Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#33791 Tί προβλεψη μωρέ, λες και δεν ξέρεις.

Μακρυμάνικο και βαριά βαριά ζακετάκι όπως λέει κι ο συναδελφος
Άβαταρ μέλους
By krom
#33794 Για -8° που ίσως να έχει, κάνει και ένα ελαφρύ πουλοβεράκι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#34190 Εχω ισοθερμικη μπλουζα , μα πανω απ ολα ισοθερμικες καλτσες north face, μακραν απο τις καλυτερες αγορες μου ever..οπου κ αν εχω παει με ψοφοκρυο με εχουν βγαλει ασπροπροσωπο...
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#34632 Ερώτηση: Είναι να ταξιδέψω οδικώς από Ελλάδα προς Γερμανία παραμονή πρωτοχρονιάς ή 2 Ιανουαρίου (ύπουλες ναυτιλιακές δεν έχουν δρομολόγιο την Πρωτοχρονιά). Η ερώτηση μου έχει να κάνει να κλείσω μονόκλινη καμπίνα τώρα ή να κλεισω αεροπορικου τυπου και να κλείσω καμπίνα στο καράβι με την ευχή ότι θα είναι ποιό φθηνά και φυσικά θα υπάρχει διαθεσιμότητα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τιμές με ΑΝΕΚ 31/12/2014 αυτοκίνητο και μονοκλ.εσωτερική στα 286€
ΜΙΝΟΑΝ 2/1/2015 μια απο τα ίδια στα 297€ :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#34685 ποσο φθηνότερα προσδοκάς να την βρείς; αν εχει κανεις εμπειρια ας μας πει
εγω θα την εκλεινα απο τωρα να εχω το κεφαλι μου ησυχο
Άβαταρ μέλους
By nomarxis
#34961 Στις 26.4.2014 που ταξίδεψα από Πάτρα με την Anek - SuperFast δρομολόγιο επιστροφής είχα κάνει ακριβώς αυτό.
Είχα κλείσει αεροπορικού τύπου με την ευχή να πάρω καμπίνα σε καλή τιμή ( η τιμή που ήθελα για να βγω κερδισμένος σε σχέση με κράτηση καμπίνας από πριν ήταν στα >40€ το άτομο, ήμασταν 2 ρώτησα για 2κλινη ). Μπήκα στη Πάτρα και ρώτησα αμέσως. Μας έδιναν 2κλινη, με αναφορά ονόματος ναύτη σε ¨αδερφό πλοίο¨, για 150€ :omg:
Επόμενη ερώτηση μετά τον απόπλου από Ηγουμενίτσα όπου ελπίζαμε να μειωθούν οι απαιτήσεις τους. Δυστυχώς δεν μειώθηκαν παρά στα 120€ ( με απίστευτα παζάρια ). Μιλάμε για χαμηλή σεζόν και με 60% πληρότητα. :lipsealed: :slap:
Είχα ακούσει πως πιάνει αυτό το κόλπο προκειμένου να βγάλουν και οι εταιρείες κάτι παραπάνω της τελευταίας στιγμής.
Αλλά σε εμένα δεν πέτυχε. Πάντως οι αεροπορικού τύπου σε Superfast XI που ταξίδεψα ήταν μια χαρά :s_thumbsup :sleep: λόγο μειωμένης κίνησης τουριστών , προφανώς έτσι θα είναι και τη Πρωτοχρονιά που σκέφτεσαι να ταξιδεψεις.
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#35482
Thomas_C200K έγραψε:Ερώτηση: Είναι να ταξιδέψω οδικώς από Ελλάδα προς Γερμανία παραμονή πρωτοχρονιάς ή 2 Ιανουαρίου (ύπουλες ναυτιλιακές δεν έχουν δρομολόγιο την Πρωτοχρονιά). Η ερώτηση μου έχει να κάνει να κλείσω μονόκλινη καμπίνα τώρα ή να κλεισω αεροπορικου τυπου και να κλείσω καμπίνα στο καράβι με την ευχή ότι θα είναι ποιό φθηνά και φυσικά θα υπάρχει διαθεσιμότητα?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Τιμές με ΑΝΕΚ 31/12/2014 αυτοκίνητο και μονοκλ.εσωτερική στα 286€
ΜΙΝΟΑΝ 2/1/2015 μια απο τα ίδια στα 297€ :lipsealed:

