Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#713600
Corto Maltese έγραψε:Για να καταλάβεις πόσο μπάζει ο συλλογισμός σου: Αν ο Μαξ δεν έβγαινε στο Μπακού ο Χάμιλτον θα είχε τερματίσει τουλάχιστον 3ος μπορεί και παραπάνω αν κρίνω από τα υπονοούμενα της Πιρέλι και κυρίως από τις αλλαγές στον έλεγχο που επέβαλλε η ΦΙΑ
Κι αν δεν έκανε το λάθος με τα φρένα ο Χάμιλτον θα ήταν μπροστά στην βαθμολογία και θα λέγαμε ότι ο Μαξ δεν πηρε τίποτα στις πιστες που τον βολευαν.

Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713605
Corto Maltese έγραψε:Για να καταλάβεις πόσο μπάζει ο συλλογισμός σου: Αν ο Μαξ δεν έβγαινε στο Μπακού ο Χάμιλτον θα είχε τερματίσει τουλάχιστον 3ος μπορεί και παραπάνω αν κρίνω από τα υπονοούμενα της Πιρέλι και κυρίως από τις αλλαγές στον έλεγχο που επέβαλλε η ΦΙΑ


Η διαφορα ειναι η εξης!!!

- Ο μεν Μαξ βγηκε απο αστοχια υλικου ή κατι αλλο εκτος του οδηγικου σκελους (εστω και κλεψια με τα λαστιχα της Ρεντ Μπουλ να ηταν δεν αφορα το οδηγικο, αλλα το ομαδικο κομματι που δε με απασχολει).
- Ο δε Λουης στο Μπακου που εχασε ποντους και στην Ιμολα που του εγινε ΝΑ με το συμπαθειο με την κοκκινη και πηρε τελικα 19 ποντουλακια, εκανε οδηγικα λαθη ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ. Αφηνω στην ακρη το οδηγικο Βατερλο του Μονακο που πηρε ακριβως οσα ποντακια του αξιζαν...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#713606 Εδω να προσθεσουμε οτι αν ο Αντονι ειχε τραβηχτει πριν 30τοσα χρονια τωρα θα μιλουσαμε για τις εφταμιση χιλιαδες κουπες του Φερνατου Αλφονσου και για τον υπαλληλο ΚΤΕΟ Μαξγουελ Βρισταπεν. Αυτα δεν βλεπω να λαμβανονται υποψη στο συμποσιο του Γιωργεκ και Γιωργιεκ., θα ηταν εποικοδομητικο να εξεταστει και αυτη η παραμετρος.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713608
g8777 έγραψε:Είσαι εγκάθετος και θες να μειώσεις τα χέρια του Μαξ που θα φέρουν το πιο αρχιντατο πρωτάθλημα της ιστορίας. Όσο εγώ τα λέω εσείς αγοράζετε.


Εσυ ρε Τζι εκτος απο παρομοια "εξυπνα" ποστακια, δε μας εχεις πει ακομα την αποψη σου...

Ποιες νομιζεις οτι ειναι οι ισορροπιες αναμεσα στα μονοθεσια μεχρι τωρα?
Ποιος απο τους Μαξ/Λουη θεωρεις οτι εχει οδηγησει συνολικα καλυτερα μεχρι τωρα?

Να πεις και καμια σοβαρη κουβεντα, ωστε να το συζητησουμε πολιτισμενα το θεμα. Καταλαβαμε οτι εχεις πνευμα, καταλαβαμε οτι εχεις θεματακι με το Μαξ, αλλα κουρασε το στυλακι σου σε ΚΑΘΕ ποστ :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713609
g8777 έγραψε:Εδω να προσθεσουμε οτι αν ο Αντονι ειχε τραβηχτει πριν 30τοσα χρονια τωρα θα μιλουσαμε για τις εφταμιση χιλιαδες κουπες του Φερνατου Αλφονσου και για τον υπαλληλο ΚΤΕΟ Μαξγουελ Βρισταπεν. Αυτα δεν βλεπω να λαμβανονται υποψη στο συμποσιο του Γιωργεκ και Γιωργιεκ., θα ηταν εποικοδομητικο να εξεταστει και αυτη η παραμετρος.


