Forum για τη Formula 1
Άβαταρ μέλους
By uncle_nontas
#775498
mikeerfol έγραψε:
BARHonda έγραψε:Αυτός ο νέος τσέος, Laurent Rossi, πρέπει να έχει βάλει το χεράκι του

Abiteboul, Prost, Budkowski και τώρα Λολόνσο


+ υποβάθμιση Brivio.
Αυτό με τον Brivio δεν το κατάλαβα ποτέ
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#775556 Παλιοτερα που ειχαμε τα ντραβαλα με το Λουη στη ΜακΛαρεν, σκεφτομουνα οτι δε γινεται αλλος αθλητης να καταφερει να τον μισει τοσο πολυ η ιδια του η ομαδα.

Ε λοιπον ο Ναντο καταφερε να ξεπερασει τον πιο κακο του εαυτο ετσι που τον φορεσε στην Αλπιν. Εγω θα τον σουταριζα ΧΘΕΣ και θα εριχνα καμια ζαρια σε κανενα ταλεντακι που θα ειναι και τσαμπα (εφοσον λεφτα ΔΕΝ υπαρχουν ενιγουει) να ψηθει λιγο φετος μπας και δειξει κατι του χρονου. Αν δεν τον σουταρουν μονοι τους το Ναντο, απορω πως θα μπει στο γκαραζ και θα τους κοιταει στα ματια :s_no

Βεβαια η κουφαλα ο Ναντο μπορει να το εχει προβλεψει κι αυτο. Να εκανε κανενα ντιλ με το Ζακ (πακετο με το ντιλ που καναν για τον Πιαστρι), να παρει κανενα εξτραδακι αν τον σουταρει η Αλπιν και παρει η ΜακΛαρεν την 4η στο κατασκευαστων :twisted:

Το μονο παρηγορο με την κωλογρια ειναι οτι καθε φορα μεσα στην πιστα σε κανει και ξεχνας το ζαρωμενο της κορμι, τη βιδα που της εχει λασκαρει στο μυαλο και μοιαζει παλι σα τρελο γκομενακι στα ματια σου. Και μαλιστα ηθικο που δεν κανει τιποτα κατακριτεο οδηγικα. Κοριτσι για παντρεια δηλαδη :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#775583 Πραγματικά, όλο αυτό το παρασκήνιο -το οποίο ξυπνάει μνήμες και από 2007 και όχι μόνο- αποδεικνύει δυστυχώς για άλλη μια φορά ότι είναι πολύ προβληματικός άνθρωπος. Τόσο προβληματικός άνθρωπος δηλαδή, που όλο αυτό το οδηγικό ταλέντο και τα μαγικά που μπορεί να κάνει μέσα στις πίστες, μάλλον δεν αρκούν τελικά. Όχι πείτε μου, πώς αυτός ο άνθρωπος συνεργάζεται μέσα στις ομάδες που ήταν όλα αυτά τα χρόνια;

Ήμουν από τους υποστηρικτές του όταν όλοι τον έθαβαν για τον χαρακτήρα του, τον πίστευα και όσο ήταν στη Ferrari, αλλά ρε φίλε στα 41 πάλι παρασκήνιο, πάλι κουτοπόνηρα χαμογελάκια και stories κλπ κλπ κλπ... Καλά λένε, πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούι. Λες και ζει μια αιώνια εφηβεία ένα πράμα και τάνα όλα. Τελικά μόνο τη Ferrari δεν ανακάτεψε, μάλλον γιατί ήξερε ότι δεν τον έπαιρνε. Και ακόμα θυμάμαι που από πιτσιρικάς είχε φάει τρελό άκυρο από τον Τοντ.

