MotoGP, World Superbikes και κάθε άλλο είδος αγώνων με μοτοσικλέτες
Άβαταρ μέλους
By liostemi
#28944 Προς το παρόν πήρε μια 13η pol... το ρεκόρ το είχε ο Mick Doohan με 12 από το '97!..
...κατά τα άλλα και αύριο έχει ελπίδες για... πτώση!.. πάντως δεν νομίζω ότι σκάει και ιδιαίτερα... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By edmond
#29274 το πηρε ο ΜΜ.
στους τελευταιους 2 γυρους που το προλαβα, δεν ειχε κατι δραματικο.
2ος βάλε
3ος χόρχε
Άβαταρ μέλους
By mikeerfol
#29275
edmond έγραψε:το πηρε ο ΜΜ.
στους τελευταιους 2 γυρους που το προλαβα, δεν ειχε κατι δραματικο.
2ος βάλε
3ος χόρχε


Στο χειρότερο σημείο το έβαλες :lol:
Άβαταρ μέλους
By Άμπαλος
#29401 Άμα βγει σε κάνα vimeo και τέτοια, βάλτε το να το δουν κι αυτοί που κοιμόντουσαν. :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By tazio
#35288 Δε μπορώ να ξέρω τι θα κάνει αύριο, αλλά είναι σίγουρα 35 χρονών ο τύπος;
I remember we race in black and white when I last got pole.
Άβαταρ μέλους
By tazio
#35690 Όπως άρχισε η χρονιά έτσι και τελείωσε, με τους δύο καλύτερους στις δύο πρώτες θέσεις.

Η Ντουκάτι γιατί συνεχίζει να συμμετέχει στα gp και δε πάει στα superbike που παίζει εντός έδρας;
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#35703 Ωραίος αγώνας!
Καλά κάνει η Ducati, τώρα που έχει και λεφτά, πιστεύω θα τα πάει καλά και στα δύο πρωταθλήματα.
Άβαταρ μέλους
By Go_For_Pole
#35830 Ηταν ανεβασμένη η Ducati στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος σίγουρα. Θα ειναι ενδιαφέρον αν τα λεφτά των Γερμανών μπορούν να βάλουν κάτω την Ιαπωνική τεχνολογια στα δίτροχα.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#35901
Go_For_Pole έγραψε:Ηταν ανεβασμένη η Ducati στο δεύτερο μισό του πρωταθλήματος σίγουρα. Θα ειναι ενδιαφέρον αν τα λεφτά των Γερμανών μπορούν να βάλουν κάτω την Ιαπωνική τεχνολογια στα δίτροχα.

να την φτασουν μπορει.
να την περασουν, δεν νομιζω ακομα.
Άβαταρ μέλους
By tazio
#36238 Όταν ξεκινάς με λάθος βάση και ξεροκεφαλιά τόση ώστε να μη θες να προσαρμοστείς κάπου θα χάσεις το παιχνίδι.
Αν ειναι ικανοποιημένοι αυτοί προσωπικά δε μου πέφτει λόγος, αρκεί να μη με ενοχλούν σα θεατή καταστρέφοντας τον αγώνα των υπολοίπων γυρνώντας ως αργο-κινούμενα εμπόδια.
Να ρισκάρω και ελπίζω να βγω λάθος, ότι το 15 θα τρώει ξύλο και από τα όπεν της Χόντα.
Άβαταρ μέλους
By Gilles_27
#36242 Τώρα μόλις έβλεπα τα winter tests. Δεν είναι τόσο πίσω απο τα γιαπωνέζικα εργοστάσια. Αυτοί που μπορεί να χαρακτηριστούν έτσι ήταν οι Suzuki και κυρίως οι Aprillia απο μια πρώτη εικόνα. Τα €€€€ έχουν πολύ μεγάλη σημασία τελικά (όπως και η πολυετής αποχή)
Άβαταρ μέλους
By liostemi
#36480
tazio έγραψε:Όταν ξεκινάς με λάθος βάση και ξεροκεφαλιά τόση ώστε να μη θες να προσαρμοστείς κάπου θα χάσεις το παιχνίδι.
Αν ειναι ικανοποιημένοι αυτοί προσωπικά δε μου πέφτει λόγος, αρκεί να μη με ενοχλούν σα θεατή καταστρέφοντας τον αγώνα των υπολοίπων γυρνώντας ως αργο-κινούμενα εμπόδια.
Να ρισκάρω και ελπίζω να βγω λάθος, ότι το 15 θα τρώει ξύλο και από τα όπεν της Χόντα.

