Forum για τη Formula 1

Θα αφήσει ιστορια στην Φ1?

14
19%
14
19%
5
7%
5
7%
16
22%
16
22%
2
3%
2
3%
Άβαταρ μέλους
By g8777
#770106
Geo f1 έγραψε:.......g μετά θα στο στείλω για να το χεις στην λεκανηΕικόνα

Tapatalk



:metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:

Γραφει καθολου για το πώς νίκησε τον Σατανα; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#770181


Μπαγερ.

Ω ΜΠΑΓΕΡ. :adminpower:

Ενα εχω να σου πω.

Δεν πιστευω να πας τπτ παραλια αυριο :x
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#770960 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#770966
edmond έγραψε:Σίγουρα έχεις πελάτες στην Ήπειρο? :hmmm:
:shifty: :shifty:
Με το ζόρι τον κρατάω ήρεμο, αν δει κι αυτό πάει θα σπάσει τις αλυσίδες του.....




RMX3363
Άβαταρ μέλους
By Sijune21
#770967 Ελλειψει ανταγωνισμου απο τον GOAT λογω μαπα μονοθεσιου,ΦΕΤΟ,ο Μαξακος θα κανει περιπατο στο 2ο μισο του πρωταθληματος,την ιδια στιγμη που στη Ferrari θα τρωγονται σαν τα κοκορια.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#770968
dimviii έγραψε:Εικόνα


Εγώ φταίω που χτες δεν έκανα νόημα στο σκλι από το δίπλα τραπέζι να σφάει τα μεζεκλικια. :x :x :x

ΞΑΝΑΛΑ. :x
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#770974
g8777 έγραψε:
Εγώ φταίω που χτες δεν έκανα νόημα στο σκλι από το δίπλα τραπέζι να σφάει τα μεζεκλικια. :x :x :x

ΞΑΝΑΛΑ. :x


:s_rofl :s_rofl :s_rofl
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#771126 Μετά από τόσα χρόνια δεν έμαθες ότι δεν κρίνουμε πότε στην οδήγηση από ένα καρέ, ένα στιγμιότυπο. Δεν το λες εξέλιξη αυτό Γκεάκο. Σε δίκασα.
Άβαταρ μέλους
By Yugo_para_siempre
#771276 Το έχω πει από πέρυσι.

Για το συμβάν του Σίλβερστόουν έφταιγε πιο πολύ ο Λούης. Άποψη μου.

Δεν έκανε κάτι επίτηδες, αλλά τον είχε στριμώξει ο Μαξ στην εσωτερική από τη μικρή ευθεία.
Λίγο πριν τη στροφή πήγε ο Μαξ προς την εξωτερική ώστε να έχει καλύτερη γραμμή, ο Λούης παρέμεινε πολύ εσωτερικά και ξεκίνησε να στρίβει με πάρα πολλά...

Αναγκαστικά άνοιξε τη γραμμή του, δεν χτύπησε την κορυφή και ακούμπησε με το Μαξ.

Με το Λεκλέρκ, στη μικρή ευθεία πριν τη στροφή, ο Μονεγάσκος ήταν τέρμα στην εξωτερική και λίγο πίσω του, ενώ ο Λούης πιο αριστερά από τη μέση της πίστας, όχι στην εσωτερική, οπότε μπόρεσε να χτυπήσει την κορυφή.

Βέβαια το πόσο τον είχε στριμώξει ο Μαξ στην εσωτερική στη μικρή ευθεία και μέχρι την είσοδο, ακριβώς για να τον ζορίσει, να μη μπορεί να στρίψει εύκολα και να υποχωρήσει, ήταν πολύ στο όριο και νταηλίκι.
Οπότε κάποια στιγμή θα έλεγε και ο Λούης "άντε και γαμήσου, δεν υποχωρώ, αν μπορέσω να στρίψω καλώς, αν όχι κουτουλάμε."

Παρ' όλα αυτά, αν και καταλαβαίνω το Λούη, θεωρώ ότι εφόσον πάνω στη στροφή του δόθηκε χώρος, έστω μόνο πολύ εσωτερικά, θα έπρεπε να στρίψει με τέτοια ταχύτητα ώστε να χτυπήσει το άπεξ. Δεν το έκανε, έφταιξε περισσότερο.
Τελευταία επεξεργασία από Yugo_para_siempre και 09 Ιούλ 2022, 23:55, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#771277 αγωνιστικό συμβάν :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#771283 Κοιτα Yugo, ωραια το περιγραφεις και θυμαμαι που τα λεγαμε και περυσι αυτα.

Το θεμα για μενα ειναι τελικα ποιο θεωρουμε αγωνιστικο συμβαν (δηλαδη να μη δινουν ποινη στο πνευμα του “let them race”) και ποιο αξιοποινο.

Δηλαδη στο 55-45 φταιξιμο ο Lewis, εσυ πιστευεις οτι πρεπει να δινεται ποινη;

Εγω προσωπικα θεωρω οτι η φαση ηταν ακριβως 50-50, και οχι για ποινη, αλλα πιστευω οτι και στο 60-40 μπορουμε να τη σκαπουλαρουμε γενικα*.

Ειδικα οταν βλεπεις κραυγαλεες περιπτωσεις που φταιει καποιος 100% και κανουν τα στραβα ματια.

*αρκει να υπαρχει μια καποια συνεπεια και σε αυτο και οχι σε καθε αγωνα και διαφορετικες αποφασεις για παραπλησιες φασεις.