Περιμένω να διαβάσω βέβαια και από κάποιον να δικαιολογήσει και τη δική του την πλευρά για αυτά τα κόλπα, αν υπάρχουν βέβαια δικαιολογίες.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#775620 Εγώ αυτή τη φορά δεν έχω να του προσάψω κάτι

Ας ξεκινήσουμε πρώτα από την ανοργανωσιά αυτής της ομάδας που αφήνουν τον Όκον να αμύνεται σαν να πάει για τίτλο και δεν κοιτάνε να δουν πως θα ωφεληθούν (Όκον/Νάντο κάνε στην άκρη, ο άλλος έχει καλύτερο ρυθμό)

Και επειδή φέτος έχει γίνει τουλάχιστον 2 φορές με ίδιο θύτη/θύμα, ο Νάντο (και σίγουρα και αρκετοί άλλοι στη θέση του) το έχουν ως κρατούμενο

Στα των συνομιλιών, η μία πλευρά ήθελε 1+1 (με οψιόν ομάδας) και η άλλη κλειστό διετές, στο οποίο απ’ότι φαίνεται δεν θα συμβιβαζόταν κανείς. Ή μάλλον, ελλείψει επιλογών, πριν κάνει ο Vettel το μπαμ, μάλλον θα συμβιβαζόταν ο Αλόνσο

Έλα όμως που ο Σεμπ κουράστηκε, ο Λόρενς βγήκε για κυνήγι, ο Νάντο τα θυμήθηκε όλα και έφυγε για άλλες πολιτείες

Η Αλπίν επιλογές έχει (δεν ξέρω με τον Πιάστρι τι παίχτηκε, δεν ξέρω εάν γνώριζε ο Αλόνσο τα clauses στο συμβόλαιο του πιτσιρικά, αλλά είναι ευθύνη της ομάδας να έχει εναλλακτική σε περίπτωση που βλέπει ότι οι διαπραγματεύσεις καθυστερούν και δεν έχουν το επιθυμητό αποτέλεσμα), είμαι σίγουρος ότι εάν ο Πιάστρι πάει προς Μακλάρεν, ο Ρικιάρντο επιστρέφει

Βέβαια εναλλακτικές θα προσπαθήσει να έχει και ο εκάστοτε οδηγός
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#775634
. Τελικά μόνο τη Ferrari δεν ανακάτεψε, μάλλον γιατί ήξερε ότι δεν τον έπαιρνε


Τοσα χρονια στο φορουμ οι περισσοτεροι ελεγαν οτι τα εκανε πουτ@#@ και στη φερραρι. (Δια?)
Τελικα αλλος ενας μυθος :roll:
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#775643 Η προσωπικη μου γνωμη και αισθηση καταρριπτει μυθους; Τι λε ρε φιλε εγινα και insider.

Το ποστ μου βεβαια ηταν μονο αρνητικα για τον Alonso, εκτος απο δυο ουδετερες προτασεις, υποθετω εχεις καποιο ειδικο φιλτρο στον browser που τις εντοπιζει :s_sorry
Άβαταρ μέλους
By sparticle
#775645 @BARHonda

Συμφωνω στο οτι μπορει ο Alonso να εχει παραπονα απο τη διαχειριση της Alpine τοσο στους αγωνες οσο και στην εξελιξη και αξιοπιστια που ειχε το αυτοκινητο. Πιθανον να του ειχαν δωσει και αλλες υποσχεσεις. Απολυτα σεβαστο να θελει να παει αλλου.

Απο εκει και επειτα τι ειναι ο Alonso? Νεμεσις; Η ιδια η Alpine δεν χανει ουτως ή αλλως απο ολη αυτην την κατασταση; Αλλα μαλλον του Alonsoυ δεν του ειναι αρκετο αυτο και θελει και να την ταπεινωσει φευγοντας. Εγω αυτο καταλαβαινω και ειλικρινα ελπιζω να κανω λαθος και να βγει η αλλη πλευρα και να μας πει εστω τη δικη της εκδοχη.
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#775662 Το δήλωσε και ο Τσαφνάουερ ή όπως στον Μπέο προφέρεται. Εμείς του προτείναμε να το δούμε ανά χρόνο λόγω της ηλικίας (το 1+1 που ανέφερα), εκείνος ήθελε κάτι πιο μακροπρόθεσμο.

