Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#13937
Anonymous Founder έγραψε:Δεν κινούμαι μόνο Γλυφάδα, πιο συχνά θα κατέβω κέντρο, ενώ και τα Εξάρχεια, είναι αγαπημένο μέρος.
Ανέφερα το Βερολίνο σαν ξεχωριστή περίπτωση, όπως μου το έχουν μεταφέρει, δεν είπα πως θα είναι απαραίτητα καλά.

Υπάρχουν μέρη κ μέρη. Και εδώ που μένω στο Έσσεν, αν κ η πόλη είναι της τάξης των 700.000 κατοίκων, έχει μερικές γωνιές με όμορφα μπαράκια που κάθε μέρα έχουν κόσμο έως τις 12. Η φάση είναι σαν Κηφισιά. Η κουζίνα σε εστιατορια και πιτσαρίες κλείνει παρόλα αυτά στις 22:00-22:30. Έχει ιρλανδέζικες παμπς, ωραία λόκαλς κτλ. Βέβαια με τη νώτια Γαλλία δε συγκρίνεται, εκεί είναι άλλη φάση. Για αυτό κ οι Γερμανοί παντρεύονται συνήθως νέοι, δεν έχει τόση πολλή διασκέδαση, είναι σπιτόγατοι.

βασικά και εγώ απορώ που βρήκα την περιοχή αυτή εδώ στο Έσσεν... :yahoo:

Πολύ καλή ζωή έχει και στο Μόναχο.

Βερολίνο αν είναι να πάει κανείς, να πάει στο Berghain. Είναι εμπειρία ζωής :s_crazy
Άβαταρ μέλους
By GTS
#13979
PeterPan έγραψε:Για αυτό κ οι Γερμανοί παντρεύονται συνήθως νέοι, δεν έχει τόση πολλή διασκέδαση, είναι σπιτόγατοι.


Εγω παλι πως εχω την εντυπωση ότι παντρεύονται νεοι γιατι εχουν ισχυρο φορολογικο πλεονεκτημα εαν παντρευτουν; Και είναι γνωστο ότι οι Γερμανοι είναι πολύ ορθολογικοι όταν είναι για λεφτα.

Παντως στην Φρακφουρτη που εχω βγει αρκετες φορες εχει πραγματα να κανεις αν θελεις να εισαι εξω, αλλα δεν εχει πολλες επιλογες.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#14033 Αν και το setup μας στη Βιέννη δεν επιτρέπει βραδυνές εξόδους (μόνοι μας με μικρά παιδιά), κάνα δυο φορές που έχω κατέβει κέντρο βράδυ αργά για φωτο σαφάρι, βλέπω πολύ κόσμο έξω, μαγαζιά πολλά, ζωή κίνηση κτλ, πολλές επιλογές.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#14132
giannik1977 έγραψε:Εχει κανεις εμπειρια απο Βαρσωβια;
Μερη για φαγητο; μουσεια;


κατι ελαχιστα για φαι στα 'χα γραψει στο 4tf.

απο μουσεια δες το http://www.muzeumkomunismu.cz/en/ λολ λολ
ειναι μεσα στο γνωστο σταλινοχτισμα (Palace of Culture and Science).

παρεμπ, στο ιδιο κτιριο μπορεις να ανεβεις ψηλα για να δεις τη θεα. (~πενταευρη εισοδος)
Άβαταρ μέλους
By Homeless
#17645
egobrain έγραψε:
giannik1977 έγραψε:Εχει κανεις εμπειρια απο Βαρσωβια;
Μερη για φαγητο; μουσεια;


κατι ελαχιστα για φαι στα 'χα γραψει στο 4tf.

απο μουσεια δες το http://www.muzeumkomunismu.cz/en/ λολ λολ
ειναι μεσα στο γνωστο σταλινοχτισμα (Palace of Culture and Science).

παρεμπ, στο ιδιο κτιριο μπορεις να ανεβεις ψηλα για να δεις τη θεα. (~πενταευρη εισοδος)

Ρε παληκαρια, αυτο ειναι στην Πραγα!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#18300 Εδώ κολλάει:

viewtopic.php?f=17&t=78&start=30

Ο δημιουργός ζήτησε αλλαγή σε αυτό τον τίτλο.
Αν άλλαξε η συζήτηση είναι άλλο θέμα.

Να γράψω για ακόμα μια φορά πως αν βλέπουμε κάτι στραβό κάνουμε ένα report ή στέλνουμε έστω ένα ΡΜ.
Είναι πιο εύκολο να δούμε κάτι από αυτά τα 2 από μια απλή ερώτηση μέσα σε ένα θέμα.
Άβαταρ μέλους
By egobrain
#18626
Homeless έγραψε:
egobrain έγραψε:
giannik1977 έγραψε:Εχει κανεις εμπειρια απο Βαρσωβια;
Μερη για φαγητο; μουσεια;


κατι ελαχιστα για φαι στα 'χα γραψει στο 4tf.

απο μουσεια δες το http://www.muzeumkomunismu.cz/en/ λολ λολ
ειναι μεσα στο γνωστο σταλινοχτισμα (Palace of Culture and Science).

παρεμπ, στο ιδιο κτιριο μπορεις να ανεβεις ψηλα για να δεις τη θεα. (~πενταευρη εισοδος)

Ρε παληκαρια, αυτο ειναι στην Πραγα!


λολ λαθος λινκ επιασα απ' την βικυ.
και αφαντη η σελιδα του μουσειου.. γιαννικ το παιρνω πισω :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By gianik
#18891 Χαχαχα δεν πειραζει ρε συ , αναμενω εταιρο ποστ σου..
Άβαταρ μέλους
By kostis20
#18953
NickTG έγραψε:Εδώ κολλάει:

viewtopic.php?f=17&t=78&start=30

Ο δημιουργός ζήτησε αλλαγή σε αυτό τον τίτλο.
Αν άλλαξε η συζήτηση είναι άλλο θέμα.

Να γράψω για ακόμα μια φορά πως αν βλέπουμε κάτι στραβό κάνουμε ένα report ή στέλνουμε έστω ένα ΡΜ.
Είναι πιο εύκολο να δούμε κάτι από αυτά τα 2 από μια απλή ερώτηση μέσα σε ένα θέμα.

Καλα ,τοτε γιατι ξαναλλαξε ο τίτλος?Επρεπε να μεινει ταξίδια στην Ιταλία και να μεταφερθουν οι πληροφορίες για τη Πολωνία σε δικο τους thread.
Άβαταρ μέλους
By g47
#24937 Θα ειμαι Reykjavík για ενα 4ημερο.
Καμια προταση/συμβουλη?
Θα με ενδιεφερε ειδικα για ενοικιαση αυτοκινητου και που να αλλαξουμε ρευστο.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#24967 Για ενοικίαση αυτοκινήτου δες από το kayak. Ρευστό χμμ... Εγώ συνήθως τραβώ απο κάποιο ΑΤΜ όταν φτανω στην χώρα. Κοιτά τις χρεώσεις της κάρτας σου και επέλεξε ανάλογα..

Sent from Corsair's brick
Άβαταρ μέλους
By g47
#25132 Σωστο αυτο με τη καρτα, κατα πασα πιθανοτητα ετσι θα γινει.
Κοιταξα το kayak,ευχαριστω.
Το tripadvisor ειναι βοηθητικο σε τετοιες περιπτωσεις μιας και μαθαινεις πολλα για καθε εταιρια (οσο γινεται να αποκλεισεις τους διαφημιστες). Φοβουνται πολυ το sandblast εκει πανου.