Forum για τη Formula 1

Θα αφήσει ιστορια στην Φ1?

14
19%
14
19%
5
7%
5
7%
16
22%
16
22%
2
3%
2
3%
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#742066 Και τα αγριογούρουνα είχαν φάει φαΐ για γουρούνια.
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#742100
g8777 έγραψε:Η αυτοκρατορία του max θα κρατήσει μέχρι ο μέσος καταναλωτής της φόρμουλα ένας νιώσει ότι έχουμε μία από τα ίδια, απλά με διαφορετικό αφεντικό.

Σωστά. Αλλά το κοινό βαριέται γρήγορα πλέον. Το βλέπουμε σε όλα τα θεάματα, στις ταινίες, στις μουσικές, πλέον και στον αθλητισμό. Γρήγορες εναλλαγές, νέες προκλήσεις, νέα πρόσωπα.
Μια παντοκρατορία Μαξ θα κουράσει από τον 2ο-3ο χρόνο. Αν τον έχουν σπρώξει να ανέβει εκεί, θα τον κλωτσήσουν γρήγορα. Αν τα κατάφερε μόνος του / με την τύχη του, τότε θα δούμε τι θα δούμε.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#742103 Εχει και ενα κακο αυτη η κατρουλοομαδα, μολις το παιδι του σωληνα αποκτησει τετοιο στατους που παει να απογαλακτιστει μηντιακα απο την Μανα Μαρκο, τον τρωει ο λυκος :shifty: ( με τον επομενο απο τα τσικο).

Θα δειξει αν ολο αυτο το καταφανες σπρωξιμο μακροπροθεσμα αποδειχθει απλα η φόρα για να παρει μπροστα ενας x-ακις ή απλα ενα κομβικο σημεο για την κατρακύλα της αξιοπιστίας του.
Άβαταρ μέλους
By TheBull
#742137
JarnoT έγραψε:
g8777 έγραψε:Η αυτοκρατορία του max θα κρατήσει μέχρι ο μέσος καταναλωτής της φόρμουλα ένας νιώσει ότι έχουμε μία από τα ίδια, απλά με διαφορετικό αφεντικό.

Σωστά. Αλλά το κοινό βαριέται γρήγορα πλέον. Το βλέπουμε σε όλα τα θεάματα, στις ταινίες, στις μουσικές, πλέον και στον αθλητισμό. Γρήγορες εναλλαγές, νέες προκλήσεις, νέα πρόσωπα.
Μια παντοκρατορία Μαξ θα κουράσει από τον 2ο-3ο χρόνο. Αν τον έχουν σπρώξει να ανέβει εκεί, θα τον κλωτσήσουν γρήγορα. Αν τα κατάφερε μόνος του / με την τύχη του, τότε θα δούμε τι θα δούμε.


+1

Ναι, δε θα του χαριστεί η Red Bull (=να πληρώνει premium για τις επιτυχίες του παρελθόντος, στάτους κτλ) αν έχουμε καινούργιο ταλέντο. Δε νομίζω όμως οτι θα βρεθεί ένας νέος Ricciardo. Όχι όσο ο Max παραμένει τόσο λυσασμένος.

Update: Η (σχετική) αξία του premium γίνεται μικρότερη βέβαια πλέον με το budget cap και τους κανονισμούς του --> μεγαλύτερο κίνητρο για υψηλότερες πληρωμές για τοπ οδηγούς..
Τελευταία επεξεργασία από TheBull και 13 Δεκ 2021, 19:39, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By g8777
#742144
Geo f1 έγραψε:Ο 1ος τιτλος απλα ανοιγει την ορεξη


Τελικα ενας θρυλος γεννηθηκε....


Τι διαβαζουμε θεε μου. :lol: :lol: :lol:

Θρυλος με μια κουπα , και αυτη λερωμενη. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Και του χρονου σε αγνωστα νερα τα μονοθεσια.

Θρυλος ομως.

Ο Νιουι. :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By TheBull
#742146 Ελπίζω η αλλαγή κανονισμών να "φέρει" πολλούς διεκδικητές αλλά θυμάμαι με πολύ ωραία συναισθήματα την εποχή του Seb. Δε θα παραπονιόμουν.

Έξυπνο βέβαια το τρικ με τον Γερμανό. Το 2013 βέβαια ήταν μια μηχανή παραγωγής γρήγορων γύρων. Σήμερα είναι το continental αντίγραφο του Lewis - όχι οδηγικά- προώθησης wok-ισμού.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#742152
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#742255 Τελευταια εχω διαβασει καμποσες συνεντευξεις κι εχω δει καμποσα βιντεακια, του Γιος... με το γιο του Γιος.

Δε σας κρυβω οτι ειχα το Γιος για τον "τελευταιο" πατερα που θα ηθελα να μοιασω, αλλα εχω αναθεωρησει ελαφρως. Βλεπω δηλαδη οτι αυτος ο καφρος και τραμπουκος ο Γιος, ασχοληθηκε με το παιδι του. Εδωσε το χρονο του, εδωσε την ψυχη του. Σιγουρα εκανε πολλα λαθη (συμφωνα με τα δικα μου κριτηρια) σα πατερας, αλλα συνεβαλε σε τεραστιο ποσοστο στη δημιουργια αυτης της μηχανης που λεγεται Μαξ. Ακομα κι αν τον πιεζε παραπανω απο το "κανονικο" ηταν εκει για το παιδι του. Σε ολη του του ζωη ο Μαξ θυμαται να ειναι σε ενα βαν με τον πατερα του και να γυρνανε απο πιστα σε πιστα. Τον πατερα του να φτιαχνει τα μοτορια και να στηνει τα καρτακια και να ξεζουμαει το γιο του ωστε να κατεβασει χρονους ξεζουμιζοντας τα καρτακια. Και την πιεση που του ασκουσε ο πατερας του, τη λεει χυμα στις συνεντευξεις σαν μερος της διαδικασιας. Οχι σαν ενα παραπονο που του αφησε καταλοιπα σαν κατι πατεραδες που βαρανε και βριζουν τα παιδια τους (για να μην πω χειροτερα). Και γενικα τον βλεπω να μιλαει με τα καλυτερα λογια για την οικογενεια του, που ειναι στα συν στα δικα μου τα βιβλια.

ΑΝ εχω καταλαβει καλα τη σχεση τους (και δεν ειναι αρρωστημενη), ενα ρισπεκτ (με ερωτηματικα) στο μπαμπα Γιος απο μενα :s_howdy
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#742256 Ενα που μου ηρθε τωρα...

Κερδιζε λεει τοσο χαλαρα τους αγωνες, που του εβαζε δικους του ορους του Μαξακου, ο μπαμπας Γιος. Οτι επιτρεπεται να προσπερναει μονο στις ταδε στροφες και απεκλειε τα προφανη σημεια προσπερασης.

Μου θυμισε τη θεικη ιστορια με το θεο Σεννα, που του εβρεχε την πιστα ο πατερας του, για να μαθει να οδηγαει στη βροχη.

Θεουληδες τετοιοι πατεραδες :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#742267 Ρε συ τζορτζ, ετσι οπως τα λες/λεει ομως, δεν μεγαλωνε γιο ο Γιος, προπονουσε αθλητη. Μπορει δλδ ο γιος τωρα να λεει τα καλυτερα, ή τουλαχιστον οχι ασχημα πραγματα, γιατι ισως ετσι ειναι προγραμματισμενος αν θες, αλλα δεν ειναι φυσιολογικη ανατροφη αυτο που περιγραφεις. Δε μπορει να μην εχει αφησει κουσουρια. Δεν δικαιολογειται δλδ τετοια πιεση στο παιδι σου, ακομα κι αν το αποτελεσμα ειναι να βγει ο απολυτος ξεζουμιστερ. Δε βλεπω καμια διαφορα απο κατι παλαβες στην αμερικη που τα πανε στους διαγωνισμους ομορφιας απο 5 χρονων, και γενικοτερα απο οσους αλλους γονεις προσπαθουν να κανουν τα παιδια τους αυτο που δεν μπορεσαν να γινουν αυτοι
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#742276
George_Prix έγραψε:...Οχι σαν ενα παραπονο που του αφησε καταλοιπα σαν κατι πατεραδες που βαρανε και βριζουν τα παιδια τους (για να μην πω χειροτερα). Και γενικα τον βλεπω να μιλαει με τα καλυτερα λογια για την οικογενεια του, που ειναι στα συν στα δικα μου τα βιβλια.

ΑΝ εχω καταλαβει καλα τη σχεση τους (και δεν ειναι αρρωστημενη), ενα ρισπεκτ (με ερωτηματικα) στο μπαμπα Γιος απο μενα :s_howdy
+1 στον Chris

Αυτο που δεν ξερεις ειναι πως αντεδρασε ο Γιος οταν ο γιος ειπε, "ασε με να κοιμηθω, δεν θελω να κανω προπονηση, βαριεμαι να τρεχω, βαρεθηκα," κλπ.

Το θεμα με εμας τους γονεις ειναι να καταλαβουμε πως η μεγαλη πιεση φερνει καταπιεση στο παιδι μας και αυτο δεν ειναι καλο για το παιδι. Αν ισχυει θα δεις σε λιγο καιρο τον Γιος να μην ειναι στους αγωνες ουτε ως θεατης. Θα τον βγαλει απο την ζωη του σαν κατι που του εκανε κακο, περισσοτερο απο καλο.