...μάλλον σου ξέφυγε ότι ο Ντόβι τερμάτισε στην 5η θέση... :rtfm:
...αν έγραφες, για παράδειγμα, ότι ο Μπαουτίστα καταστρέφει τον αγώνα των άλλων, θα το καταλάβαινα μέχρις ενός σημείου αλλά... οπότε μάλλον χρειάζεσαι ...οφθαλμίατρο!.. :)
Άβαταρ μέλους
By tazio
#36776 Ευχαριστώ για τη προτροπή σου. Ενημερωτικά είμαι διοπτροφόρος εδώ και 35 χρόνια.

Επί του θέματος, πέρα από τις θέσεις υπάρχει και η διαφορά σε χρόνους από τους προπορευόμενους.
Αν η ντουκάτι είναι ευχαριστημένη με το να μπαίνει μπροστά για μερικούς γύρους και μετά να τρώει ξύλο το ξαναλέω δε μου πέφτει λόγος, αρκεί μέχρι τότε να μη ..... τον αγώνα όσων τους ακουλουθούν. Αυτό έγινε αρκετές φορές εφέτος εκτός αν οι παρωπίδες (καμία σχέση με τα γυαλιά) δε σε άφησαν να το δεις. Κι αυτό παρά το ότι προσάρμοσαν τους κανονισμούς μπας και δουν χαρά στα σκέλια τους.
Προσωπικά, κι επειδή θέλω τον ανταγωνισμό, μου άρεσε σαν ιδέα αλλά ακόμα κι έτσι δε κατάφεραν το κάτι παραπάνω.

Σχετικά με τον Μπαουτίστα, γνωστόν ότι υπάρχει εκεί για να γεμίζει το γκριντ και με την ευκαιρία να δίνει στοιχεία στη σόβα. Από του χρόνου μάλον θα κάνει μόνο το πρώτο.

Στάλθηκε από την αφεντομουτσουνάρα μου ...
Άβαταρ μέλους
By liostemi
#36819
tazio έγραψε:Ευχαριστώ για τη προτροπή σου. Ενημερωτικά είμαι διοπτροφόρος εδώ και 35 χρόνια.

...αστειάκι ήταν... έβαλα και ιμοτικον... :roll:
Επί του θέματος, πέρα από τις θέσεις υπάρχει και η διαφορά σε χρόνους από τους προπορευόμενους.

...εντάξει... πες καλύτερα ότι δεν γουστάρεις την Ducati... θα ήταν πιο ειλικρινές... και πάντως τα 2,5" πίσω από το Honda του Dani Pedrosa, δεν θα τό 'λεγα και τόσο κακό!.. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By tazio
#36840 Εντάξει δε τη γουστάρω αφού με κατάλαβες (λες και έχω κρύψει ποτέ τις συμπάθειες που έχω) . Αλλά για πες μου ειλικρινά σου αρέσει αυτό που παρουσιάζει η εταιρεία που συμπαθείς και το θεωρείς ανταγωνιστικό;
Αν ναι τότε πάσο και πάμε γι άλλα.
Σε 4 μήνες αρχίζει η σεζόν και θα δείξει.

Στάλθηκε από την αφεντομουτσουνάρα μου ...