Οσο απαντουσα στο προηγουμενο "εξυπνο" ποστακι, προλαβες να γραψεις μια ακομα "εξυπναδα". Εισαι στις "εξυπναδες" πιο γρηγορος απ' οτι ειναι ο Λουης στο τιμονι :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By g8777
#713611 Γιωργεκ με προβλημάτισες με όσα έγραψες. Έχεις δίκιο. Θα παραμερισω και άλλο μπροστά στην πλημμύρα της αγνής αγάπης για το σπορ που διοχετευεις σε όλα τα τοπικά της Φ1.
Όπως είχε πει και ο Γκέμπελς,πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει ( σε όσους χαλκεντερους γίγαντες είχαν κολοσσιαία υπομονή και συνέχισαν)
Πες πες πες Γιωργεκ.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#713615 Χαράς το κουράγιο σου George. Παλιά μπορεί να γελούσαμε καμια φορά. Απλά ο g υποστηρίζει Λούη. Οπότε είναι καλυμμένος. Έχει τα ρεκόρ από πίσω και δεν ακούει τίποτα. Σου λέει 7 κατσαρόλια και τελειώνει τη κουβέντα. Τον έχω ρωτήσει πολλάκις :shifty: πριν τον Λουης ποιον είχε αγαπημένο? Δεν έχει απαντήσει ποτε. Λογικά Σουμαχερικο τον κόβω. 7 κατσαρολια παλι και δεν ακούω κουβεντα

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#713616 Γκεακο θες να μου πεις ότι μετά από 30 χρόνια εμμονικης αφοσίωσης με 2,3 πιλότους, αυτή είναι η συγκομιδή σου από την φόρμουλα ένα; "Αααα, υποστηρίζει οδηγό,ουγκ";
Γκεακο είχα διαφορετικά όνειρα για σένα, είχα προσδοκίες.

Θα στα πει και ο Γιωργιεκ τώρα που θα έρθει να σε ανακουφίσει.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#713619
George_Prix έγραψε:Παντως αν δεχτουμε εστω και την πληρη ισοδυναμια των μονοθεσιων συνολικα, καταληγουμε στο ποσο καλυτερο πρωταθλημα εχει κανει ο Μαξ.

Οχι φυσικα για τους 4 βαθμους που προηγειται. Αν πιασουμε δηλαδη την ηθικη βαθμολογια...
- Βγαζουμε απο το Λουη τους 19 βαθμους της Ιμολα (2ος + ταχυτερος γυρος). Γιατι να εχεις βγει στο γρασιδι απο λαθος σου... να κανεις δευτερο λαθος και να το στουκαρεις ευθεια στις μπαριερες ενω πασιφανως δε σε παιρνει να στριψεις (οποτε μιλαμε + 1 πιτ στοπ εκτος απο το χαμενο χρονο)... να κανεις πανω απο 1 λεπτο να ξαναβγεις με την οπισθεν στην πιστα... και ενας απομηχανης θεος να σβηνει ολες τις μαλακιες σου και να βγαζει κοκκινη σημαια, ειναι απο αυτα που γινονται 1 φορα στις 2 ζωες.
- Βαζουμε κι ενα "σιγουρο" 25αρι που εχασε ο Μαξ απο το Μπακου στη σουμα του.

Μιλαμε οτι θα μπορουσαμε να εχουμε σκορ Μαξ 130 - Λουης 82 με ΙΣΟΔΥΝΑΜΑ μονοθεσια. Και χαριζω κι 1 ποντο του ταχυτερου γυρου που ειχε ηδη στο τσεπακι ο Μαξ στο μπακου.

Φυσικα το σκορ παραμενει 105-101 και στο τελος θα σηκωσει την κουπα αυτος με τους περισσοτερους ποντους, οσες ατυχιες και να ειχε ο αντιπαλος του. Απλα σα φιλαθλος που με απασχολει κυριως η οδηγικη μερια του θεσμου κι οχι η τυχερη του μερια, δε μπορω να παραβλεψω τοσο σημαντικες λεπτομερειες που δειχνουν τη μεχρι τωρα φετινη οδηγικη πορεια του καθε οδηγου.


Είμαι Αριστοτέλους και ψάχνω τον RZ να με τουφεκίσει :vava:

Καλύτερα τόση ωρα που σου πήρε αυτή η αναλυσάρα να διάβαζες τους κανονισμούς.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713622
George_Prix έγραψε:Ποιες νομιζεις οτι ειναι οι ισορροπιες αναμεσα στα μονοθεσια μεχρι τωρα?
Ποιος απο τους Μαξ/Λουη θεωρεις οτι εχει οδηγησει συνολικα καλυτερα μεχρι τωρα?


g8777 έγραψε:Γιωργεκ με προβλημάτισες με όσα έγραψες. Έχεις δίκιο. Θα παραμερισω και άλλο μπροστά στην πλημμύρα της αγνής αγάπης για το σπορ που διοχετευεις σε όλα τα τοπικά της Φ1.
Όπως είχε πει και ο Γκέμπελς,πες πες πες στο τέλος κάτι θα μείνει ( σε όσους χαλκεντερους γίγαντες είχαν κολοσσιαία υπομονή και συνέχισαν)
Πες πες πες Γιωργεκ.


Καταλαβαμε Τζι μου. Δε θελεις να μοιραστεις μαζι μας το μεγαλο μυστικο, τη βαρυνουσα αποψη σου.

Τουλαχιστον δωσε κατι στο λαο σου ρε Τζι. Πες απο που πηγαζει αυτο το g τελικα. Απο το gαργαρα ή απο το gατακι? :hmmm:

Κατα τ' αλλα δεν ξερω τι ακριβως σου λειπει και νομιζεις οτι θα το βρεις τρολλαροντας σε ενα φορουμ, αλλα σου ευχομαι καλη συνεχεια και καλη επιτυχια στην αναπληρωση των ελλειψεων σου :s_roses
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713623
JasonLouk έγραψε:
George_Prix έγραψε:Παντως αν δεχτουμε εστω και την πληρη ισοδυναμια των μονοθεσιων συνολικα, καταληγουμε στο ποσο καλυτερο πρωταθλημα εχει κανει ο Μαξ.

Οχι φυσικα για τους 4 βαθμους που προηγειται. Αν πιασουμε δηλαδη την ηθικη βαθμολογια...
- Βγαζουμε απο το Λουη τους 19 βαθμους της Ιμολα (2ος + ταχυτερος γυρος). Γιατι να εχεις βγει στο γρασιδι απο λαθος σου... να κανεις δευτερο λαθος και να το στουκαρεις ευθεια στις μπαριερες ενω πασιφανως δε σε παιρνει να στριψεις (οποτε μιλαμε + 1 πιτ στοπ εκτος απο το χαμενο χρονο)... να κανεις πανω απο 1 λεπτο να ξαναβγεις με την οπισθεν στην πιστα... και ενας απομηχανης θεος να σβηνει ολες τις μαλακιες σου και να βγαζει κοκκινη σημαια, ειναι απο αυτα που γινονται 1 φορα στις 2 ζωες.
- Βαζουμε κι ενα "σιγουρο" 25αρι που εχασε ο Μαξ απο το Μπακου στη σουμα του.

Μιλαμε οτι θα μπορουσαμε να εχουμε σκορ Μαξ 130 - Λουης 82 με ΙΣΟΔΥΝΑΜΑ μονοθεσια. Και χαριζω κι 1 ποντο του ταχυτερου γυρου που ειχε ηδη στο τσεπακι ο Μαξ στο μπακου.

Φυσικα το σκορ παραμενει 105-101 και στο τελος θα σηκωσει την κουπα αυτος με τους περισσοτερους ποντους, οσες ατυχιες και να ειχε ο αντιπαλος του. Απλα σα φιλαθλος που με απασχολει κυριως η οδηγικη μερια του θεσμου κι οχι η τυχερη του μερια, δε μπορω να παραβλεψω τοσο σημαντικες λεπτομερειες που δειχνουν τη μεχρι τωρα φετινη οδηγικη πορεια του καθε οδηγου.


Είμαι Αριστοτέλους και ψάχνω τον RZ να με τουφεκίσει :vava:

Καλύτερα τόση ωρα που σου πήρε αυτή η αναλυσάρα να διάβαζες τους κανονισμούς.


Καλως τον ακατανοητο Μοδ. Ειναι το δευτερο συνεχομενο ποστακι σου που μιλας για κανονισμους και δεν εχω ιδεα σε τι αναφερεσαι.