Ήρθε ο Στρολ, του λέει πάρε τα 2 χρονάκια κλειστά που θέλεις και λογικά θα υπάρχει και οψιόν επέκτασης

Δεν βλέπω κάτι ύποπτο ή εκδικητικό. Το τάιμινγκ ίσως το κάνει να φαίνεται έτσι λόγω των όσων συνέβησαν με την απόσυρση Vettel

Τώρα εάν στην Alpine αισθάνονται ριγμένοι, πρόβλημα τους
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#775664
BARHonda έγραψε:Το δήλωσε και ο Τσαφνάουερ ή όπως στον Μπέο προφέρεται. Εμείς του προτείναμε να το δούμε ανά χρόνο λόγω της ηλικίας (το 1+1 που ανέφερα), εκείνος ήθελε κάτι πιο μακροπρόθεσμο.

Ήρθε ο Στρολ, του λέει πάρε τα 2 χρονάκια κλειστά που θέλεις και λογικά θα υπάρχει και οψιόν επέκτασης

Δεν βλέπω κάτι ύποπτο ή εκδικητικό. Το τάιμινγκ ίσως το κάνει να φαίνεται έτσι λόγω των όσων συνέβησαν με την απόσυρση Vettel

Τώρα εάν στην Alpine αισθάνονται ριγμένοι, πρόβλημα τους


ΑΝ τους το εκανε πραγματι επιτηδες ο Ναντο αυτο με το ταιμινγ, μιλαμε για αλητεια χωρις προηγουμενο!

Οσο για την Αλπιν, δεν ειναι για λυπηση. Αξιοι της μοιρας τους ειναι. Και μονο που εφτασε το ντεντλαιν και δεν ειχαν υπογραψει κατι που να δενει τον Πιαστρι (εστω και δανεικο να τον στειλουν καπου) το αξιζαν το φιασκο. Ο Αλονσο απλα βοηθησε να ξεσκεπαστει στον κοσμο η ανικανοτητα τους.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#775685 Αν ο Αλόνσο είναι αυτός που είναι, και το ξέρουν ας πούμε όλοι, γιατί τότε δεν τον πετάει το ίδιο το Σύστημα εκτός; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By ripper
#775706
BARHonda έγραψε:Δεν βλέπω κάτι ύποπτο ή εκδικητικό. Το τάιμινγκ ίσως το κάνει να φαίνεται έτσι λόγω των όσων συνέβησαν με την απόσυρση Vettel

Τώρα εάν στην Alpine αισθάνονται ριγμένοι, πρόβλημα τους


Μπορούσε να ενημερώσει την ομάδα του ότι φεύγει και να μην το μάθουν από το twitter. Αυτό είναι το λογικό αλλά από τον Alonso όλα τα περιμένεις.
Εμένα μου φαίνεται σαν να θύμωσε και τους κάνει κολπάκια. Δημοτικό δηλαδή.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#775711 Εγω τελικα δεν εχω καταλαβει ενα πραγμα... Η Αλπιν ειχε ξεχασει οτι απο 1η του μηνος και μετα, μπορει ο Πιαστρι να υπογραψει οπου αλλου θελει? Και δεν ειχε φροντισει εστω και μια μερα πριν να τον εχει εξασφαλισει με καποιο τροπο? Δε μπορω να καταλαβω σε τι ακριβως επηρεασε η μπινια του Αλονσο στην απωλια του Πιαστρι :hmmm:

Δηλαδη ειχαν ξεχασει να σιγουρεψουν τον Πιαστρι οι Αλπιναιοι... Με το που ειπε ο Ναντο "φευγω" σκεφτηκαν "στα @@ μας, να ο χωρος που ψαχναμε για τον Πιαστρι, οποτε τον ανακοινωσαν"... Και τελικα αποδειχτηκε οτι πλεον δεν ειχαν τα δικαιωματα του Πιαστρι? :hmmm: