Αγγελίες για όλα τα κατασκευάσματα του πυριτίου και των ολοκληρωμένων
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#726392 Πωλείται σε άριστη κατάσταση με κουτί φορτιστή μπαταρία .Δυστυχώς η original μπαταρία χάθηκε και έτσι αγόρασα μια fujicell με τα ίδια χαρακτηριστικά
Στο Facebook την εχψ βάλει 300 ,εδώ για τα μέλη του φόρουμ μας 260 ευρώ
Μιλάμε για ένα διαμαντακι σε μέγεθος που εύκολα το έχουμε πάντα μαζί μας .
Και από φωτογραφίες οκ καμία σύγκριση και αφήστε τον Λάππα να λέει τα δικά του ότι τα κινητά έχουν φτάσει σε ποιότητα τις φωτό των Compact μηχανών .
Θα ανεβάσω και δείγματα από Flickr σε λίγο ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#726406 Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλα ο Λάππας έχει δίκαιο. Έχω κάνει συγκρίσεις με τη δική μου από iso 100 ως 1600. Πολύ περισσότερη πληροφορία σε κάθε είδους φωτό, μέρα νύχτα, με ευρύ και ως το 4x ζουμ που πιάνει για στατικά κάδρα. Για action κάδρα, η G7 κερδίζει. Την προορίζω για την κόρη μου

Το μόνο που τη σώζει και την κρατάω είναι το dedicated video mode που σε αφήνει να ορίσεις φουλ μανουαλ ΚΑΙ στο video με ιδιαίτερη χρηστικότητα στα low light video. Θα μου πείτε που έχει χρηστικότητα αυτό ;

Θα μου πείτε πού βρίσκεις εσύ εφαρμογή σε αυτό
ΣΗΦΤΥ... :innocent: :lol:

My 2c. Καλοπούλητη.
Άβαταρ μέλους
By bujinkan
#726409
JimClark έγραψε:Δε θέλω να σε απογοητεύσω, αλλα ο Λάππας έχει δίκαιο. Έχω κάνει συγκρίσεις με τη δική μου από iso 100 ως 1600. Πολύ περισσότερη πληροφορία σε κάθε είδους φωτό, μέρα νύχτα, με ευρύ και ως το 4x ζουμ που πιάνει για στατικά κάδρα. Για action κάδρα, η G7 κερδίζει. Την προορίζω για την κόρη μου

Το μόνο που τη σώζει και την κρατάω είναι το dedicated video mode που σε αφήνει να ορίσεις φουλ μανουαλ ΚΑΙ στο video με ιδιαίτερη χρηστικότητα στα low light video. Θα μου πείτε που έχει χρηστικότητα αυτό ;

Θα μου πείτε πού βρίσκεις εσύ εφαρμογή σε αυτό
ΣΗΦΤΥ... :innocent:

My 2c. Καλοπούλητη.
Κοίτα να δεις διαφωνώ . Στη δε νύχτα πέφτει στα κινητά τρελό processing για να βγάλουν αποτέλεσμα . Στη δε μέρα ναι σαν πρώτη ματιά ωραίες αλλά αν αρχίσεις τα crop τότε έχεις θέμα . Anyway είναι μεγάλο θέμα το οποίο έχει υποστηρικτές και από τις 2 πλευρές . Για μένα το ότι έχεις οπτικό ζουμ στις κόμπακτ από έως και όχι μόνο η το ένα άκρο η το άλλο σημαίνει πολλά . Και έχουν περάσει από τα χέρια μου πολλά κινητά που φημίζονται για τις φωτογραφικές τους αρετές ...Huawei Sony Samsung κλπ . επίσης το bokeh δεν μου φαίνεται τόσο φυσικό αε ένα κινητό όσο σε μια κόμπακτ που κατεβάζεις 1.8f .
Anyway εγώ πάντα προσπαθώ να έχω μαζί μου η την κόμπακτ η την mirrorles .
Τώρα παίζω με μια G5 Mark 2 που τη βρήκα σε τιμή κλέψιμο πραγματικά ... Δεν έχω ξανακάνει αγορά σε τέτοια ξεφτίλα τιμη ...υποθέτω ότι είναι και κάτω του κόστους της χονδρικής τέτοια απόκλιση μιλάμε

< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#726412 Επίσης για να τονίσω τα γένια μας, παίρνει κανείς την κάμερα σου 2ο χέρι και έχει τσέπης αποτελέσματα που δίνει μια entry level dslr ως 5ετίας (ιδίως οι canon είναι απαρχαιωμένες).

Και σου μένουν πολλα, εντιτ ΠΟΛΛΑ φράγκα για
ρούχα
κινητό
ντήζελ
boose
chicks
κτλ :metalo: