Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#713686
George_Prix έγραψε:Σεβαστο. Αν απλα δε μιλουσαν για το ποσο γαματος ειναι ο Μαξ, θα ειχαμε παραμεινει σε 1-2 δικα μου ποστακια που ανεφερα την αποψη μου κι ανελυσα το σκεπτικο μου οσον αφορα τις φετινες επιδοσεις των οδηγων.

Αλλα φυσικα δεν τους εφτανε η σιωπη (κατι σαν ατυπη αποδοχη των λεγομενων μου). Απο την αλλη μερια, μη εχοντας επιχειρηματα να αποδειξουν το ποσο γαματος ειναι φετος ο Λουης, καταληξανε οπως παντα σε προσωπικες επιθεσεις ωστε να αποδομησουν το προφιλ του εχθρου, δηλαδη εμενα. Σα να βλεπω τον Κουγια που δεν εξεταζει αν ο πελατης του βιασε τον πιτσιρικα, αλλα αν ο πιτσιρικας ηταν στρειτ ή γκει. Απλα σιχαμα.


Κοιτα τωρα να δεις. Με αυτη την αποψη που εχεις θες να αφαιρεσεις την αποψη των αλλων. Ακομα και να θελουν να σε πειραξουν, δουλεψουν, γιατι δεν καταλαβαινεις αλλιως.

Γιατι να αποδεχθουν τα λεγομενα σου οπως θες αν δεν συμφωνουν με αυτα; Γιατι θεωρεις οτι η μη απαντηση σημαινει ντε φακτο αποδοχη;

Γιατι βλεπεις τον εαυτο σου ως εχθρο;

Δεν πολεμαμε ο ενας τον αλλο Γιωργο. Κουβεντα κανουμε. Οταν αυτη η κουβεντα ομως εχει να κανει με το ποσο γαματος ειναι ο ενας και ποσο κωλοφαρδος ο αλλος, δεν εχει πλακα.
Ουτε αν θεωρει καποιος οτι αν δεν λες ποιον υποστηριζεις εισαι Χαμιλτονικος η Σουμαχερικος. Αυτο μαλιστα ειναι και αφορμη για "καυγα" γιατι καποιος υποθετει ο,τι γουσταρει.
Κανενας δεν ειπε οτι ο Μαξ δεν ειναι τοπ οδηγος. Ουτε για τον Αλονσο το ειπε κανεις. Εσυ ομως προσπαθεις να βγαλεις κατι απο το τοπ του Χαμιλτον θεωρωντας τον τυχερο. Οτι οδηγει διαστημοπλοιο. Οταν πηγε ομως στην ομαδα δεν ηταν διαστημοπλοιο, αρα κατι εκανε κι αυτος για να γινει.


ΥΓ. Καθομαι και υπερασπιζομαι τον Χαμιλτον που ποτε μου δεν χωνεψα ρε πστ μου. :lol: :lol: Κ@ργollie ΤΖΙ εσυ φταις :s_devil

ΥΓ2. FORZA FERRARI ΡΕ ΜΝΙΑ :s_cool
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713689 Ο καθε χρηστης βγαζει το βιτσιο του εδω μεσα. Αλλος με εναν οδηγο, αλλος με μια ομαδα, αλλος με ενα κομμα, αλλος με το ποδοσφαιρο κι αλλος με το μπασκετ.

Συνεχιζεις να μου μιλας για το δικο μου κολλημα (το οποιο γνωριζω) και δε διαβαζεις καν το ποιντ μου. Το δικο μου βιτσιο λοιπον, δε θα πειραζε ΚΑΝΕΝΑΝ αν δε γινοταν αυτο το μπαχαλο κι αυτη η καταπατηση των κανονισμων καθε φορα που λεω κατι και συνταρασσει το μικροκοσμο καποιων. Θα ελεγα την αποψη μου, θα μου ελεγε καποιος εδω συμφωνω κι εδω διαφωνω, 2-3 ποστακια και στον επομενο αγωνα παλι. Το ιδιο που κανουν ολοι οι χρηστες.

Χαρακτηριστικο παραδειγμα για να καταλαβεις πως ΞΕΚΙΝΑΕΙ καθε φορα... Ειχα χοντρα τρεξιματα και δεν ειχα ποσταρει για κανενα μηνα. Ουτε τσουρεκια σας τα ειχα κανει με το Μαξ ουτε τιποτα δηλαδη. Αποφασιζω λοιπον ο ερμος να πω τη γνωμη μου για 2 αγωνες μαζεμενους. Γνωμη χωρις τιποτα ακροτητες. Τα χαλια του Ναντο, τη δυναμικοτητα των μονοθεσιων, τις κακες ΚΑΙ τις καλες στιγμες του Λουη και του Μαξ, την αδικη γκρινια Μαξ/Ρεντ Μπουλ οσον αφορα τα ορια της πιστας... Θεωρω ειπα σωστα πραγματα. Ακομα κι αν ειπα κατι λαθος, ηθελα πραγματικα να συζητησω για το αγαπημενο μου αθλημα. Μιλαω για αυτο το ποστακι:
viewtopic.php?p=707088#p707088

Και το "καλως επεστρεψες παλιοφιλε" απο το φιλο μου τον Τζι, ηταν το εξης:
g8777 έγραψε:Γιωργη ασχολεισαι επαγγελματικα ή ερασιτεχνικα με αγωνες; :hmmm: Μου αφηνει τετοια αισθυση το κειμενο σου. :hmmm:


Μετα φυσικα αν ακολουθησουν 2-3 τρολλοσελιδες, φταιω εγω που δεν εσκυψα το κεφαλι στον παλιο του φορουμ το Τζι και τολμησα να απαντησω (ξανα και ξανα μαλιστα) βγαινοντας οφφ τοπικ και πρηζοντας σας τα... :s_yes
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713690
Νίκος Παππάς έγραψε:Δεν πολεμαμε ο ενας τον αλλο Γιωργο. Κουβεντα κανουμε. Οταν αυτη η κουβεντα ομως εχει να κανει με το ποσο γαματος ειναι ο ενας και ποσο κωλοφαρδος ο αλλος, δεν εχει πλακα.


Φυσικα και δεν πολεμαμε ο ενας τον αλλον. Και το κωλοφαρδος για το Λουη στη φαση με την κοκκινη σημαια, δε σημαινει πολεμος. Κατι που γινεται καθε του Αγιου Π..... ανημερα κι ειναι υπερ καποιου, το λες κωλοφαρδια. Ουτε κανενα χρηστη εδω μεσα προσεβαλα κι επισης ειπα αυτο που σκεφτηκαν οι 99 στους 100 τηλεθεατες. Ειλικρινα δε μου περασε απο το μυαλο οτι θα παρεξηγηθει η συγκεκριμενη λεξη!

Οσον αφορα τη γαματοσυνη του Μαξ, παλι δεν καταλαβαινω με τι ακριβως διαφωνεις. Οσο πεταει το λεμε. Ολοι το ιδιο λεμε εκτος απο αυτους που τρολλαρουν χωρις να λενε ΠΟΤΕ την αποψη τους. Αν κανει κι αυτος κανενα λαθος, παλι εδω θα ειμαστε να το πουμε παρεουλα. Και πιστεψε με Νικο, αν κανει κανενα λαθος ο Μαξ δε θα τα λεει μονο ενας σαν τον τρελο που τονιζει τα λαθη του Λουη. Θα κανει γλεντι ο Τζι με το τσιφλικι του, που δεν το χωραει ο νους σου :lol:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#713694 Ρε σεις είναι ωραίο αυτό τώρα; Βάλατε τον Μαιμο στην μέση και γελάτε;

