Φορουμ για τον υποψήφιο ή αναποφάσιστο αγοραστή, καινούριου ή μεταχειρισμένου
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#662118 DS 7 από εμένα αν σε παίρνει οικονομικά ή το Grandland X Plug in.

Αλλιώς 3008 αβλεπι και φυσικά αυτόματο.

Από το Redmi Note 8 Pro
Άβαταρ μέλους
By Serf
#662121 Με μια γρήγορη ματιά για το DS7:
(i) είναι 4,57μ (λογικά δεν χωράει στο γκαράζ)
(ii) ξεκινάει από τα 34k, όταν Tiguan & 3008 ξεκινούν από τα 24k & 27k αντίστοιχα

Οπότε λίγο χλωμό...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#662129
Anonymous Founder έγραψε:DS5 αν φτάνουν τα λεφτά;
[...]


Αν και ο προσανατολισμός στην άνεση δεν είναι το ζητούμενο, εγκυκλοπαιδικά αυτή τη στιγμή στο επίσημο site της DS είναι διαθέσιμα μόνο τα (1) DS 3 CROSSBACK, (2) DS 7 CROSSBACK και (3) DS 9. Αναμένουμε το DS5 τον επόμενο χρόνο;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#662132 Εγω νομιζω πως το 3008 είναι εξαιρετική επιλογή. Αν θες βεβαια diesel θα υπάρχει μόνο ο 1.5 με τα 130 στο f/l.
Άβαταρ μέλους
By Serf
#662133 Το πετρέλαιο vs βενζίνη θέλει σκέψη. Με το τρέχον αυτοκίνητο (308 1.6HDi) ξεκίνησα με περισσότερα από 20kkm/έτος. Και μετά από 4χρόνια έχω πέσει στα 16kkm/έτος μέσο όρο 4ετίας. Είμαι σε δίλημμα κατά πόσο "πρέπει" να είναι πετρέλαιο το επόμενο.
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#662139 Κάπου είδε το μάτι μάτι μου κάτι για tiguan x (και καλα πιο κουπέ) που παίζει να ειναι πιο άσχημο εν τέλει.

< >
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#662148
bibendum έγραψε:Κάπου είδε το μάτι μάτι μου κάτι για tiguan x (και καλα πιο κουπέ) που παίζει να ειναι πιο άσχημο εν τέλει.

< >
Στην Κίνα το είδες!
Μάλλον πιο ωραίο από το ευρωπαϊκό. Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#662153
Serf έγραψε:
Anonymous Founder έγραψε:DS5 αν φτάνουν τα λεφτά;
[...]


Αν και ο προσανατολισμός στην άνεση δεν είναι το ζητούμενο, εγκυκλοπαιδικά αυτή τη στιγμή στο επίσημο site της DS είναι διαθέσιμα μόνο τα (1) DS 3 CROSSBACK, (2) DS 7 CROSSBACK και (3) DS 9. Αναμένουμε το DS5 τον επόμενο χρόνο;

Λάθος πρώτος αριθμός! :lipsealed: :yahoo:
DS7 εννοούσα και όχι DS5 που δεν υπάρχει! Συγγνώμη για το μπέρδεμα!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#662156 Θα έλεγα και για Kuga ή και RAV4 αλλά μάλλον είναι μεγάλα στο μήκος λίγο που είδα.

Μιας και δεν μιλάμε για κανονικά SUV με τετρακίνηση να προτείνω και Focus και Ceed στις crossover εκδόσεις?
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#662163
cosneo έγραψε:
bibendum έγραψε:Κάπου είδε το μάτι μάτι μου κάτι για tiguan x (και καλα πιο κουπέ) που παίζει να ειναι πιο άσχημο εν τέλει.

< >
Στην Κίνα το είδες!
Μάλλον πιο ωραίο από το ευρωπαϊκό. Εικόνα
Χεχε.. Σε κάποιο δημοσίευμα απο 2021 κ στην Ευρώπη κάτι αντίστοιχο.



< >
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#662725 Παρά το γεγονός ότι ο serf δεν θα βγάλει ευρώ από την τσέπη του για το αυτοκίνητο, δεν βλέπω να πηγαίνει σε αντικομφορμιστικές επιλογές. Με πρεστίζ Q3, Tiguan και 3008 ( :lol: ) να αναφέρονται, SUV προτίμηση από την :inlove: και 308 ως προηγούμενο, δεν νομίζω ότι θα παίξει μπάλα σε Focus με έξτρα πλαστικό και xceed.

Καλοτάξιδο ό,τι και να 'ναι! Τι εύρος μισθώματος/τιμής σε παίρνει;

ΥΓ. Αν κάνεις πάντως πολλά 1000km+ ταξίδια, υπάρχουν επιλογές που σε βάζουν στο κέντρο της πόλης χωρίς πάρκινγκ, σου επιτρέπουν να κάνεις yoga, να διαβάζεις βιβλία και να μορφώνεσαι όση ώρα οδηγάει κάποιος άλλος με περίπου 72km/h μ.ο. Ο ΟΣΕ είναι εδώ!
Τελευταία επεξεργασία από funkyreverend και 08 Σεπ 2020, 18:33, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Serf
#662727 Το εύρος το αποφασίζω εγώ γιατί η εταιρεία είναι προσωπική. Εξαρτάται ποσά θέλω να δώσω :)

Από εκεί και πέρα, xceed έψαξα και χώρο αποσκευών έχει είτε μικρότερο είτε ίσο με το 308, ανάλογα την έκδοση.

< Note >