Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#732327 Στον υπολοιπο κοσμο ψηφιστηκε ο Μαξ σαν ο πιο δημοφιλης οδηγος. Σε αντιθεση με το φορουμ εδω, που θεωρειται ο αντιπαθεστερος. Ή στραβος ειναι ο γιαλος ή στραβα αρμενιζετε συντροφοι :shifty:

F1 fans vote Verstappen most popular driver, McLaren named favourite team

https://www.motorsport.com/f1/news/f1-f ... m/6696640/

Τελος εντυπωση μου κανει η τοσο υψηλη δημοφιλια της ΜκΛαρεν κι η Φερραρι που ειναι στην 3η θεση. Η εικονα που εχω στο μυαλο μου ειναι πως η Ιταλικη ομαδα ειναι πρωτη με διαφορα. Περιεργο :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#732328 Και κατι ακομα... Εχουν αρχισει ο ενας οδηγος μετα τον αλλον να γκρινιαζουν για τα αμαξια του 2022. Ολοι λενε οτι απο οσο ειδαν στον εξομοιωτη, ειναι πολυ χαλια σε σχεση με τα τωρινα.

Μωρε ας βελτιωσουν τις μαχες ροδα-ροδα οπως ευελπιστουμε να γινει και στα @@ μας αν αρεσουν στους οδηγους :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By ripper
#732331 Ποιοι ψήφισαν; Εγώ δεν πήρα χαμπάρι αυτό το survey και με λες και λίγο πορωμενο.

Προφανώς και είναι πρώτη η Ferrari, αλλά αν πας σε πιο πορωμενους φαν δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά. Η McLaren των Norris, Ricciardo και Zak Brown είναι νομίζω πολύ αγαπητή σε όλους (3 πολύ συμπαθητικές φυσιογνωμίες γενικά), οπότε αυτή είναι μια εξήγηση.

Εξήγηση και για τον Verstappen είναι και η μάχη του εναντίον του 7κις που τον βαρέθηκε να κερδίζει μέχρι και ο μπαμπάς του. :lol:
Αλλά και αυτό περίεργο είναι.

Το πιο περίεργο από όλα είναι τα κατρουλοποτα. Εντάξει είσαι περίεργος και γουστάρεις την αντιπαθοφατσα τον Max που είναι οδηγαρα. :lol:
Αλλά την Red Bull? Σοβαρά τώρα;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#732333
ripper έγραψε:Αλλά την Red Bull? Σοβαρά τώρα;


Φιλε εχω την εξης αισθηση:
Αυτο που καταφεραν οι Φερραρι, ΜκΛαρεν και τοσοι αλλοι κατασκευαστες με τις επιδοσεις τους τις τελευταιες δεκαετιες, το καταφερε η Ρεντ Μπουλ σε λιγα χρονια με το μαρκετινγκ. Σπονσοραρισμα σε ολους τους μεγαλους οδηγους σε ολα τα μηχανοκινητα σπορτς. Αμαξια, μηχανες, αεροπλανα, σκαφη θαλασσης και πολλα ακομα... Μεγαλη βαρυτητα στα "επικινδυνα" σπορτς... Απιστευτα βιντεακια που κοβουν την ανασα κι εχουν γραψει ιστορια. Δηλαδη ο καυλογκαζος κι αυτος που γουσταρει την αδρεναλινη γενικοτερα, εχει πολυ ψηλα αυτο το μπραντ στην υποληψη του. Μπορει καμποσοι που δεν ειναι πωρωμενοι με συγκεκριμενη ομαδα ή μερικοι που υποστηριζουν οδηγο, να απαντησαν Ρεντ Μπουλ εντελως μηχανικα, το πρωτο που τους ηρθε στο μυαλο δηλαδη.

Μπορει και να κανω λαθος φυσικα...
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#732338 Μόνο που η RB δεν είναι μάρκα. Δεν φτιάχνει μηχανές, αυτοκίνητα, μονοθέσια, ποδηλατα, σκέιτ, κλπ

Είναι μία εταιρεία ενερτζι ντρινκς που σπονσοναρει οτιδήποτε εξτρίμ και οποιοδήποτε άθλημα έχει έντονο κίνδυνο ή υψηλές ταχύτητες.

Είναι σαν να βλέπεις μπάσκετ και να είσαι ΝΙΚΕ.

Τι να πω, αγνωσται αι βουλαί του κοινού.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#732350 Ειναι ΚΑΙ μαρκα στην F1 εφοσον κατασκευαζει το μονοθεσιο. Συντομα θα φτιαχνει τους δικους της κινητηρες οποτε θα μεγαλωσει ακομα περισσοτερο.

Στην ουσια κι εγω σαν εσενα και το ριππερ σκεφτηκα μολις ειδα τα αποτελεσματα της ψηφοφοριας. Δηλαδη "Ποια Ρεντ Μπουλ ρε παιδια :dizzy: "

Αλλα καποιος που δεν παρακολουθει συστηματικα κι επισης οι νεοι που βλεπουν μηχανοκινητο αθλητισμο τα τελευταια 10 χρονια, πολυ χαλαρα ριχουν ενα κουκι στη Ρεντ Μπουλ, παρα στη ΜκΛαρεν.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#732355 Verstappen refuses to participate in “fake” Drive to Survive Netflix series



The problem is they will always position you in a way they want, so whatever you say, they will try to make you look reckless or trying to make you… whatever fits the story of the series,” he said at the time.

“So I never really liked that. I prefer to just have a one-on-one interview to the person who would like to know me.”


Χμμ... ίσως έχει δίκιο ο ΜV. :hmmm:

Θα μπορούσαν να του πάρουν συνέντευξη σε κάποιο πιο οικείο περιβάλλον, πχ σε κάνα σταντ στο σουπερμάρκετ με δωρεάν ενεργειακό ποτό.

Όπως και να έχει είναι λυπηρό το γεγονός ότι εκατομμύρια, δισεκατομμυρια κόσμου θα στερηθούν τον λαοφιλεστερο ηγέτη που εμφανίστηκε στο άθλημα.
Εκτός αν το νετφλιξ έρθει στα συγκαλα του και τον φέρει στο ενώπιος ενωπίω με Νίκο Χατζηνικολάου . Βέβαια. Ο Λάρρυ Κινγκ των Βαλκανίων είναι ο Νικολάκης σε αυτά. Ποιός καταλληλότερος για one on one με τον Κώστα Μήτρογλου των Κάτω Χωρών;
Να τον ρωτάει πχ " πείτε μου κάτι Μαξ, είστε τόσο καλό παιδί όσο φαίνεστε;" και να ακούς στο κοινό τα σπόρια να θρυψαλλιαζονται από την αγωνία,κρακ,κρακ,κρακ. :eat:
Να βγαίνει στο παραθύρο ο μπαμπάς Γιος ( :hmmm: ) και να ξεκινάει με "Στο μαιευτήριο νόμιζα ότι είναι κάποιου είδους τρολαρισμα". :hmmm:

Με εκχιονιστικο θα ανοίγουν δρόμο στο στούντιο, μέσα από τις φλούδες από τα σπόρια. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#732383


Πολύ δυνατό :lol:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#732386 Δεν νομιζω να ειπε κατι κακο ο Μαξαρος.
Καλο το dts δεν λεω αλλα παει να κανει ιντριγκα ΠΑΝΤΑ εκει που μπορει να μην υπαρχει.
Πχ στο περσινο Λαντο-Καρλος ε το παραχεσαν...
Αντιθετα στο 1ο με τον Αμπιντεμπουλ και Χορνερ ηταν απολαυστικο.
Γενικα σιγα τα ωα ρε g.