Εγώ προσωπικά σου ζητώ συγγνώμη Γιώργη (και το εννοώ) , παρασύρθηκα και παρεβηκα έναν κανόνα μου. Ποτέ δεν θα έκανα χαβαλε με κάποιον όπως εσύ.
Και ξανά συγγνώμη,δεν θα σε ξαναενοχλησω. :oops:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#713695 Δεν μπορώ να πω πάντως. Τα τελευταία χρόνια αν είσαι ζέλας και φοράδις, δεν έχεις κανένα σεβντά και κάθεσαι και βλέπεις τα ξεκατινιάσματα των πρώτων :shifty: :shifty:
Άβαταρ μέλους
By ripper
#713697
Geo f1 έγραψε:Ας χαλαρωσουμε

Εικόνα

Τι χρωματικό συνδυασμό έκανε ο ΣΑΤΑΝΑΣ.
GOAT.-




Αυτό το πατουμενο πείτε μου ότι δεν υπάρχει στα αλήθεια :help:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713698
ripper έγραψε:Τι χρωματικό συνδυασμό έκανε ο ΣΑΤΑΝΑΣ.
GOAT.-

Αυτό το πατουμενο πείτε μου ότι δεν υπάρχει στα αλήθεια :help:


Ο αγαπημενος μου συνδυασμος χρωματων. Να τα λεμε κι αυτα Τζι μου :inlove: ... ε ριππερ μου ηθελα να πω :lipsealed:

Οσο για το πατουμενο, κρινοντας κι απο τη συννεφια, λογικα ειναι μοδατες γαλοτσες.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#713699 Να σου πω με τι διαφωνω. Με την αποψη που λεει οτι ο Χ, ο Ψ οδηγος "αξιζει" κατι καλυτερο απο αυτο που εχει.

Κανενας δεν αξιζει τιποτα περισσοτερο απο αυτο που πηρε. Ετσι ειναι στους αγωνες μηχανοκινητων.
Γιατι περα απο τα χερια, ειναι και οι επιλογες που κανει, ειναι κι οι προτασεις που δεχεται, ειναι η ομαδα που πηγαινει, η δυναμικοτητα του μονοθεσιου του. Ειναι το πως δουλευει ολη αυτη η ομαδα σχεδιαστων, μηχανικων, οδηγων, πως μεταδιδει τις πληροφοριες, πως τις αντιλαμβανονται οι υπολοιποι και πως τις υλοποιουν.

Την τυχη σου την φτιαχνεις η την χαλας με τις επιλογες σου. Καποιες φορες και με τον χαρακτηρα σου. Για ο,τι χαλας υπολογος εισαι εσυ και μονο εσυ.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713767
Νίκος Παππάς έγραψε:Την τυχη σου την φτιαχνεις η την χαλας με τις επιλογες σου. Καποιες φορες και με τον χαρακτηρα σου. Για ο,τι χαλας υπολογος εισαι εσυ και μονο εσυ.


Για να το ελαφρυνουμε λιγο, θα πω μια ιστοριουλα. Ημουν πιτσιρικας και διαβαζα ενα τευχος των 4Τ. Αν θυμαμαι καλα, εξωφυλλο ειχε ενα Μ3 να στριβει με το πλαι μια χιλιομετρατη στροφη μεσα σε μια πιστα. Στο αρθρο αυτο λοιπον, ειχα διαβασει για πρωτη φορα στη ζωη μου την εξης εκφραση:
"Δεν υπαρχει τυχη κι ατυχια. Ο καθενας φτιαχνει μονος του την τυχη του". Το ειχε πει πανω στη συνεντευξη ο δοκιμαστης/οδηγος της Μ3 (ουτε που θυμαμαι το ονομα του).

Ηταν η πρωτη φορα στη ζωη μου, που μου καρφωθηκε μια ατακα στο μυαλο και μου φανηκε τοσο σωστη/εξυπνη. Αυτη η ατακα λοιπον, αποτελεσε για μενα το καλυτερο δωρο στη μετεπειτα ζωη μου. Το πιστεψα πραγματικα και μου εκανε πολυ καλο. Ποτε δε ζηλεψα καποιον καλυτερο μου ή πιο επιτυχημενο κι απλα προσπαθουσα να βελτιωθω εγω...
Οσες φορες εκανα λαθη (πολυ περισσοτερες απο οτι σωστα πραγματα) ηξερα το φταιχτη και δεν εψαχνα για δικαιολογιες... Προσπαθουσα απλα να μην επαναλαβω τα ιδια λαθη.

