εκτός κλίματος αγώνας. Μπορεί να συμβαίνει κάτι στην πίστα που θα καθορίσει την έκβαση του αγώνα και αυτοί να ασχολούνται μετά μανίας κιόλας με κάτι άλλο επουσιώδες.


Ναι το θυμαμαι που τα συζηταγατε. Το f1tv εχει τη μεταδοση του sky?

Ναι.
Και επιπλέον μπορείς να διαλέγεις να βλέπεις την onboard camera όποιου οδηγού θέλεις και να ακούς live την ενδοεπικοινωνία του. Ωραίο feature ειδικά για τις ελεύθερες και τις κατατακτήριες.
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#607143 Ο Ηλίας Παπαϊωάννου είναι πάντα διαβασμένος από πρόσφατα νέα και εξελίξεις και είναι πολύ παρατηρητικός στο τι συμβαίνει στον αγώνα. Ντάξει κάνει κι αυτός λάθη, όπως και ο οποιοσδήποτε σε μια live μετάδοση, αλλά γενικά σώζει κατά πολύ την κατάσταση. Φέτος νομίζω μιλάει πολύ περισσότερο απ' ό,τι πέρσι και φαίνεται ότι το έχουν συνεννοηθεί αυτό.

Για τα τεχνικά χαρακτηριστικά δεν το συζητώ, η μετάδοση είναι μια όαση από την Παρασκευή το πρωί. Συνεπώς προσωπικά ελπίζω να συνεχιστεί έτσι για πολλά χρόνια και να μην ψάχνω άλλους τρόπους για να δω.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#607144
Bayern7 έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:Για μενα προσωπικα η ΕΡΤ δεν ειναι επιλογη. Ξεκινωντας απο αυτη τη βαση, μεχρι πολυ προσφατα τα στριμακια ηταν απιστευτα καλα.
Ποιοι ειναι οι αλλοι τροποι? Η εφαρμογη δεν εχει μεταδοση νομιζω, οτε δεν παιζει γιατι μενω εξωτερικο, τα vpn δεν πιανουν γιατι το sky ειναι συνδρομητικο και το κωλοESPN θελει tv provider απο Αμερικα. Δεν ξερω αλλο τροπο βασικα.
official F1tv
Είχαμε δώσει εδώ μέσα πριν την έναρξη της σεζόν κουπονακια που έβγαινε τελική τιμή 11€ για όλη τη χρονιά. Μισή τιμή δλδ από το απλό live timing.
Εγώ οπότε δεν είμαι σπίτι να το δω στον ΟΤΕ το βλέπω από f1tv. ΕΡΤ τρίτη επιλογή για καβατζα.
Δε με ενοχλεί ότι δεν έχουν τις γνώσεις ούτε τις πληροφορίες που έχουν οι αγγλαρες ανά πάσα στιγμή, με ενοχλεί ότι συνήθως είναι στον κόσμο τους και εκτός κλίματος αγώνας. Μπορεί να συμβαίνει κάτι στην πίστα που θα καθορίσει την έκβαση του αγώνα και αυτοί να ασχολούνται μετά μανίας κιόλας με κάτι άλλο επουσιώδες.


Ναι το θυμαμαι που τα συζηταγατε. Το f1tv εχει τη μεταδοση του sky?

Ναι.
Και επιπλέον μπορείς να διαλέγεις να βλέπεις την onboard camera όποιου οδηγού θέλεις και να ακούς live την ενδοεπικοινωνία του. Ωραίο feature ειδικά για τις ελεύθερες και τις κατατακτήριες.


onboard έχει και η ΕΡΤ hybrid.
Άβαταρ μέλους
By Mclaren-Queen
#607145
Bayern7 έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:
Bayern7 έγραψε:
Mclaren-Queen έγραψε:Για μενα προσωπικα η ΕΡΤ δεν ειναι επιλογη. Ξεκινωντας απο αυτη τη βαση, μεχρι πολυ προσφατα τα στριμακια ηταν απιστευτα καλα.
Ποιοι ειναι οι αλλοι τροποι? Η εφαρμογη δεν εχει μεταδοση νομιζω, οτε δεν παιζει γιατι μενω εξωτερικο, τα vpn δεν πιανουν γιατι το sky ειναι συνδρομητικο και το κωλοESPN θελει tv provider απο Αμερικα. Δεν ξερω αλλο τροπο βασικα.
official F1tv
Είχαμε δώσει εδώ μέσα πριν την έναρξη της σεζόν κουπονακια που έβγαινε τελική τιμή 11€ για όλη τη χρονιά. Μισή τιμή δλδ από το απλό live timing.
Εγώ οπότε δεν είμαι σπίτι να το δω στον ΟΤΕ το βλέπω από f1tv. ΕΡΤ τρίτη επιλογή για καβατζα.
Δε με ενοχλεί ότι δεν έχουν τις γνώσεις ούτε τις πληροφορίες που έχουν οι αγγλαρες ανά πάσα στιγμή, με ενοχλεί ότι συνήθως είναι στον κόσμο τους και εκτός κλίματος αγώνας. Μπορεί να συμβαίνει κάτι στην πίστα που θα καθορίσει την έκβαση του αγώνα και αυτοί να ασχολούνται μετά μανίας κιόλας με κάτι άλλο επουσιώδες.


Ναι το θυμαμαι που τα συζηταγατε. Το f1tv εχει τη μεταδοση του sky?

Ναι.
Και επιπλέον μπορείς να διαλέγεις να βλέπεις την onboard camera όποιου οδηγού θέλεις και να ακούς live την ενδοεπικοινωνία του. Ωραίο feature ειδικά για τις ελεύθερες και τις κατατακτήριες.


Αχα! Δεν το ξερα. Ευχαριστω πολυ :s_roses

Edit: Για να μην παρεξηγηθω. Το τι εχει κανει η ερτ τα τελευταια χρονια στο θεμα το θεωρω εντυπωσιακο και καθολου αναμενομενο. Δεν ηταν και τοσο παλια οι εποχες που χαμε 50/50 διαφημισεις/αγωνα. Φαινεται οτι σεβεται σ ενα ελαχιστο βαθμο το προιον και προσπαθει να το αναβαθμισει. Και χαιρομαι που σε ολη την Ελλαδα εχουν μια πολυ ποιοτικοτερη προσβαση στο αθλημα σε σχεση με το παρελθον. Απλως εμενα προσωπικα δε μου κανει.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#607157 Αν και ο καθενας ξερει καλυτερα το πορτοφολι του και τα σκαει οπου γουσταρει, αυτο το 50αρικο που εδωσα το θεωρω πολυ τιμιο για τη συγκεκριμενη τηλεοπτικη καλυψη.

Κι αν δε βιαζομουνα και πληρωνα ενα 10αρικο οπως τοσοι αλλοι, θα μιλουσα για την αγορα της ζωης μου!

Το μονο πιθανο "προβλημα" ειναι να ειναι μετρια τα Αγγλικα καποιου, οποτε με το δικιο του μπορει να σκεφτει "ασε καλυτερα¨.