έχω ταξιδέψει 31 Δεκ στην ίδια διαδρομή πριν 4 χρόνια ακριβώς. Το πλοίο ήταν άδειο σχεδόν, τα αυτοκίνητα ήταν/δεν ήταν 20. Έκοψε κ βασιλόπιτα ο καπετάνιος :lol: Εγώ έκλεισα μόνο εισιτήριο κ κοιμήθηκα στον καναπέ του σαλονιού που ήταν σχεδόν άδειο. Τότε μόλις είχα τελειώσει σχολή κ στρατό κ δεν ήθελα να ξοδέψω πολλά... Είχα το πόλο 6n και ήμουν ευχαριστημένος :) Πάντως πρέπει να κοιμηθείς, γιατί όσο red bull κ καφέδες να πιεις, για να φτάσεις μέχρι Γερμανία θέλεις ώρες μετά. Καλύτερα καμπίνα φυσικά. Τιμές δε θυμάμαι, θα σε γελάσω...
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#35498 Το καλό είναι ότι δεν πίνω red bull και καφέδες .
Για να επανέλθω θα προτιμήσω καμπίνα γιατί μετά είναι 12 ώρες οδήγηση μέσα στη νύκτα.
Το μόνο που μένει είναι να μου επιβεβαιώσουν την ημερομηνία από τον οργανισμό και είναι πολύ αργοί στο HR τους....

Στάλθηκε από Mercedes-Benz C55 AMG ,W203
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#35503 Ζηλευω .Μου έχουν λειψει αυτα τα ταξιδάκια.Του χρόνου θα κανονίσω μαζι με τα μικρά.
Θωμα πήρες C55 ?:iconcool:
Εγω χωρίς καμπίνα ουτε μεχρι τη Κω δε πάω πλέον....
Ειδικά με τα παιδιά :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By Thomas_C200K
#36692 Μάλλον δεν θα ταξιδεύω στην αλλαγή του χρόνου πάνω που έκατσε ωραία η σκέψη :rant:
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#40292 Πράγα αύριο, πείτε τίποτα καλό να κάνω το βράδυ.

Δυο νύχτες θα είμαι εκεί μόνο.

Άσχετο, πρόσφατα επέστρεψα από Κων/πολη, παίζει να έχει το καλύτερο business lounge, ever? :omg: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#40340 Μιας που σε βρήκα εύκαιρο :s_crazy
(το μεταφέρω από τις τραπεζικές απορίες)
pierce21 έγραψε:Τούρκικες Λίρες να αλλάξω εν Αθήναις ή εις την Πόλιν; (αν και ξέρω ότι κάνουν συναλλαγές και με Ευρώ οι μπαγάσηδες, ας έχουμε και καμιά λίρα στην τσέπη)
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#40350
pierce21 έγραψε:Μιας που σε βρήκα εύκαιρο :s_crazy
(το μεταφέρω από τις τραπεζικές απορίες)
pierce21 έγραψε:Τούρκικες Λίρες να αλλάξω εν Αθήναις ή εις την Πόλιν; (αν και ξέρω ότι κάνουν συναλλαγές και με Ευρώ οι μπαγάσηδες, ας έχουμε και καμιά λίρα στην τσέπη)


Άλλαξε στο αεροδρόμιο συγκεκριμένα γιατί όταν επιστρέψεις και τις γυρίσεις πίσω σου κρατάει το ίδιο rate για ένα ποσοστό χρημάτων. :iconcool:

Αν για κάποιο λόγο σου τελειώσουν τα χρήματα, καλύτερα να τραβήξεις από κάποιο ΑΤΜ με τη cashcard σου. :iconcool:

Επίσης να ξέρεις ότι στην Πόλιν ΟΛΑ είναι negotiable. :lol:
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#40357
Nikos! έγραψε:Πράγα αύριο, πείτε τίποτα καλό να κάνω το βράδυ.

Δυο νύχτες θα είμαι εκεί μόνο.

Άσχετο, πρόσφατα επέστρεψα από Κων/πολη, παίζει να έχει το καλύτερο business lounge, ever? :omg: :inlove:

Περπάτημα στη γεφυρα του Καρόλου επιβαλλεται...
Πήγαινε treters για cocktail...http://www.tretters.cz/en/
Φαγητακι στo Κolkovna παραδίπλα. http://www.tretters.cz/en/
Θα χορτάσει το μάτι σου και αμάξια και άλλα... :inlove:
Που θα μείνεις?