Μεχρι και δικο μου ρητο εβγαλα, οτι η "ατυχια ειναι το δεκανικι των αποτυχημενων". Και για να μην πεταχτει κανενας να πει οτι κανω τον πονηρο, να τονισω οτι θεωρω τον εαυτο μου αποτυχημενο εφοσον επιασα λιγους απο τους στοχους που ειχα θεσει. Αλλα δε μου φταιει η ατυχια μου. Μου φταιει η μ@λακια μου :s_yes

Οποτε να το πω στο τελος αντι στην αρχη που ειθισται να λεγεται...
+1 για το συγκεκριμενο!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713860 Παντως η Πιρελλι αυξησε την πιεση κατα 2 psi. Εφοσον ειπαν οτι τα κλαταρισματα εγιναν επειδη καποιες ομαδες εκλεβαν, μαλιστα βρηκαν τον τροπο που εκλεβαν και νεους ελεγχους ωστε να μην επαναληφθει η κλεψια, γιατι ανεβασαν την πιεση σα να παραδεχονται πως τα προηγουμενα ορια που ειχαν θεσει ηταν πραγματι επικινδυνα? :hmmm:

Οχι πως θα μαθουμε ποτε και την αληθεια, αλλα αυτα τα δυο δε συναδουν. Μαλιστα η Ρεντ Μπουλ ειπε απο την πρωτη στιγμη οτι θα ανεβασει πιεση η Πιρελλι, θελοντας να πεισουν οτι δεν εκαναν οι ιδιοι κατι παρανομο.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#713891 Είναι που κάνανε τα φετινά ελαστικά πιο "στιβαρά".... Αλλά ταυτόχρονα μειώσανε και τις ελάχιστες πιέσεις για να αντισταθμίσουν

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι σκουπίδια τα Pirelli. Βέβαια ζητάει συγκεκριμένα πράγματα η FIA αλλά τι να πω
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713948 Θα βγαλει την ψυχη στους οδηγους και σε μας τους φιλαθλους ο Τοττος παλι του χρονου...

Mercedes may wait until winter to make Bottas/Russell decision

https://www.motorsport.com/f1/news/merc ... n/6582895/
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713950
BARHonda έγραψε:Είναι που κάνανε τα φετινά ελαστικά πιο "στιβαρά".... Αλλά ταυτόχρονα μειώσανε και τις ελάχιστες πιέσεις για να αντισταθμίσουν

Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι σκουπίδια τα Pirelli. Βέβαια ζητάει συγκεκριμένα πράγματα η FIA αλλά τι να πω


Ετσι, σκουπιδια!

Διαβαζα το Λουη που ελεγε οτι σ' αυτο τον αγωνα οι πιεσεις ειναι υψηλοτερες απο ποτε. Τι διαλο, τοσο νουμπαδες ειναι τελικα αυτοι οι Πιρελληδες? Μονοι τους παιζουν μπαλα τοσα χρονια και δεν εχουν βρει ακομα ακρη ωστε να ειναι τουλαχιστον σιγουροι οτι ειναι ασφαλεις οι οδηγοι?

Οπως η Ρεντ Μπουλ, ετσι κι η Αστον Μαρτιν επισης οδυρεται οτι ακολουθησε ολα τα πρωτοκολλα, οτι ολες οι πιεσεις ηταν ακομα πιο ανεβασμενες απο το ελαχιστο οσο ηταν ζεστα τα λαστιχα μεσα στον αγωνα. Λεει οτι οτι κακως η Πιρελλι ισχυριζεται οτι ευθυνονται οι ομαδες για τα κλαταρισματα και πως πιθανοτατα υπαρχει θεμα ασφαλειας.