Αγγελίες για πώληση/ζήτηση κάθε είδους οχήματος, από πατίνι, μέχρι ελικόπτερο
Άβαταρ μέλους
By soch
#620153 Καλή χρονιά σε όλους.
Ο πατέρας μας άφησε...
Επισυνάπτω συνδέσμους αγγελιών στο car με τα εν θέματι αναγραφόμενα.
Audi 80 quattro '88
https://www.car.gr/25309634-audi-80-quattro
Dethleffs Camper EN3 '04
https://www.car.gr/24970452-dethleffs-camper-en3
Regal 206SC '98
https://www.car.gr/24970556-regal-206sc
Στα μέλη του φόρουμ, έκπτωση 5% επί των αναγραφόμενων τιμών.
Άβαταρ μέλους
By soch
#620968 Καλημέρα και καλή χρονιά.
Το AUDI πουλήθηκε, παραμένουν τροχόσπιτο και σκάφος.
Αγορά και των 2 στην προνομιακή τιμή των 9.200€
Μόνο τα αντίστοιχα (σε μάρκα και μέτρα) τροχόσπιτα αν κοιτάξετε στο car, έχουν από 9.000 και πάνω.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#621018 Δεν ημέρα που να το βάλω, πιθανώς όσοι έχετε τροχόσπιτα να εχετε εμπειρία.

Αν εχεις φορτωμένο μηχανάκι στο όχημα (τροχόσπιτο, φορτηγάκι, βανάκι κτλ) και θες να περάσεις σύνορα με έλεγχο πχ Σκοπιά, πρέπει να το δηλώσεις κάπως;
Πχ άμα εχω ενα σκούτερ μέσα στο πεζω και το κατεβάσω Ελλάδα , υπάρχει κάποιο θεμα;
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#621022
mousatos έγραψε:αν δεν το δηλώσεις πως θα ξέρουν οτι δεν είναι κλεμμένο ;

Απο τη στιγμή που δεν ειναι αυτοκινούμενο εχει οποιαδήποτε διαφορά με άλλο αντικείμενο; Αν εχω μια τηλεόραση μέσα πχ πως ξέρουν οτι δεν ειναι κλεμμένη;
Και άντε πες το δηλώνω, θέλει χαρτιά εκτός απο την απόδειξη ιδιοκτησίας; Αν δεν εχει πινακίδες και ασφάλιση τι γίνεται;
Άβαταρ μέλους
By gianik
#621041
KiloMeater έγραψε:....
Και άντε πες το δηλώνω, θέλει χαρτιά εκτός απο την απόδειξη ιδιοκτησίας; Αν δεν εχει πινακίδες και ασφάλιση τι γίνεται;


Kilo με φοβιζεις ...


.
Άβαταρ μέλους
By cosneo
#621043
KiloMeater έγραψε:Δεν ημέρα που να το βάλω, πιθανώς όσοι έχετε τροχόσπιτα να εχετε εμπειρία.

Αν εχεις φορτωμένο μηχανάκι στο όχημα (τροχόσπιτο, φορτηγάκι, βανάκι κτλ) και θες να περάσεις σύνορα με έλεγχο πχ Σκοπιά, πρέπει να το δηλώσεις κάπως;
Πχ άμα εχω ενα σκούτερ μέσα στο πεζω και το κατεβάσω Ελλάδα , υπάρχει κάποιο θεμα;


Πανευρωπαϊκά ολα τα οχήματα συνοδεύονται υποχρεωτικά με συγκεκριμένα χαρτιά/άδειες ή και κρατικά νούμερα. Είτε κυκλοφορησιμα, είτε ρημάδια είτε κομματιασμένα, χωρίς πινακίδες αλλά με χαρτιά που δηλώνουν την κατάσταση τους.
Είναι αντικείμενα που υποχρεωτικά υπόκεινται σε έλεγχο.

Στην περίπτωση δε μεταφοράς σκούτερ σε πορτμπαγκάζ πιθανόν σε κάποια σύνορα ή και σε κάποιο μπλόκο να διαπιστωθεί και παράβαση στον τρόπο μεταφοράς του.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#621053 Οκ λοιπόν....δεν περνάει σαν αντικείμενο αλλά διατηρεί το χαρακτήρα αυτόνομου οχήματος με όλη τη χαρτούρα.
Αν μπω καράβι Πάτρα Ιταλία , προφανώς πληρώνω μόνο τα ναύλα του αμαξιού που το μεταφέρει σωστά; Δε χρειάζεται κάτι για το μεταφερόμενο όχημα εντός του άλλου οχήματος... η όχι;
Άβαταρ μέλους
By mirage
#621054 Εξακολουθείς να μεταφέρεις όχημα με όλη την χαρτουρα του και φυσικά εισάγεις σκούτερ απο Ελλάδα στην Αυστρία. Επίσης γιατί θες να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου μου είναι δύσκολο να το κατανοήσω πραγματικά. Το πουλάς στην Ελλαδα και αγοραζεις κατι στην Αυστρία.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#621056
mirage έγραψε:Εξακολουθείς να μεταφέρεις όχημα με όλη την χαρτουρα του και φυσικά εισάγεις σκούτερ απο Ελλάδα στην Αυστρία. Επίσης γιατί θες να το κάνεις αυτό στον εαυτό σου μου είναι δύσκολο να το κατανοήσω πραγματικά. Το πουλάς στην Ελλαδα και αγοραζεις κατι στην Αυστρία.


Δε θέλω να το κάνω εισαγωγή
Με τις αυστριακές πινακίδες θα ειναι και θα μείνει για λίγους μήνες Ελλάδα

Σκέφτομαι μήπως πάρω αυτό το ηλεκτρικό σκούτερ εδώ πάνω να το κάνω καμία βόλτα...
Τρελή ιδέα αλλά γιατι ναμην το κατεβάσω και Ελλάδα να το εχω ενα μήνα Ελλάδα η κανα νησί άμα πάμε ..και πιθανώς το ξαναπαίρνω πάνω στο γυρισμό
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#621226 Εννοείς τα ηλεκτρικά πατίνια; Που σε κάμποσες χώρες αν και κυκλοφορούνε είναι παράνομα; Δεν πρέπει να θέλει πινακίδες κλπ, σαν ποδήλατο δεν είναι; Δεν θα περίμενα να πιάνεται σαν όχημα αυτό, μάλλον σαν παιχνίδι.