Forum για τη Formula 1

Θα αφήσει ιστορια στην Φ1?

14
19%
14
19%
5
7%
5
7%
16
22%
16
22%
2
3%
2
3%
Άβαταρ μέλους
By TheBull
#619492
sparticle έγραψε:Εντωμεταξύ, πριν κάνα δεκαήμερο βράβευσε η FIA τον Verstappen για το Βρετανικό GP. Η αλήθεια όμως είναι ότι δεν κατάλαβα για ποιο ακριβώς λόγο τον βράβευσε και ειλικρινά δεν το λέω ειρωνικά.

Για όσους λοιπόν θυμούνται εκείνο τον αγώνα, δεν πέρασε ποτέ και πουθενά τον Leclerc μέσα στην πίστα.

Προσπέρασε δύο φορές στη διαδικασία των pit stop, τη μία μάλιστα με unsafe release.

Ο Leclerc είναι αυτός που πέρασε τον Verstappen στην πίστα μετά το πρώτο τους pit stop και το λάθος του Ολλανδού, ενώ και αργότερα όταν πάλι λόγω pit stop βρέθηκε πίσω του, τον πίεσε πάρα πολύ και παραλίγο να τον περάσει και πάλι, αλλά ο Max έμεινε μπροστά οριακά βγαίνοντας εντελώς εκτός πίστας για να κρατήσει τη θέση του.

Υπενθυμίζω επίσης πόσο κοντά ήταν και ο Gasly σε εκείνο τον αγώνα, δείγμα του εξαιρετικού ρυθμού που είχε η Red Bull. Ο Leclerc μάλιστα έκανε ένα απίστευτο προσπέρασμα στον παιδικό του φίλο εκείνο το απόγευμα.

Η FΙΑ λοιπόν δεν βράβευσε τον Verstappen και τον Leclerc για την εκπληκτική μάχη που έδωσαν, αλλά μόνο τον Verstappen. Και ο μοναδικός λόγος που μου έρχεται στο μυαλό, είναι ότι έπρεπε να του δώσουν κι αυτουνού ένα βραβείο :s_thumbsup


Γεια σας παιδιά!

Το βραβείο αυτό ήταν λάθος αλλά νομίζω ότι είναι και χαζό - γενικά ως concept.
Η μάχη μεταξύ τους στην Βρετανία ήταν εξαιρετική, η καλύτερη της σεζόν, και πιστώνεται και στους δύο.
Διαφωνώ μόνο για το unsafe release. Μέσα στο πλαίσιο των ρίσκων του σπορτ μου φαίνεται.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#619495 Καλως Τον Ταυρο!

ripper έγραψε:Φαν της ομάδας ή του Verstappen?


Και προσεξε καλα τι θα απαντησεις στην ερωτηση του ripper, γιατι αυτη η απαντηση μπορει να αλλαξει το ρου της ιντερνετικης σου ζωης :lol:
Άβαταρ μέλους
By TheBull
#619502
ripper έγραψε:Καλώς ήρθες φίλε!
Φαν της ομάδας ή του Verstappen?


Φαν της ομάδας αλλά κάποια στιγμή έγινα - με έκανε δηλαδή - και φαν του Ολλανδού.

George_Prix έγραψε:Καλως Τον Ταυρο!

ripper έγραψε:Φαν της ομάδας ή του Verstappen?


Και προσεξε καλα τι θα απαντησεις στην ερωτηση του ripper, γιατι αυτη η απαντηση μπορει να αλλαξει το ρου της ιντερνετικης σου ζωης :lol:


:hmmm:
Γνωρίζω ότι οι purists θα έχουν "πρόβλημα" με κάποιον φαν της Red Bull και από όσα διάβασα μου φαίνεται ότι υπάρχει μια κόντρα για τον Μαξ στο φόρουμ. Δεν έρχομαι όμως για να τσακωθώ... Αποπειρώμαι να γράψω ότι "όπου υπάρχει διχόνοια, ας φέρουμε αρμονία'' άλλα μάλλον θα παρερμηνευθούν τα λεγόμενά μου. Ειδικά από την στιγμή της επιλογής του nickname μου. Ειδικά και από την επιλογή της φωτογραφίας προφίλ... Anyway, θα φανεί το ποιόν μου με τον καιρό.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#619776
TheBull έγραψε:
panos2171 έγραψε:Εγώ σαν καχύποπτος θα πω ότι είναι κλώνος άλλου χρήστη. :innocent:

Συνηθισμένο φαινόμενο στο φόρουμ αυτό;


I have been there :s_yes

Συνηθισμενο θα λεγαμε αν γινοταν συχνα. Εδω στο petrolheads αποτελει ΝΟΜΟ. Καθε νεος χρηστης που υποστηριζει Verstappen/Alonso ή που θα πει κατι που δεν αρεσει στους οπαδους της Ferrari, θα κατηγορηθει ΔΗΜΟΣΙΩΣ (στα ισια ή με σποντες), σα χρηστης-κλωνος απο καποιον/καποιους. Παλι καλα που ολοι αυτοι οι Sherlock Holmes wannabe δε μπορουνε να πατησουν το μαγικο ban button, γιατι δε θα ειχες προλαβει να γραψεις ουτε αυτα τα 3 μηνυματα!

Απο εκει και περα ειναι στο χερι σου να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας, πριν αποδειξει η Συντονιστικη Ομαδα οτι εισαι :lol:
Άβαταρ μέλους
By TheBull
#620292 Δεν είχα αντιληφθεί ότι το κλίμα είναι τόσο... χαρούμενο.
Τα συναισθήματά μου για τον Αλόνσο μόνο θετικά δεν ήταν αλλά το αποκορύφωμα της αντιπάθειάς ήταν όταν οδηγούσε με τα κόκκινα. Όχι μόνο επειδή τότε η Red Bull πρωταγωνιστούσε.... Στα μάτια μου έμοιαζε σαν το ιδανικό ταίριασμα αλαζονείας.
Τον Μαξ δεν τον συμπάθησα από την αρχή. Νόμιζα μάλιστα ότι δεν θα είχε ελπίδα δίπλα στον Ρικάρντο. Αλλά ακόμη και αν δεν τον συμπαθεί κάποιος, μου φαίνεται δύσκολο να μην θεωρεί θετικό αυτό που έχει προσφέρει στο σπορ. Και όχι μόνο αυτός βέβαια. Και οι Sainz, Norris, Albon, Russel (μάλλον), έχουν αναζωογονήσει το γκριντ.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#620295 Μια χαρά χαρούμενο είναι το κλίμα όσο λέγονται ορθά πράγματα και υπάρχει αντικειμενικότητα.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#620306 Ναι αλλα αν γινει κανεναν τζατζαρισμα Μαξ με ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ αλλο οδηγο τοτε ριχνουμε και κανενα καντηλακι προς τον Ολλανδο. Φταιει δεν φταιει! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#620322 Japan
elteo έγραψε:Ρούφααααααα Μαξάκο. :yahoo: Με το ίδιο νόμισμα. Να δεις πως είναι. :metalo:



Spa

elteo έγραψε:Maxάκο ...ΡΟΥΦΑΑΑ!


Silverstone

Corto Maltese έγραψε:ΠΑΡ' Τ' ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥΣΤΡΑΚΙ


Μετα ο Φεττελ τον πεταει εξω
Corto Maltese έγραψε:ΜΠΡΑΒΟ ρε Σεμπ. ΜΠΡΑΒΟ να πούμε!

elteo έγραψε:NA AΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΣΟΥ ΦΕΤΤΕΛΑΚΟ! :metalo:


Ετσι προχειρα μερικα χωρις πολυ ψαξιμο
:s_drinks