Μηπως εχεις την καλοσυνη να γινεις πιο συγκεκριμενος ωστε να σου απαντησω καταλληλα? Γιατι πιστεψε με, εισαι ο μονος που καταλαβαινεις ακριβως τι εννοεις αναφεροντας ξανα και ξανα τον κανονισμο :lol:
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713624
Geo f1 έγραψε:Χαράς το κουράγιο σου George. Παλιά μπορεί να γελούσαμε καμια φορά. Απλά ο g υποστηρίζει Λούη. Οπότε είναι καλυμμένος. Έχει τα ρεκόρ από πίσω και δεν ακούει τίποτα. Σου λέει 7 κατσαρόλια και τελειώνει τη κουβέντα. Τον έχω ρωτήσει πολλάκις :shifty: πριν τον Λουης ποιον είχε αγαπημένο? Δεν έχει απαντήσει ποτε. Λογικά Σουμαχερικο τον κόβω. 7 κατσαρολια παλι και δεν ακούω κουβεντα

.


Να σου πω την αληθεια το συγκεκριμενο τυπακι εχει ξεπερασει το σημειο που με ενδιαφερει η αποψη του. Τον ρωταω απλα για 2 λογους:
1) Για μελλοντικο γλεντι αν πεσει εντελως εξω, αφου τα σοβαρα ποστακια ενδεικνυνται για τρολλαρισμα. Ειδικα φετος που δεν τον βοηθαει ο Λουης και το μονοθεσιο, προβλεπεται ευκολο γλεντακι!
2) Για gαργαροgατοσυζητηση σε περιπτωση που συνεχισει να επιτιθεται σε χρηστες χωρις ΠΟΤΕ να εκφερει αποψη.

Ειτε το 1 ειτε το 2, το ιδιο μου κανει. Και μονο το ξεμπροστιασμα στο λαο του, πραισλες :s_yes
Άβαταρ μέλους
By g8777
#713636 Και ποιός είσαι εσύ που δικαίουσαι την άποψη μου Γιωργιεκ; Γιατί να στην δώσω; Παρακάλας εδώ και καιρό, χτυπιέσαι κάτω, κλαίς, σκουζεις, την θέλω G , δωστην μου. Και όσο σε αγνοω κολλάς περισσότερο. Ημαρτον Παναγία μου. Που θα την δώσουμε και στον Γιωργιεκ. Δεν την κόβω καλύτερα την κουβέντα;

(Όχι πώς δεν έχω εκφερει γνώμη, απλά δεν βολευει τα συμπλέγματα του Γιωργεκ, να απλωθεί περιμετρικά τους,να απαλύνει το έγκαυμα τόσων ετών. Οπότε φέτος θα δούμε πραγματακια από Γιωργεκ και Γιωργεκ, Δεν θα πάρουν αιχμαλώτους μέχρι να πολτοποιηθούν όλα τα τοπικά).
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#713642
g8777 έγραψε:Και ποιός είσαι εσύ που δικαίουσαι την άποψη μου Γιωργιεκ;

Καταντια ρε Τζι. Απο Γιωργη σε Μπολεκ... Μετα σε Λολεκ... Στη συνεχεχεια Γιωργιεκ... Απεγνωσμενες προσπαθειες να πεις κατι "εξυπνο" απλα γιατι δεν εχεις τα... αντερα να πεις την αληθεια. Οτι φετος ο Λουης ειναι κατωτερος των περιστασεων μεχρι τωρα. Μην αντιστεκεσαι λεβεντη μου, ξεστομισε τα χαλια του να ξαλαφρωσεις. :s_empathy

g8777 έγραψε:Γιατί να στην δώσω; Παρακάλας εδώ και καιρό, χτυπιέσαι κάτω, κλαίς, σκουζεις, την θέλω G , δωστην μου. Και όσο σε αγνοω κολλάς περισσότερο. Ημαρτον Παναγία μου. Που θα την δώσουμε και στον Γιωργιεκ. Δεν την κόβω καλύτερα την κουβέντα;

Για να κοψεις την... "κουβεντα", πρεπει να υπαρχει κουβεντα. Ομοιως με ολα τα πραγματα που μπορουν να κοπουν, πρεπει να ειναι υπαρκτα. Δεν ξερω για τις λοιπες ελλειψεις σου σαν ανθρωπος αλλα παντως κουβεντα δεν κανεις. Οποτε δεν εχεις τιποτα να κοψεις :s_wink

g8777 έγραψε:Όχι πώς δεν έχω εκφερει γνώμη

Μη μπερδευεσαι Τζι μου, αυτο που εκφερεις δεν ειναι γνωμη. Αυτο ειθισται να καλειται ως gαργαρα στα σοκακια του ιντερνετς :rtfm: