Για τα ταξίδια που κάναμε κι αυτά που θέλουμε να κάνουμε
Άβαταρ μέλους
By g8777
#772581 Για σαρδέλες, τρία μυδια και 2 γαρίδες 50 ευρώ;

Ο Κιλο θα του είχε ξεριζώσει την σπλήνα με το νύχι.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#772582
Anonymous Founder έγραψε:ΙΠΠΟΚΑΜΠΟΣ-ΕΥΓΕΥΣΤΟΝ
2233 089753
https://maps.app.goo.gl/2Bsbp6Kf874xjePR8
Αν βάλεις μέσα βενζίνη και διόδια βέβαια, δεν ξέρω αν συμφέρει όσο φθηνό και να είναι.
Πολύ καλό το φαγητό του πάντως, αν και φάγαμε σαρδέλες, μύδια και γαρίδες, μην φανταστείς μεγάλο και ακριβό ψάρι.


και αλλο εξοχικο εκει πανω εκτος απο Κυπαρρισια?
Άβαταρ μέλους
By g8777
#772583 Πάρε Μπουσσο κιελατε να σας πάω πάνω στο Γρίμποβο σνάρτα να μας ρίχνουν τα κουτσομουρια με το φτυάρι στο πιάτο με 26 ευρώ.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#772584
g8777 έγραψε:Πάρε Μπουσσο κιελατε να σας πάω πάνω στο Γρίμποβο σνάρτα να μας ρίχνουν τα κουτσομουρια με το φτυάρι στο πιάτο με 26 ευρώ.



Μέσα. Ενημερώνω BEAMS
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#772586
Giuseppe Busso έγραψε:
g8777 έγραψε:Πάρε Μπουσσο κιελατε να σας πάω πάνω στο Γρίμποβο σνάρτα να μας ρίχνουν τα κουτσομουρια με το φτυάρι στο πιάτο με 26 ευρώ.



Μέσα. Ενημερώνω BEAMS


26€ το ένα εννοεί και βενζίνες δικές σας + ότι δώσετε στα σύνορα. Μεγάλος παπατζης ο g, μέχρι και το φτυάρι θα σας βάλει να πληρώσετε, πρόσεχε.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#772587 Σαξονα μα τον ισου Χριστό δεν μου χουν ξαναμιλήσει τόσο γλυκά. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#772588
g8777 έγραψε:Σαξονα μα τον ισου Χριστό δεν μου χουν ξαναμιλήσει τόσο γλυκά. :inlove:
Αν θες γλυκολογα, πάρε τον dimβη βιντεοκλήση.


https://youtu.be/xkN33lzBjSM
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#772591
g8777 έγραψε:Για σαρδέλες, τρία μυδια και 2 γαρίδες 50 ευρώ;

Ο Κιλο θα του είχε ξεριζώσει την σπλήνα με το νύχι.

2 μερίδες φιλεταρισμένες σαρδέλες
2 μερίδες γαριδομακαρονάδα
1 μύδια αχνιστά
1 χωριάτικη
1 μελιτζανοσαλάτα αγιορείτικη
2 μπύρες
2 αναψυκτικά
2 νερά
+φρούτο+παγωτό δώρο.
Νομίζω δεν ξέχασα κάτι. Όλα φρέσκα, εκτός από (κλασικά) τις γαρίδες.

Γενικώς, καλύτερα φρέσκο και σαρδέλα, παρά μεγάλο και μπαγιάτικο. Γνώμη μου.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#772596 Νορμάλ τιμή, όχι κάτι το ιδιαίτερο. Τα είπαμε πρίν.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#772600 Για πήγαινε Κυπαρισσία όμως να ζητήσεις τα ίδια και μετά πες μου πόσο πλήρωσες. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#772604 Νταξει οκ, το 99% αισχροκερδει, αλλα κι αυτος οχι απλα ειναι τιμιος, αλλα μαλλον μπαινει και μεσα. Απο την αρχη δεν μπορουσα να καταλαβω πως τρωνε τεσσερεις ψαρια με 50 ευρω, και τωρα βλεποντας τον αναλυτικο, διαπιστωνω πως πηρατε και περισσοτερα απο οσα περιμενα να δω :dizzy:

Και ολες τις μεριδες στα 6 ευρω να υπολογισω, πλην της αλοιφης, παλι δε μπορω να το βγαλω 50. Ηταφι, μηπως μπερδεψε τη σουμα σας με το ζευγαρακι γερμανων συνταξιουχων διπλα με την ντοματα τριανταφυλλο και τη σπασμενη μυθος?
Άβαταρ μέλους
By GTS
#772607 27 ευρω το ατομο πληρωσαμε στις Σπετσες αλλα φαγαμε καλα. Πολλα χρηματα για το μαγαζι σε καμμια περιπτωση δεν ηταν. 50 για 4 ατομα ακουγεται δωρεαν σχεδον.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#772619 Απορώ ώρες ώρες :shifty: πόσο φυκι έχετε πληρώσει στας Αθήνας. :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#772623
Chris έγραψε:Νταξει οκ, το 99% αισχροκερδει, αλλα κι αυτος οχι απλα ειναι τιμιος, αλλα μαλλον μπαινει και μεσα. Απο την αρχη δεν μπορουσα να καταλαβω πως τρωνε τεσσερεις ψαρια με 50 ευρω, και τωρα βλεποντας τον αναλυτικο, διαπιστωνω πως πηρατε και περισσοτερα απο οσα περιμενα να δω :dizzy:

Και ολες τις μεριδες στα 6 ευρω να υπολογισω, πλην της αλοιφης, παλι δε μπορω να το βγαλω 50. Ηταφι, μηπως μπερδεψε τη σουμα σας με το ζευγαρακι γερμανων συνταξιουχων διπλα με την ντοματα τριανταφυλλο και τη σπασμενη μυθος?

Δεν φαγανε ψαρια, φαγανε σαρδελα. Το φθηνοτερο της αγορας απο 3-5€ , κι αν το πηρε απο καικι σχεδον τσαμπα. Οι γαριδες κτψ, τα μυδια μπορει και να τα μαζευει μονος του οπως εκανε αναλογη ταβερνα στις Ραχες.
Τα υπολοιπα ειναι τα συνηθη των ταβερνων.

Ναι οκ ειναι φτηνα αλλα εκει που ηταν ειναι ολα φτηνα.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#772653
GTS έγραψε:27 ευρω το ατομο πληρωσαμε στις Σπετσες αλλα φαγαμε καλα. Πολλα χρηματα για το μαγαζι σε καμμια περιπτωση δεν ηταν. 50 για 4 ατομα ακουγεται δωρεαν σχεδον.

Ήμουν στις Σπέτσες την προηγούμενη βδομάδα. Απορώ για ποιο λόγο πάει κόσμος εκεί.